Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι εκδόσεις DVD λογικό είναι να κάνουν ήχο.

Αυτό με τις θερμοκρασίες , δεν έχετε δει να δουλεύει 

PlayStation 4 Pro με Samsung SSD.

Ήταν που ήταν ζεστό , με τον SSD απογειώνεται λόγο , δεν περίμενε πουθενά.

Η κονσόλα δεν σχεδιάστηκε για SSD τότε.

Και κάτι τελευταίο

Θερμοκρασία βγάζει στο 4 και 5 το τροφοδοτικό, δεν μπορεί να μην εχει κάτω στην βάση λίγη θερμοκρασία (αν το εχεται όρθιο) , η και στο πλάι εχει θερμοκρασία αριστερά.

Για το 4 Pro όλη η πίσω πλευρά ζεματαγε 

Μετά από χρόνια στο 7200 σασί άλλαξε τροφοδοτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήθελα να ρωτήσω, από Ιανουάριο/Φεβρουάριο αναμένουμε να έχει ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα του PS5? Του τύπου να πας σε ένα κατάστημα (κορονοιού επιτρέποντος), να το πάρεις να φύγεις, ή έστω να το παραγγείλεις χωρίς να φοβάσαι μη τελειώσει το απόθεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζή ερώτηση: πάω στην συλλογή μου και βλέπω games να γράφουνε πάνω στην καρτέλα τους "μπορεί να παιχτεί σε ps4". Ανοίγεις την καρτέλα και σου γράφει "αυτό το παιχνίδι ps4 δεν μπορεί να παιχτεί σε ps5. Για περισσότερες πληροφορίες, μεταβείτε στην διεύθυνση PlayStation/bc και από κάτω "λήψη έκδοσης που μπορεί να παιχτεί", τι φάση? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alelo είπε

Σε σχέση με το 4 κάνει λιγοτερο. Βασικά έχει λιγότερες δονήσεις. Μετά την εγκατάσταση σταματάει τελείως

Εμένα σε σχέση με 4 pro κάνει παραπάνω το 5!

Επεξ/σία από lvasilis22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Χαζή ερώτηση: πάω στην συλλογή μου και βλέπω games να γράφουνε πάνω στην καρτέλα τους "μπορεί να παιχτεί σε ps4". Ανοίγεις την καρτέλα και σου γράφει "αυτό το παιχνίδι ps4 δεν μπορεί να παιχτεί σε ps5. Για περισσότερες πληροφορίες, μεταβείτε στην διεύθυνση PlayStation/bc και από κάτω "λήψη έκδοσης που μπορεί να παιχτεί", τι φάση? 🤔

Σε πιο παιχνιδι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Χαζή ερώτηση: πάω στην συλλογή μου και βλέπω games να γράφουνε πάνω στην καρτέλα τους "μπορεί να παιχτεί σε ps4". Ανοίγεις την καρτέλα και σου γράφει "αυτό το παιχνίδι ps4 δεν μπορεί να παιχτεί σε ps5. Για περισσότερες πληροφορίες, μεταβείτε στην διεύθυνση PlayStation/bc και από κάτω "λήψη έκδοσης που μπορεί να παιχτεί", τι φάση? 🤔

το ειχα και εγω αυτο. αλλα δεν ηταν κανονικα παιχνιδια αλλά demos / weekend trials κλπ. Μπορει να μη το ελεγε οτι ηταν κατι τετοιο αλλά ειμαι σιγουρος οτι ηταν οπότε ηρέμησα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Χαζή ερώτηση: πάω στην συλλογή μου και βλέπω games να γράφουνε πάνω στην καρτέλα τους "μπορεί να παιχτεί σε ps4". Ανοίγεις την καρτέλα και σου γράφει "αυτό το παιχνίδι ps4 δεν μπορεί να παιχτεί σε ps5. Για περισσότερες πληροφορίες, μεταβείτε στην διεύθυνση PlayStation/bc και από κάτω "λήψη έκδοσης που μπορεί να παιχτεί", τι φάση? 🤔

Ε πατα εκει....αυτοματα σε παει στο ίδιο παιχνίδι.....δεν ξερω γιατι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimos13 είπε

Ήθελα να ρωτήσω, από Ιανουάριο/Φεβρουάριο αναμένουμε να έχει ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα του PS5? Του τύπου να πας σε ένα κατάστημα (κορονοιού επιτρέποντος), να το πάρεις να φύγεις, ή έστω να το παραγγείλεις χωρίς να φοβάσαι μη τελειώσει το απόθεμα?

Ε ναι, λογικα πλεον. Απλα για να μενει στα ραφια, θα ελεγα πασχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Παιδες σκεφτομαι οταν με το καλο υπαρξει στοκ διαθεσιμο να παρω και εγω ενα PS5. Θα ειναι η πρωτη μου κονσολα και εχω μια απορια.

Ποια εκδοση προτεινετε? Θα προτιμουσα την Digital αλλα μηπως βγαινουν τα παιχνιδια ακριβοτερα ετσι? Υπαρχουν κλειδαδικα για digital PS5 games? Εχω καλη ταχυτητα οποτε δεν υπαρχει προβλημα αλλα μηπως τα δισκακια θα ειναι φθηνοτερα, ειδικα αν αγοραζονται μερικους μηνες μετα την κυκλοφορια τους?

Αν επιλέξεις το PS5 digital αυτομάτως στερεισαι ενα 4Κ blu ray player και dvd player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Σε πιο παιχνιδι λες?

Διάφορα, πχ resident evil 7, battlefield 1 κτλ. Αν νπας μετά στην συλλογή με τα 20 παιχνίδια με που δίνει δωρεάν εφόσον είσαι plus μέλος, δεν το βγάζει. Ίσως ηταν demos οι εκδόσεις αυτές τότε, δεν θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...