Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, DaftRose είπε

Αν επιλέξεις το PS5 digital αυτομάτως στερεισαι ενα 4Κ blu ray player και dvd player.

Είδαμε και από το ps3 που είχε blueray, χάρις σε αυτό θριαμβεύουν τα video clubs σήμερα. Oh wait. 

Εγώ πάντως το προτιμώ digital. Πιο συμμετρικό σχήμα, 1 κιλό λιγότερο και digital γιατί ούτως ή άλλως και blueray disk να βάζεις πάλι download κάνει τα παιχνίδι για να κατέβει στον σκληρό.

Ουσιαστικά το cd λειτουργεί σαν cd key authenticator

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, playtak είπε

Και που ξέρεις αν βιάστηκαν και αν αυτό το design δεν το είχαν καιρό η περίμεναν να δουν του xbox και το άλλαξαν? Να μάστε καλά σε 7 χρόνια θα δούμε αν της βγήκε σε καλο

Αν διαβάσεις τη συνέντευξη του designer θα καταλάβεις οτι γίνανε μετατροπές ως προς το σχήμα του αλλά και το μέγεθος του.

Σε 7 χρόνια δεν θα μας ενδιαφέρει αν λειτουργεί σωστα το ps5 και πόσο μάλλον η version του launch. 

Μόνο αν είσαι πλούσιος ή φανατικός υποστηρικτής της αγοράζεις σήμερα ps5 και όπως έχουν τα πράγματα με τα orders που θα παραλάβεις απο 2021 και μετά.

Για μενα όποιος δεν θέλει να πετάξει χρήματα αε περιμένει τον Μάρτιο. Κάπου εκεί πιστεύω θα έχουν προχωρήσει σε βελτίωση των περισσότερων προβλημάτων.

Επεξ/σία από greed
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με disc version έχεις τη δυνατότητα να πουλάς/αγοράζεις μεταχειρισμένα παιχνίδια όμως, το digital είναι 70-80άρια.

Αν εχεις 2 PS5 τι κανεις τοτε? και το day 1 game σου βγαίνει 35-40€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greed είπε

Αν διαβάσεις τη συνέντευξη του designer θα καταλάβεις οτι γίνανε μετατροπές ως προς το σχήμα του αλλά και το μέγεθος του

 “When I started drawing, it was much larger even though I didn’t know what engineering was going to do. It’s kind of funny that engineering actually told me it’s too big. So, I actually had to shrink it down a little bit from the first drawing.”

https://www.gamesradar.com/ps5-was-supposed-to-be-even-bigger-than-the-current-design/

Ο designer είχε κάνει απλώς το σχέδιο της κονσόλας και οι μηχανικοί του είπαν ότι ήταν πολύ μεγάλο και δεν χρειαζόταν τόσο. Δεν είναι ότι βρήκαν εμπόδια και αναγκάστηκαν να το αλλάξουν. Αντίθετα μπόρεσαν να περιορίσουν τον όγκο του (άλλο που είναι η μεγαλύτερη κονσόλα που έχει βγει ποτέ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, greed είπε

Αν διαβάσεις τη συνέντευξη του designer θα καταλάβεις οτι γίνανε μετατροπές ως προς το σχήμα του αλλά και το μέγεθος του.

Σε 7 χρόνια δεν θα μας ενδιαφέρει αν λειτουργεί σωστα το ps5 και πόσο μάλλον η version του launch. 

Μόνο αν είσαι πλούσιος ή φανατικός υποστηρικτής της αγοράζεις σήμερα ps5 και όπως έχουν τα πράγματα με τα orders που θα παραλάβεις απο 2021 και μετά.

Για μενα όποιος δεν θέλει να πετάξει χρήματα αε περιμένει τον Μάρτιο. Κάπου εκεί πιστεύω θα έχουν προχωρήσει σε βελτίωση των περισσότερων προβλημάτων.

Οκ όχι δεν την έχω διαβάσει, κοίτα δίκιο έχεις εννοείται καλύτερα να περιμένεις για αργότερα(και όχι μερικούς μήνες καθώς δεν ξέρω τι βελτιώσεις θα κάνουν αλλά χρόνια)αλλά ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει,πάντως day 1 ps4 που είχα δεν ήταν πεταμένα λεφτά και ελπίζω και τώρα με το ps5 και εννοείται ούτε πλούσιος ούτε φανατικός είμαι άσε που είχα και το πρώτο xbox,360,one,one x αλλά βλέπω τα games της sony μου αρέσουν περισσότερο 

Επεξ/σία από playtak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, em_seven είπε

Μια ερώτηση, στην τηλεόραση σας τι τιμή ρύθμισης έχετε στην ευκρίνεια (sharpness)??? 

