Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, aekoupoli είπε

ναι και καποιοι ελεγαν native 4k οτι θα ειναι στο x

Σωστά. Ανακοίνωση της ubisoft το έλεγε όχι τίποτα ψεκασμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς που μαστέ ακόμα στην συλλογή του  Κωτσόβολου και είμαστε αθήνα λέτε να παραλάβουμε σήμερα ? 😩

Επεξ/σία από Spyipad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Μάγκες μια ερώτηση μια που σήμερα λογικά θα παραλάβω το PS5.

Έχω δώσει το PS4 μου στο κουμπάρο μου. Έχω λοιπόν τον λογαριασμό Α με όλη τη βιβλιοθήκη μου κτλ. σαν primary στο PS4 και ο κουμπάρος έχει κάνει το λογαριασμό Β τον οποίο χρησιμοποιεί.

Απλά βάζω το λογαριασμό Α στο PS5 και συνεχίζω τις αγορές μου μέσω PS store και προστίθονται και στο Library του PS4 εφόσον μπει με το λογαριασμό Β ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Δεν έχει σχέση το PS4 με το PS5. Μπορεις να μοιρασεις τον λογαρισμο σου σε 2 PS4 και 2 PS5

Οσον αφορά της αγγελιες, οπως είπα και στο νήμα με τις προπαραγγελιες καλο θα ήταν καποιος για να ανεβασει μια αγγελια να είναι μέλος 1 μήνα και να εχει κάνει πανω απο 15 σχόλια

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν επιτρέπεται ο άμεσος ή έμμεσος σχολιασμός των αγγελιών. 

Αν εντοπίζετε κάποιο πρόβλημα σε μια αγγελία, στέλνετε αναφορά, τίποτε άλλο.

Εφόσον, αφού στείλετε αναφορά και αφήσετε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να ελέγξει την αναφορά κάποιο μέλος της συντονιστικής ομάδας, δείτε πως η αγγελία παραμένει, πιθανότατα αυτό σημαίνει πως ο συντονιστής που χειρίστηκε την αναφορά δεν εντόπισε κάτι το μεμπτό.

Για τυχόν απορίες ή διευκρινίσεις, απευθύνεστε σε κάποιον αρμόδιο συντονιστή: αυτός θα δει ποιο μέλος της ομάδας χειρίστηκε την αναφορά και θα σας κατευθύνει ανάλογα.

Για τη διατύπωση αντιρρήσεων ή παραπόνων σχετικά με τις αποφάσεις του όποιου συντονιστή, στέλνετε mail στη διεύθυνση [email protected]

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greed είπε

Σωστά. Ανακοίνωση της ubisoft το έλεγε όχι τίποτα ψεκασμενοι.

την ανακοίνωση λες που αναγκάστηκε η ubisoft να ξαναγράψει επειδή την πήραν κάτι trolls και βρήκαν διαφορά στο At-And? :P

https://www.glitched.online/ubisoft-had-to-rewrite-ps5-game-descriptions-due-to-console-war-trolls/

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dream21 είπε

Αυτό λέγετε  Μάρκετινγκ παιδιά μόνο η APPLE και η SONY. Δεν παίζονται.

Πολύ δυνατή ιδέα!

Αυτό για μένα είναι όμως κακό, το ότι η Sony δλδ μετατρέπεται σε Apple γιατί δεν μου αρέσουν οι πολιτικές της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ΣΟΣ έχω πρόβλημα πήρα το PS5 το έβαλα πάνω στην LG C9 το σύνδεσα και με δικό μου καλώδιο hdmi 2.1 και με το δικό του  σε όλες τις θύρες hdmi.... και κάνει μια κάθετη γραμμή απο πάνω μέχρι κάτω σαν χαλασμένα pixel...άμα κλείνει και ανοίγει το σήμα του hdmi μία φτιάχνει μία χαλάει... ακόμα δεν έχω τρέξει game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Παιδιά ΣΟΣ έχω πρόβλημα πήρα το PS5 το έβαλα πάνω στην LG C9 το σύνδεσα και με δικό μου καλώδιο hdmi 2.1 και με το δικό του  σε όλες τις θύρες hdmi.... και κάνει μια κάθετη γραμμή απο πάνω μέχρι κάτω σαν χαλασμένα pixel...άμα κλείνει και ανοίγει το σήμα του hdmi μία φτιάχνει μία χαλάει... ακόμα δεν έχω τρέξει game. 

