Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, nyne είπε

Βασικά στη περίπτωση του cyberpunk θεωρώ ότι έτρεχαν και δεν έφθαναν να τελειώσουν το παιχνίδι,λογικα τα next gen update πήγαν περίπατο...Είναι ξενερα το ξέρω ας ελπίσουμε ότι θα το δώσουν γρήγορα.Τουλαχιστον όταν βγει ελπίζω να έχω όρεξη να παίξω ένα διαφορετικό life path με τα νέα update.

Μα ποιο next gen update? Ηδη τα assets και το RT υπαρχει στο PC. Απλα θα διαλεγαν τα βελτιστα settings και αναλυσεις για να τα πετυχουν. Δεν εχουν να δημιουργησουν κατι απο το 0 οπως πχ στο nba/fifa.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μα ποιο next gen update? Ηδη τα assets και το RT υπαρχει στο PC. Απλα θα διαλεγαν τα βελτιστα settings και αναλυσεις για να τα πετυχουν. Δεν εχουν να δημιουργησουν κατι απο το 0 οπως πχ στο nba/fifa.

 

Λογικα γιαυτο δεν θα αργησει πολυ.εχουν και ποσα bugs να φτιαξουν.Οταν βγει στο ps5 θα ειναι πολυ πιο ολοκληρωμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να γίνει σωστή δουλειά με το next gen patch και ας περιμένουμε λίγο. Τόσα χρόνια περιμένουμε! :D

H Cd Projekt red φαίνεται να ζορίστηκε ήδη πολύ με την παρούσα κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xavier είπε

fyi

 

Απο τη στιγμη που μας λεει πως η αναλυση θα ειναι χαμηλοτερη απο αυτη των αλλων 2 modes, αντιλαμβανεσαι οτι περιξ του 1080 θα παιζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Μπορει να δωσει 60 με dynamic Resolution(1080p-2k) αλλα με medium rt λογικα οχι full

Ακόμη και medium RT είναι βαρύ. Το RT perf των κονσολών είναι πολύ χαμηλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ακόμη και medium RT είναι βαρύ. Το RT perf των κονσολών είναι πολύ χαμηλό..

ανάλογα, medium rt σε 1080 στο Pc δίνει με 2060, στο 1ο συγκριτικό pc/ps5 για το Valhalla έβαλαν το ps5 κοντα στην 2080

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Μα ποιο next gen update? Ηδη τα assets και το RT υπαρχει στο PC. Απλα θα διαλεγαν τα βελτιστα settings και αναλυσεις για να τα πετυχουν. Δεν εχουν να δημιουργησουν κατι απο το 0 οπως πχ στο nba/fifa.

 

Μπά μάλλον δεν θέλουν να το κάνουν έτσι. Έτσι έκανε η ubi και τα ψιλοέχεσε. Λογικά πάνε να κάνουν σοβαρό optimization χρησιμοποιώντας τις τεχνολογίες της κάθε κονσόλας.

Σκέψου επίσης οτι και σε πισί δεν έχει hardware RT σε AMD απ ότι διάβασα, άρα μάλλον και σε πισί θα κάνουν update μαζί με series X τώρα που άρχισε η AMD να προχωράει λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chncynic είπε

Μπά μάλλον δεν θέλουν να το κάνουν έτσι. Έτσι έκανε η ubi και τα ψιλοέχεσε. Λογικά πάνε να κάνουν σοβαρό optimization χρησιμοποιώντας τις τεχνολογίες της κάθε κονσόλας.

Σκέψου επίσης οτι και σε πισί δεν έχει hardware RT σε AMD απ ότι διάβασα, άρα μάλλον και σε πισί θα κάνουν update μαζί με series X τώρα που άρχισε η AMD να προχωράει λίγο

Sorry κιολας αλλα @@ optimization θα κανουν.

Και σε PC δε φαινεται να ειναι καλα optimised αλλα μια χαρα βγηκε.

Οι κονσολες εχουν πετυχει και οι δυο RT σε αλλα games οποτε ειναι θεμα CDP να το ειχε καταφερει day one με τον ιδιο ακριβως τροπο που το ημικαταφερε στο PC.

Μια χαρα γραφικα και 60αρι πετυχει η Ubisoft στο σκουπιδι της.

