Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά τα 60fps είναι σούπερ,το days gone πχ δεν έχει καμία σχέση στην ανταπόκριση...Εύγε sony...

Δοκίμασα και sleep με παιχνιδι ανοιχτό κ σε δευτερόλεπτα ήμουν πίσω κ έπαιζα,επίσης δεν κρασαρε η κονσόλα ...

Επεξ/σία από nyne
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εχω παθει πλακα με το controller στο astrobot, μιλαμε για game changer αν το εκμεταλλευτουν σωστα.

ειμαι πολυ δυσπιστος μεχρι να το πιασω στα χερια μου...αλλα το λενε ολοι οσοι το εκαναν...Τα triggers τα καταλαβαινω, αλλα αυτο που λενε με τις επιφανεις...μου ακουγεται καπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, xavier είπε

ειμαι πολυ δυσπιστος μεχρι να το πιασω στα χερια μου...αλλα το λενε ολοι οσοι το εκαναν...Τα triggers τα καταλαβαινω, αλλα αυτο που λενε με τις επιφανεις...μου ακουγεται καπως...

Ισχυει στο 100% αυτο που λενε δεν ειναι υπερβολη, θα παθεις πλακα,  μιλαμε περπατας στο γρασιδι και με το haptic feedback νιωθεις οτι οντως περνας μεσα απο εκει, θεωρω οτι ειναι οτι πιο επαναστατικο εχω δει στο gaming τα τελευταια χρονια. Το input ειναι πολυ πιο σημαντικο απο αναλυσεις/ray tracing κλπ και συχνα overlooked.

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση οσον αφορα το ps plus collection ακομα δεν το εχω στα χερια μου το ps5 ειμαι 2ο κυμα ωστοσο μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα για το ps plus collection με τα παιχνιδια που σου δινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greed είπε

Το Hd rumble το ίδιο είναι δυστυχώς δεν έφερε επανάσταση.

Δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο αν κρινω απο αυτο που παιζω αυτη τη στιγμη, οκ προφανως ειναι και tech demo του controller λογικα στο DeS θα ειναι πολυ πιο subtle (θα πω εντυπωσεις οταν κατεβει) παντως η ιδια εταιρεια ειναι απο πισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάθετε πλάκα με το χειριστήριο,στην αρχή μου φάνηκε περίεργο,μετά έπος,η λεπτομέρεια στη δόνηση είναι απίστευτη...Ένα απλό παράδειγμα σε ένα σημείο που έχεις μέσα στο κοντρόλ κ καλά μικρά ρομποτακια όταν το γέρνεις τα αισθάνεσαι να πέφτουν από τη μια στην άλλη σαν να είναι βόλοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο αν κρινω απο αυτο που παιζω αυτη τη στιγμη, οκ προφανως ειναι και tech demo του controller λογικα στο DeS θα ειναι πολυ πιο subtle (θα πω εντυπωσεις οταν κατεβει) παντως η ιδια εταιρεια ειναι απο πισω.

νταξει το japan studio σιγουρα μοιραζει τα ντεμο του για το dual sense σε ολα τα στουντιο της σονι και αυτα θα τα χρησιμοποιουν κατα το δοκουν, αλλα το DeS , ειναι developed απο τη bluepoint και οχι απο το japan studio οπως το astro...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά σήμερα . Απλό σεταρισμα και λίγο astrobot.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές . H κονσόλα μέχρι στιγμής είναι πολύ ήσυχη in game και γρήγορη στα μενού και στα μπες βγες στο παιχνίδι κτλ 

 Ότι και να πω για το dualsense είναι λίγο. Αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου δεν πρόκειται να καταλάβεις ( νόμιζα ότι οι reviewers τα φούσκωναν λίγο αλλά είχαν δίκιο τελικά ) .

Αυτά τα λίγα για αρχή , πάω να παίξω 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...