Κόκκινη γραμμή  ; Είχα το ίδιο θέμα με μια Samsung tv, άλλαξε καλώδιο HDMI μόνο αυτό έχω να προτείνω δυστυχώς . 

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

την ανακοίνωση λες που αναγκάστηκε η ubisoft να ξαναγράψει επειδή την πήραν κάτι trolls και βρήκαν διαφορά στο At-And? :P

https://www.glitched.online/ubisoft-had-to-rewrite-ps5-game-descriptions-due-to-console-war-trolls/

https://ibb.co/LYqx819 κάποια πράγματα μιλάνε από μόνα τους.

Οπως και οι αριθμοί. 

Τώρα αν βασιστούμε στη παρουσίαση του df και μόνο εκεί εύκολα ενας άνθρωπος καταλαβαίνει πως οι σκηνές που δείχνουν είναι επιλεγμένες.

 

Πχ δεν κάνανε καμία αναφορά για το παρακάτω.

https://twitter.com/JackPooley566/status/1327402379818323968?s=19

Επεξ/σία από greed
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Παιδιά ΣΟΣ έχω πρόβλημα πήρα το PS5 το έβαλα πάνω στην LG C9 το σύνδεσα και με δικό μου καλώδιο hdmi 2.1 και με το δικό του  σε όλες τις θύρες hdmi.... και κάνει μια κάθετη γραμμή απο πάνω μέχρι κάτω σαν χαλασμένα pixel...άμα κλείνει και ανοίγει το σήμα του hdmi μία φτιάχνει μία χαλάει... ακόμα δεν έχω τρέξει game. 

Βάλε από αλλη πηγή να δεις ( nova-comsote-xbox-box android ) εάν τη βγάζει στην τηλεορση η συνεχίζει μόνο στο PS5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ενημέρωση για  το PS5 μου.... ήταν δίπλα στο ηχείο μου(έχω 5.1) και δίπλα στη μονάδα του vr, το έβγαλα το βαλα πίσω απ την τηλεόραση και όλα κομπλέ η εικόνα άψογη... κάτι ηλεκτρομαγνιτικο το επηρέαζε όλα κομπλέ ευτυχώς! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greed είπε

https://ibb.co/LYqx819 κάποια πράγματα μιλάνε από μόνα τους.

Οπως και οι αριθμοί. 

Τώρα αν βασιστούμε στη παρουσίαση του df και μόνο εκεί εύκολα ενας άνθρωπος καταλαβαίνει πως οι σκηνές που δείχνουν είναι επιλεγμένες.

Πχ δεν κάνανε καμία αναφορά για το παρακάτω.

https://twitter.com/JackPooley566/status/1327402379818323968?s=19

Τι αναφορά να κάνουν. Bug του παιχνιδιού είναι.

 

 

 

Αναφέρεται και φίλος του x πιο χάμω.

 

 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Λοιπόν ενημέρωση για  το PS5 μου.... ήταν δίπλα στο ηχείο μου(έχω 5.1) και δίπλα στη μονάδα του vr, το έβγαλα το βαλα πίσω απ την τηλεόραση και όλα κομπλέ η εικόνα άψογη... κάτι ηλεκτρομαγνιτικο το επηρέαζε όλα κομπλέ ευτυχώς! 

Μια χαρά τότε διότι βρήκα και αυτό στο youtube και λεω εχε πλακα να εισαι ατυχος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...