Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sndev είπε

οπως λειτουργούσαν τα courier στο προηγούμενο Lockdown θα λειτουργούν κ τώρα κ αντε δε θα παραλαβεις 19 θα παραλαβεις 21. που βασικά τα μεγάλα μαγαζιά δε χρεισημοποιουν καν courier αλλα δικα τους φορτηγάκια..

Άραγε το Πλαίσιο έχει φορτηγάκια η στέλνει μέσω κούριερ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, nekrik είπε

Άραγε το Πλαίσιο έχει φορτηγάκια η στέλνει μέσω κούριερ ;

οτι γραφική υλη εχω παραγγείλει στο γραφειο πάντως αυτοί τη φέρανε κ όχι η acs όπως κ τις τηλεοράσεις κ παρόμοια είδη αυτοί τις πανε οπότε δε βλέπω το λογο γτ το ps5 που νε 5 κιλα να πάει με courier.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, markoliaz είπε

ετοιμαστειτε για την απολυτη ξενερα...lockdown, και οι παραγγελιες ολες 1+μηνα καθυστερηση και ουτε τα λεφτα θα μας δωσουν πισω....απο το 2021 η παραλαβη....

Αυτα που γραφεις δεν νομιζουν να γινουν

Το πιθανοτερο θα ηταν να αρχισουν να δινουν της κονσολες ποιο νωρις σταδιακα για να μην υπαρχει και θεμα καθυστερησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, privateer είπε

ldTkxLI.jpg

Και το νέο CS είναι 250 γίγα...

ders-a-snake-in-me-boot-funny-memes-aaaaaaa-14659931.png

 

Εν το μεταξύ βλέπω στα θρεντ με τι πάθος και παιδική ανυπομονησία περιμένετε οι πιο πολλοί τις κονσόλες, και εγώ ο καημένος περιμένω απλά έναν 5950x και μια 6900xt. Τι ζητάω μωρέ!;
Κονσόλες όταν βγει η πρώτη LE και φυσικά παίξει διαθεσιμότητα. Ευτυχώς (;) χρόνος δεν υπάρχει γενικά, οπότε δεν με καίει τόσο η νέα γενιά.

Επεξ/σία από non-serviam
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Daredevil είπε

ε νομίζω το απόδειξε το dlss στο pc άλλωστε....

έχει το λινκ απο κάτω, τα παράπονα σου σε αυτόν στο twitter Άλλωστε απ' ολο το ποστ είδες το 4κ :P

Δεν ξέρω τι σχέση έχει το DLSS που βασίζεται στα tensor cores και σε ένα νευρωνικό δίκτυο a.k.a. AI infernece.με τo ID_buffer a.k.a. 16 bit ops RPM (rapid packed math) που είχε το PS4PRO ως hardware. Λίγοι παιξανε με το checkerboarding της sony - οι περισότεροι καταφύγανε στα δικά τους software upscalers...

Υπάρχει λόγος που η Nvidia επένδυσε σε hardware δηλαδή πυρήτιο στην GPU της. Γιατι μπερδεύστε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα παιχνίδια που δεν θα είναι συμβατά με το ps5 από το 4, είναι αυτά ε? Πχ έχω spider man, ratchet and clank, fall guys κτλ. Θα είναι οκ? 

 

Επισης, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη (μέσω κινητού έχει @@ αναζήτηση το νέο φόρουμ), αν πάρω το miles morales, θα εχω δωρεάν upgrade στην έκδοση του 5? Η αλήθεια είναι μόλις τελείωσα το ng+ του SM 18 και θέλω να συνεχίσω την ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...