Εγώ με KS8000 Samsung στο 15 αλλιως προκαλεί sharpening artifacts. Κανονικά πρέπει να ναι 0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εικαζω οτι θα βγει και αναβαθμισμενη εκδοση της κονσολας. Δε μπορει να βαραει 93 βαθμους καθαρη και καινουρια και να την αφησουν ετσι σε βαθος χρονου. Ή θα βγει πιο "τρυπια" εκδοση ή θα ανεβασουν αανεμιστηρα per game οπως σωστα ειπανε εδω και στο video αλλα με κοστος θορυβου. Καλη κατασκευη σε ολα τ'αλλα λεει αλλα τι 93

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stevenfins είπε

 “When I started drawing, it was much larger even though I didn’t know what engineering was going to do. It’s kind of funny that engineering actually told me it’s too big. So, I actually had to shrink it down a little bit from the first drawing.”

https://www.gamesradar.com/ps5-was-supposed-to-be-even-bigger-than-the-current-design/

Ο designer είχε κάνει απλώς το σχέδιο της κονσόλας και οι μηχανικοί του είπαν ότι ήταν πολύ μεγάλο και δεν χρειαζόταν τόσο. Δεν είναι ότι βρήκαν εμπόδια και αναγκάστηκαν να το αλλάξουν. Αντίθετα μπόρεσαν να περιορίσουν τον όγκο του (άλλο που είναι η μεγαλύτερη κονσόλα που έχει βγει ποτέ).

Είναι σαν να λές στον αρχιτέκτονα κανε το σπίτι μικρότερο να χωρέσουν τα παιδιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greed είπε

Αν διαβάσεις τη συνέντευξη του designer θα καταλάβεις οτι γίνανε μετατροπές ως προς το σχήμα του αλλά και το μέγεθος του.

Σε 7 χρόνια δεν θα μας ενδιαφέρει αν λειτουργεί σωστα το ps5 και πόσο μάλλον η version του launch. 

Μόνο αν είσαι πλούσιος ή φανατικός υποστηρικτής της αγοράζεις σήμερα ps5 και όπως έχουν τα πράγματα με τα orders που θα παραλάβεις απο 2021 και μετά.

Για μενα όποιος δεν θέλει να πετάξει χρήματα αε περιμένει τον Μάρτιο. Κάπου εκεί πιστεύω θα έχουν προχωρήσει σε βελτίωση των περισσότερων προβλημάτων.

Το ενδεχόμενο να αγοράζει κάποιος ανεξαρτήτου τσέπης ή αφοσίωσης σε κάποιο brand (ή specs) το αποκλείουμε, έτσι; Ή κάποιες κονσόλες είναι για τα μεγάλα πορτοφόλια και κάποιες άλλες για τον απλό λαό;

Όσο για τα πεταμένα λεφτά, εγώ θα έλεγα ο κόσμος να μην περιμένει και καθόλου για το (and I quote) "wanna be next gen system της Σόνυ", σωστά;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Παιδια ποιο ενα απο τα παρακατω θα παιρνατε για πρωτο παιχνιδι;

NBA2k21

Demons Souls

Spiderman

Assassins Creed 

Demons Souls με κλειστά ματια. Το μοναδικό next gen παιχνίδι και στις 2 κονσόλες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, playtak είπε

Οκ όχι δεν την έχω διαβάσει, κοίτα δίκιο έχεις εννοείται καλύτερα να περιμένεις για αργότερα(και όχι μερικούς μήνες καθώς δεν ξέρω τι βελτιώσεις θα κάνουν αλλά χρόνια)αλλά ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει,πάντως day 1 ps4 που είχα δεν ήταν πεταμένα λεφτά και ελπίζω και τώρα με το ps5 και εννοείται ούτε πλούσιος ούτε φανατικός είμαι άσε που είχα και το πρώτο xbox,360,one,one x αλλά βλέπω τα games της sony μου αρέσουν περισσότερο 

ειδικά ps4 και switch πιστεύω ήταν ό,τι καλύτερο σε d1. Αναφορικά με το ram cooling έχει ακριβώς την ίδια φιλοσοφία με όλα τα προηγούμενα πσ4 (δεν άλλαξε ποτέ) οπότε κάτι θα ξέρουν περισσότερο. 

Μόλις τώρα, polakis21 είπε

Παιδια ποιο ενα απο τα παρακατω θα παιρνατε για πρωτο παιχνιδι;

NBA2k21

Demons Souls

Spiderman

Assassins Creed 

ε ανάλογα τα γούστα σου, εγώ έχω πάρει AC και WRC 9 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...