Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οχι. Εχω το pro ορθιο (προφανως βιδωμενο με την ειδικη θυρα για αυτο) και το δισκακι μπαινει με την ετικετα δεξια. Εχει να κανει ξεκαθαρα με το πως "στεκεται" οταν ειναι ξαπλωμενο. Στο ps5 οταν ειναι ξαπλωμενο, πρεπει να βαζεις το cd με την ετικετα να την βλεπεις, αρα απο την μερια που υπαρχει το logo του ps, δλδ αριστερα

Στο ps4 pro οταν ειναι ξαπλωμενο παλι βαζεις το cd με την ετικετα πανω, αρα το logo του ps οταν ειναι ορθιο ειναι δεξια

  Απόκρυψη περιεχομένων

PlayStation 5: Sony announces price and release date - The Verge

PS5 specs, release date, price and more

PlayStation 4 Pro Review: Comparing PS4 vs. PS4 Pro | WIRED

Sony PlayStation 4 Pro 1 TB HDD - Newegg.com

 

Oκ σε αυτό έχεις δίκιο, δεν έχω το pro και ούτε που θυμάμαι πως πρέπει να στέκεται. Είναι η μόνη κονσόλα μάλλον που γίνεται αυτό, απαιτώ αλλαγή. 😛

54 λεπτά πριν, xavier είπε

ελα ρε, ειναι λογικο να υποθετεις οτι διαβαζει απο τη μερια  που ειναι ο κυριος ογκος του μηχανηματος. 

Μπα, εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο λογικό. Με βάση το μηχανισμό το πάω (ή μάλλον πώς βάζω το δισκάκι όταν είναι οριζόντια η κονσόλα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παίδες. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα και δεν είχα σκοπό να αγοράσω κονσόλα άμεσα. Άλλαξε κάτι και αποφάσισα να πάρω ένα ps5. Αν αυτή τη στιγμή παραγγείλω από μια απτις γνωστές αλυσίδες πχ παμπλικ και πληρώσω απευθείας με κάρτα και βάλω αντικαταβολή λόγω κοβιντ και τα σχετικά, υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει λόγω έλλειψης??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα παίδες. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα και δεν είχα σκοπό να αγοράσω κονσόλα άμεσα. Άλλαξε κάτι και αποφάσισα να πάρω ένα ps5. Αν αυτή τη στιγμή παραγγείλω από μια απτις γνωστές αλυσίδες πχ παμπλικ και πληρώσω απευθείας με κάρτα και βάλω αντικαταβολή λόγω κοβιντ και τα σχετικά, υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει λόγω έλλειψης??? 

Από ότι ξέρω εάν δεν έχει το κατάστημα διαθέσιμα κομμάτια για προπαραγγελία (που απο ότι ξέρω οι μεγάλες αλυσίδες δεν έχουν) δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις day 1 και θα καθυστερήσει σίγουρα. Το πόσο δεν το γνωρίζω αλλά κάτι ακούγεται για παραλαβές από  Ιανουάριο. 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα παίδες. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα και δεν είχα σκοπό να αγοράσω κονσόλα άμεσα. Άλλαξε κάτι και αποφάσισα να πάρω ένα ps5. Αν αυτή τη στιγμή παραγγείλω από μια απτις γνωστές αλυσίδες πχ παμπλικ και πληρώσω απευθείας με κάρτα και βάλω αντικαταβολή λόγω κοβιντ και τα σχετικά, υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει λόγω έλλειψης??? 

Φίλε μου αυτή την στιγμή αν βάλεις παραγγελία το πιο πιθανό είναι να παραλάβεις απ τον Φεβρουάριο του 21 και μετά.... η μόνη ελάχιστη περίπτωση είναι να πέσουν πάρα πολλές ακυρώσεις μαζεμένες απ άτομα που έχουν βάλει παραγγελίες σε 3-4 μαγαζιά αλλά κ πάλι περιμένουν αρκετοί με προπαραγγελιες που είναι στο δεύτερο κύμα άρα και αυτοί θα προηγούνται απο εσένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον

φαινεται οτι την πρωτη κονσολα απο κωτσοβολο την καπαρωσα για 19/11. Εκκρεμει η 2η απο public. Αυτοι αργουν να παρουν τηλ. εαν ομως με παρουν επισης για παραδοση στις 19/11 θα ποσταρω εδω και οποιος προλαβει μου στελνει μνμ και την παιρνει στην τιμη του καταστηματος 499 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vadergr είπε

Ποιοι δεχονται πλεον με αντικαταβολη?

Κωτσο σίγουρα γτ μόλις έβαλα μια 

Πλαίσιο δεν μπορείς καν να το παραγγείλεις 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια προπαραγγελια που παίζει απο 4 Οκτωβρίου απο Public. Εννοειται ότι “δε με εχουν δει” καθολου

 

δε με βλέπουν που λενε. Απλά ενημερώνω για να γνωρίζουν και τα παιδιά που αναρωτιούνται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κωτσο σίγουρα γτ μόλις έβαλα μια 

Πλαίσιο δεν μπορείς καν να το παραγγείλεις 

Στον Κωτσοβολο μου ζηταει καρτα αλλιως δεν προχωράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...