Δε τα βαζω μαζι σου αλλα συνεχιζω να μη καταλαβαινω γιατι δε πηραν καποιο απο τα ηδη υπαρχοντα settings του pc και πηραν setting του xboxone και του PS4 αντιστοιχα. Μονο αν ξαναφτιαξουν πολλα πραγματα απο την αρχη για να αξιοποιησουν τους SSD. Κατα τ αλλα μια χαρα θα μπορουσαν να ειχαν πεταξει μια εκδοση αντιστοιχη με 2060/2080 η κατι τετοιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, ακουστικά τύπου ψείρες παίζουν καλά με σύνδεση στο χειριστήριο ή χρειάζεται κάποιος ανταπτορας; Απορία για βραδινά ήσυχα play-times.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 11:51 ΜΜ, James. είπε

Στου αδερφου μου δεν ακουγεται καν ο ανεμιστηρας, αλλα το coil wine δινει ρεστα. Σαν πολυβολο κανει. Εχω το αυτι εκει και βαραει κοφτες καθως ειναι στο μενου και τρεχει το game στο παρασκηνιο. Με το που παταω "close game" , το ιδιο δευτερολεπτο, ησυχαζει σχεδον πληρως. Ισα που ακουγεται.

Ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου. Αλλά όταν παίζω games του ps4 είναι αθόρυβο. Μόλις βάλω παιχνίδι του ps5 κάνει σαν σαράβαλο ψυγείο και πραγματικά μου προκαλεί πονοκέφαλο... ειδικά τα βράδια... Από εβδομάδα (αν σταματήσει η καραντίνα) θα επικοινωνήσω με τη Sony για να τους ζητήσω αντικατάσταση. Το ίδιο θα κάνει και ο κολλητός μου που είναι στην ίδια φάση με εμένα. Έχετε ιδέα τι παίζει με την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, steve_tash είπε

Ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου. Αλλά όταν παίζω games του ps4 είναι αθόρυβο. Μόλις βάλω παιχνίδι του ps5 κάνει σαν σαράβαλο ψυγείο και πραγματικά μου προκαλεί πονοκέφαλο... ειδικά τα βράδια... Από εβδομάδα (αν σταματήσει η καραντίνα) θα επικοινωνήσω με τη Sony για να τους ζητήσω αντικατάσταση. Το ίδιο θα κάνει και ο κολλητός μου που είναι στην ίδια φάση με εμένα. Έχετε ιδέα τι παίζει με την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα κτλ;

Εγω παιχνιδι του ps5 δεν εχω δοκιμασει. Παντως δεν ακουγεται τιποτα απο την αποσταση που παιζω το coil και ο ανεμιστηρας. Η sony φετος ειναι αυστηρη και δεν αντικαθιστα ετσι ευκολα. Εδω αλλος πηγε με σκανδαλη τερμα χαλαρη και δεν του αλλαξαν το χειριστηριο, δε νομιζω να σου αλλαξουν κονσολα.

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, James. είπε

Εγω παιχνιδι του ps5 δεν εχω δοκιμασει. Παντωε δεν ακουγεται τιποτα απο την αποσταση που παιζω το coil και ο ανεμιστηρας. Η sony φετος ειναι αυστηρη και δεν αντικαθιστα ετσι ευκολα. Εδω αλλος πηγε με σκανδαλη τερμα χαλαρη και δεν του αλλαξαν το χειριστηριο, δε νομιζω να σου αλλαξουν κονσολα.

Ο ανεμιστήρας και σε μένα είναι εντελώς αθόρυβος. Έχω παίξει AC Valhalla και Demon's Souls από παιχνίδια PS5 και δεν ακούγεται καθόλου. Μόνο το αηδιαστικό coil whine έχω πρόβλημα και αυτό όπως ανέφερα μόνο στα ps5 games. Όταν βάζω παιχνίδι του ps4 είναι το πιο αθόρυβο πράγμα. Όσο για τη σκανδάλη που λες, βλακεία της Sony... δεν το συζητάω... αλλά μπορούν να στηριχθούν στο επιχείρημα ότι πχ το έσπασες κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mike0402 είπε

παιδια φιλος μου εδωσε το fifa 21 για ps4..το εκανα εγκατασταση στο ps5 που εχω αλλα πως κανω την αναβαθμιση σε next gen?

κανε υπομονη και εσυ φιλε οπως ολοι μας. Η δωρεαν αναβαθμιση οταν εχεις το δισκακι του PS4 εχει προβλημα σε πολλες χωρες, δεν εμφανιζεται. οπως και σε εμας
Η ΕΑ λεει οτι κοιταζει και συντομα θα διορθωθει. Περιμενουμε!
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...