Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, mike0402 είπε

αν εχουμε μονιτορ 1440p 144hz με hdmi 2.0 παλι θα εχουμε 1080p/120hz σωστα?

εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια πολύ καλή λύση σε καλα λεφτα ήταν μέχρι και τελος Οκτωβρίου η Samsung qe55q80t .....55αρα full array qled 1500nits 4k 120hz....στα 950 την πηρα τοτε από μαγαζι στην Δράμα και μαζι με την προσφορά τις Samsung που έτρεχε τοτε....prepaid card 150 ευρω....που την έδωσα κοτσοβολο και μου την κόλλησαν επανω στο ps5 ....δλδ με ενα σύνολο 1200 ευρω ps5 και κορυφαία 55αρα qled.....

Επεξ/σία από TeoRossi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ben3os είπε

Άρα θεωρητικά,όπως και εσύ έτσι κ εγώ δεν αλλάζω την tv μου με τπτ,θα έχω 120hz από την στιγμή που και η τηλεόραση το υποστηρίζει και έχει hdmi 2.0 σωστά;

https://www.displayspecifications.com/en/model/47c210f5

φαινεται να υποστηριζει 120 hz..δεν ξερω ομως το εχει ως 100/120 hz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ επίσης εδω να πω ότι στον επανω οροφο που εχω μια UE55MU6122 του 2017 εαν θυμάμαι καλά τα παιχνίδια στο ps4 σε σχέση με την q80t ειναι η μέρα με την νυχτα πραγματικά....οποιος λεει οτι δεν κάνει διαφορα μια TV λεει αρλούμπες.......μιλάμε για διαφορα ειδικά στην κίνηση και σε φωτεινότητα και χρώματα φυσικα.....αυτα από εμενα

9 λεπτά πριν, Basidar είπε

https://www.displayspecifications.com/en/model/47c210f5

φαινεται να υποστηριζει 120 hz..δεν ξερω ομως το εχει ως 100/120 hz

 

Όλες η θύρες που εχει ειναι hdmi 2.0 δεν μπορει να περασει 4k 120hz....θα περάσει νομίζω μονο μέχρι 2κ εαν δεν κανω λαθος η μονο 1080 120 hz....ενα από τα 2.....4k120 δεν περνα εκει θελει αυξημένος bandwidth 2.1

Επεξ/σία από TeoRossi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TeoRossi είπε

 

ολες η θύρες που εχει ειναι hdmi 2.0 δεν μπορει να περασει 4k 120hz....θα περάσει νομίζω μονο μέχρι 2κ εαν δεν κανω λαθος η μονο 1080 120 hz....ενα από τα 2.....4k120 δεν περνα εκει θελει αυξημένος bandwidth 2.1

ναι για 1080ρ/120 μιλαμε το 4κ/120 δεν γινεται. Νομιζω οτι προκειται για 120αρι πανελ αρα θα ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Παιζει ευκαιρια στις αγγελιες digital edition 900ε.αλλιως του χρονου κονσολιτσα 😛 😛 😛

Καλα, ο τυπος πρεπει να ζει στον κοσμο του........  χαχαχαχα. Με 900 σφαλιάρες πιστέυω να το δώσει.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδα και εγω, και λεει με πιθανη επομενη παραλαβη Φεβρουαριο. Ουτε καν ομως. Θεωρω θα υπαρχει κατι μεσα στον Δεκεμβριο. Ηδη διαβαζω για καποιο re stock σε Αγγλια και US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με μόνο επιφύλαξη, να μη ξέρει να γράφει και να εννοεί ότι δίνει και τις 2 μαζί που έχει 900... που δεν το νομίζω...

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stratigos24 είπε

Με μόνο επιφύλαξη, να μη ξέρει να γράφει και να εννοεί ότι δίνει και τις 2 μαζί 900... που δεν το νομίζω...

Eδω Ebay και τα πουλανε 1100ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεει οτι έχει προσφορα 850€ και δεν κάνει και παζάρια. Πραγματικά πιστέυουν οτι θα τα πάρουν; Εγω έχω ένα PS4 απο day 1,  το δίνω 500€, ενδιαφέρεται κανείς?

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι το ειδα και εγω, και λεει με πιθανη επομενη παραλαβη Φεβρουαριο. Ουτε καν ομως. Θεωρω θα υπαρχει κατι μεσα στον Δεκεμβριο. Ηδη διαβαζω για καποιο re stock σε Αγγλια και US

Μάρτιο λέει χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...