Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HolyMan είπε

η συγκεκριμενη εταιρεια(ubisoft) χρησιμευει περισσοτερο στην τουαλετα παρα για optimization

BA03EE2A2E6312A5562966EABFEE38A642E2EA51

Σε αυτο δεν εχει αδικο ο φιλος

Γενικα ειναι μια εταιρια που στο θεμα του οpttimization δεν τα παει καλα.Αρκετα παιχνιδια της διορθωνονται μετα απο πολλα πατς χρονικα

Το ιδιο θα γινει και με  το βλαχαρα σταδιακα(και για τις 2 κονσολες)

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν κρατάει κανένα 60άρι η 3090 στο Valhalla σε 4Κ/Ultra. Πέφτει στα 40-45FPS in-game.

Ουπς!!!!!spacer.png

1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Γιαυτό αγοράζεις Playstation.

Χωρίς τίτλο.jpg

Aυτο το hades ποτε θα βγει σε playstation και xbox?Εχει παρει τρομερες κριτικες και δεν θα μου φαινοταν απιστευτο αν εβγαινε τελικα αυτο  παιχνιδι της χρονιας

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Σε αυτο δεν εχει αδικο ο φιλος

Γενικα ειναι μια εταιρια που στο θεμα του οpttimization δεν τα παει καλα.Αρκετα παιχνιδια της διορθωνονται μετα απο πολλα πατς χρονικα

Το ιδιο θα γινει και με  το βλαχαρα σταδιακα(και για τις 2 κονσολες)

Ουπς!!!!!spacer.png

Aυτο το hades ποτε θα βγει σε playstation και xbox?Εχει παρει τρομερες κριτικες,δεν θα μου φαινοταν απιστευτο να εβγαινε  παιχνιδι της χρονιας απο το πουθενα αυτο.

Εκπληκτικο game design... One more go και περνανε οι ωρες αβερτα. Το πηρα στο switch και ειναι οτι πρεπει για 20 λεπτα fixes

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

2-3 εδώ μέσα κάνετε σαν μικρά παιδιά για το κουτί της αρεσκείας σας.:rolleyes:

Και άλλοι τόσοι στο δίπλα για το δικό τους, πάμε παρακάτω, αυτά γίνονται.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηappy PS5  day  παιδια ,εφτασε η  πολυποθητη μερα !

Για να δουμε θα παραλαβουμε η' θα  μεινουμε  με την χαρα !

Παντως ειναι εντυπωσιακη η εξελιξη του νηματος της εξελιξης των παραγγελιων  και ενδεικτικη του μεγαλου ενδιαφεροντος  που υπαρχει για την συγκεκριμενη κονσολα  .Δεν εχω καμμια αμφιβολια πως το λανσαρισμα θα ειναι  συντριπτικα υπερ του ps5   με τεραστια διαφορα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει που καποιοι με κατηγορησαν εμενα και μερικους αλλους που παραπονεθηκαμε με το σπαμ που επεφτε απο ποστ για τις παραγγελιες..Μιλαμε το θεμα νομιζω ειναι απο την δευτερα και εχει 100+ σελιδες..Τεσπα αντε οποιος παραλαβει συντομα ας ποσταρει εντυπωσεις με το καλο και καλο καψιμο και χωρις προβληματα..

Αντε να δουμε κατα ποσο ειναι μικρο η μεγαλο το ποσοστο ελαττωματικων κονσολων(απο coil whine μεχρι οτι αλλο εχει εμφανιστει)...Αν δουμε πολλες κονσολες ελαττωματικες και εδω μεσα που ειναι και σχετικα μικρος ο κυκλος μας θεωρω θα ειναι αντιπροσωπευτικο ποσοστο.Ειναι ενας απο τους λογους που δεν βιαστηκα να παρω κονσολα day one.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια ερώτηση μια που σήμερα λογικά θα παραλάβω το PS5.

