Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, xavier είπε

αυτο με το coil whine τελικα ηταν παππας? καταλαβε κανεις? κανα 2 μερες εγινε χαμος και μολις αρχισαν να παραλαμβανουν οι περισσοτεροι το θεμα εξαφανιστηκε...γενικα πολυ τρολινγκ στα φορουμ...

Πλασιμπο εφεκτ που λενε και στο χωριο μου.

Το γραφει ενας που ηταν πιο παρατηρητικός ή που οντως ειχε προβλημα η κονσολα του και ξαφνικα, -αν ειχαμε μια καμερα στο σπιτι καθε κατοχου ps5- θα τους εβλεπες ολους με το αυτι κολλημενο στην κονσολα να το ακουσουν κι αυτοι.

Τελικα άλλοι το ακουγαν, άλλοι οχι, αλλα νομιζαν οτι το ακουγαν.

Τελικα βαρεθηκαν ολοι και ξαναγυρισαν στα δυο μετρα αποσταση απο την κονσολα για να παιξουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Αστους να λενε rpm ανα παιχνιδι κτλπ. Οι στροφες του ανεμιστηρα θα δουλευουν καθαρα με τους σενσορες θερμοκρασιας. Προσωπικα προτιμω να κανει λιγο θορυβο παρα να ριξουν τον χρονισμο

 

51 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ο ανεμιστήρας δεν μεταβάλλεται, τρέχει σε συγκεκριμένα rpm συνέχεια. Το σύστημα δέχεται 300w σταθερά κι ανάλογα με το workload ανεβοκατεβαίνουν αυτόματα τα ρολόγια, είναι μία 100% νέα προσέγγιση. 

 

30 λεπτά πριν, kostiger είπε

Μεγαλη μαστιγα αυτοι οι clickbaiters...

https://www.theverge.com/2020/10/19/21522991/sony-ps5-fan-optimize-update-game-performance-data

"...according to a new interview with Yasuhiro Ootori, Sony’s mechanical design chief in charge of the PS5, with Japanese language website 4Gamer.net."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

https://www.theverge.com/2020/10/19/21522991/sony-ps5-fan-optimize-update-game-performance-data

"...according to a new interview with Yasuhiro Ootori, Sony’s mechanical design chief in charge of the PS5, with Japanese language website 4Gamer.net."

Σου λέει ότι το σύστημα ψύξης του PS5 δεν έχει να κάνει μόνο με την θερμότητα αλλά με την κατανάλωση απλά επειδή ΔΕΝ είναι οι μοναδικοί παράγοντες στην αποδοτικότητα ενός συστήματος ψύξης, θα υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζουν το fan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannos55 είπε

Σου λέει ότι το σύστημα ψύξης του PS5 δεν έχει να κάνει μόνο με την θερμότητα αλλά με την κατανάλωση απλά επειδή ΔΕΝ είναι οι μοναδικοί παράγοντες στην αποδοτικότητα ενός συστήματος ψύξης, θα υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζουν το fan.

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτό που έγραψες, θα καταλάβεις πόσο μπερδεμένος είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτό που έγραψες, θα καταλάβεις πόσο μπερδεμένος είσαι

Ή μπορείς να πιεις έναν καφέ και μετά να το ξαναδιαβάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

https://www.theverge.com/2020/10/19/21522991/sony-ps5-fan-optimize-update-game-performance-data

"...according to a new interview with Yasuhiro Ootori, Sony’s mechanical design chief in charge of the PS5, with Japanese language website 4Gamer.net."

Για ποιο λογο εκανες  παραθεση το δικο μου σχολιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, xavier είπε

αυτο με το coil whine τελικα ηταν παππας? καταλαβε κανεις? κανα 2 μερες εγινε χαμος και μολις αρχισαν να παραλαμβανουν οι περισσοτεροι το θεμα εξαφανιστηκε...γενικα πολυ τρολινγκ στα φορουμ...

Ναι πήγαινε μια σελίδα πιο πίσω παππας είναι. Αλλά η πραγματικότητα του καθενός είναι διαφορετική. Μάλλον τρολλαρουν χρόνια τωρα και οι pcαδες για coil whine σε καρτες γραφικών.

Ισως και η Γη να είναι επίπεδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Giannos55 είπε

Σου λέει ότι το σύστημα ψύξης του PS5 δεν έχει να κάνει μόνο με την θερμότητα αλλά με την κατανάλωση απλά επειδή ΔΕΝ είναι οι μοναδικοί παράγοντες στην αποδοτικότητα ενός συστήματος ψύξης, θα υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζουν το fan.

Νομίζω ότι πάει να γίνει κάτι σαν AI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, greed είπε

Ναι πήγαινε μια σελίδα πιο πίσω παππας είναι. Αλλά η πραγματικότητα του καθενός είναι διαφορετική. Μάλλον τρολλαρουν χρόνια τωρα και οι pcαδες για coil whine σε καρτες γραφικών.

Ισως και η Γη να είναι επίπεδη

?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, toni31 είπε

Νομίζω ότι πάει να γίνει κάτι σαν AI

Πετάμε λέξεις μου φαίνεται που δεν ξέρουμε τι σημαίνουν.

ΑΙ το "αν περάσει αυτήν την θερμοκρασία, ανέβασε τόσο τον ανεμιστήρα". Στριφογυρίζει ο Τουρινγκ στον τάφο του ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Πετάμε λέξεις μου φαίνεται που δεν ξέρουμε τι σημαίνουν.

ΑΙ το "αν περάσει αυτήν την θερμοκρασία, ανέβασε τόσο τον ανεμιστήρα". Στριφογυρίζει ο Τουρινγκ στον τάφο του ρε.

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι σκοπεύουν να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, toni31 είπε

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι σκοπεύουν να κάνουν.

Εγω σιγουρα δεν εχω καταλαβει και θα ηθελα να μου εξηγησεις αν μπορεις για να μην αγχωνομαι με οτι διαβαζω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...