Έχω δώσει το PS4 μου στο κουμπάρο μου. Έχω λοιπόν τον λογαριασμό Α με όλη τη βιβλιοθήκη μου κτλ. σαν primary στο PS4 και ο κουμπάρος έχει κάνει το λογαριασμό Β τον οποίο χρησιμοποιεί.

Απλά βάζω το λογαριασμό Α στο PS5 και συνεχίζω τις αγορές μου μέσω PS store και προστίθονται και στο Library του PS4 εφόσον μπει με το λογαριασμό Β ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μάγκες μια ερώτηση μια που σήμερα λογικά θα παραλάβω το PS5.

Έχω δώσει το PS4 μου στο κουμπάρο μου. Έχω λοιπόν τον λογαριασμό Α με όλη τη βιβλιοθήκη μου κτλ. σαν primary στο PS4 και ο κουμπάρος έχει κάνει το λογαριασμό Β τον οποίο χρησιμοποιεί.

Απλά βάζω το λογαριασμό Α στο PS5 και συνεχίζω τις αγορές μου μέσω PS store και προστίθονται και στο Library του PS4 εφόσον μπει με το λογαριασμό Β ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

και εγω το ιδιο εχω καταλαβει...επισης νομιζω εχουν πει οτι μπορεις να μπαινεις ταυτοχρονα με το ιδιο account απο το ps4 και το ps5...δηλαδη στη χειροτερη ο κουμπαρος σου θα μπορει να παιζει με το account σου, αλλα δεν χρειάζεται...παιζει κανονικα και με το δικο του λογαριασμο...Αφου η κονσολα ειναι primary, ολοι οι λογαριασμοι στη κονσολα εχουν προσβαση στα παιχνιδια της library...

Επισης το gamesharing στο ps4, δε σε εμποδιζει να κανεις gamesharing και με αλλη ps5 κονσολα...

(ασε που στην περιπτωση σου δεν κανεις gameshare, απλα είναι σαν να έχεις εσυ 2 κονσολες(ps4,ps5) και στη δικιά σου να εχεις περισοτερα account...

Επεξ/σία από xavier
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xavier είπε

και εγω το ιδιο εχω καταλαβει...επισης νομιζω εχουν πει οτι μπορεις να μπαινεις ταυτοχρονα με το ιδιο account απο το ps4 και το ps5...δηλαδη στη χειροτερη ο κουμπαρος σου θα μπορει να παιζει με το account σου, αλλα δεν χρειάζεται...παιζει κανονικα και με το δικο του λογαριασμο...Αφου η κονσολα ειναι primary, ολοι οι λογαριασμοι στη κονσολα εχουν προσβαση στα παιχνιδια της library...

Επισης το gamesharing στο ps4, δε σε εμποδιζει να κανεις gamesharing και με αλλη ps5 κονσολα...

(ασε που στην περιπτωση σου δεν κανεις gameshare, απλα είναι σαν να έχεις εσυ 2 κονσολες(ps4,ps5) και στη δικιά σου να εχεις περισοτερα account...

Δηλαδή θα μπορούσαμε ακόμη και να είμαστε και οι δυο online ταυτόχρονα; Δεν εννοώ να παίζουμε το ίδιο game online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δηλαδή θα μπορούσαμε ακόμη και να είμαστε και οι δυο online ταυτόχρονα; Δεν εννοώ να παίζουμε το ίδιο game online. 

https://www.thegamer.com/you-can-play-ps5-and-ps4-on-the-same-psn-account-at-the-same-time/#:~:text=The Same Time-,You Can Play PS5 And PS4 On The,Account At The Same Time&text=One cool feature of the,from the same account simultaneously.

έτσι λενε

 

εδιτ , εγω είχα διαβάσει αυτό που δεν το ανέφερε έτσι  https://screenrant.com/ps5-ps4-players-share-same-psn-account/

συμφωνα με το αρθρο του gamer, πρεπει να ειναι σε διαφορετικό account.

Επεξ/σία από xavier
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...