Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, xavier είπε

απο τη στιγμη που εχουν ξεπουλησει οτι κονσολα υπηρχε διαθεσιμη, τι νοημα εχει αυτη η συζητηση...

Κανενα νοημα, το ps5 ειναι εξαντλημενο παντου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Κανενα νοημα, το ps5 ειναι εξαντλημενο παντου 

Ίσως κάποιοι είναι κολλημένοι με το switch. Όλο το αναφέρουν. Αυτο που δεν αναφέρουν είναι το hardware του 2015 που κάνει την απόδοση στα παιχνίδια του unacceptable για το 2020. Ας έβγαζε και ένα revision η Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Ίσως κάποιοι είναι κολλημένοι με το switch. Όλο το αναφέρουν. Αυτο που δεν αναφέρουν είναι το hardware του 2015 που κάνει την απόδοση στα παιχνίδια του unacceptable για το 2020. Ας έβγαζε και ένα revision η Nintendo.

Oτι υπαρχει τεραστιο bias υπαρχει. Εγω εχω τρια switch αλλα δε προκειται να γινω ποτε biased και να καθομαι να λεω οτι εκανε οutsell εξαντλημενη κονσολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Oτι υπαρχει τεραστιο bias υπαρχει. Εγω εχω τρια switch αλλα δε προκειται να γινω ποτε biased και να καθομαι να λεω οτι εκανε οutsell εξαντλημενη κονσολα...

Τι τα κάνεις τρία ρε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, NickTG είπε

Από πότε είναι άσχημα τα indies? 

Υποθετω οτι ειναι ψιλοαδιαφορα αυτη τη στιγμη γιατι ολοι διψαμε για next gen games στις νεες κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Κανενα νοημα, το ps5 ειναι εξαντλημενο παντου 

Δηλαδη το Δεκεμβριο θα εχει 0 πωλησεις; Λογικα βάζουν και τα preorders που θα γινονται αφου μιλαει για χρήματα που δαπανηθηκαν...Αλλα και πάλι οντως δεν καταλαβαινω για ποιο λογο υπάρχει αυτο το αρθρο και τι εξυπηρετει;Το μονο που βλεπω ειναι παλι fanboys εδω μεσα να κραζουν πχ το switch επειδη ειχε περισσοτερες πωλησεις επειδη μαλλον θελουν να εχουν την κονσολα με τις περισσότερες (δεν το λεω για εσενα). Εγώ οπως ειπα τα πήρα και τα 2 τα next gen...Βιαστηκα πολύ λόγω hype. Εχω καταλήξει να παίζω Final Fantasy και Ring Fit στο switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Edel είπε

Τι τα κάνεις τρία ρε; 

2 ogs ,το ένα η κοπέλα και ένα lite 

@stafftw παρε κανα demons souls στο ps5, πηρες και xbox τελικα? 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Υποθετω οτι ειναι ψιλοαδιαφορα αυτη τη στιγμη γιατι ολοι διψαμε για next gen games στις νεες κονσολες.

Ειμαι σιγουρος οτι μολις κυκλοφορησει τους επομενους μηνες το ratchet and clank(ουτε δικο του ξεχωριστο θεμα δεν πρεπει να εχει) θα πεσουν ολοι με τα μουτρα να το αγορασουν day one,για να ''σβησουν'' την next gen διψα τους ...τι οχι?? 😄

Τα indie οπως και τα περισσοτερα multiplatform παιχνιδια μια ζωη αδιαφορα ηταν στην πλειοψηφια του κοσμου στο insomnia(κυριως στα των κονσολων) και στην Ελλαδα.

Ειδαμε τι παιχνιδια πουλαγαν και στο απιστευτα δημοφιλες ps4. Pro/Fifa/Call of duty/Gta V και που και που αναλογως το παιχνιδι και κανενα sony exclusive.

Και με τα 80ευρα των νεων παιχνιδιων ,,αναλογα σκηνικα θα δουμε και στο ps5.

 Ουτε για Doom Eternal ειδα κοσμο να γραφει,ουτε για το Control,ουτε για το Borderlands,ουτε για το Resident evil 3,ουτε για το Tony Hawk,ουτε για Yakuza και παει λεγοντας(στα θεματα των κονσολων παντα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

2 ogs ,το ένα η κοπέλα και ένα lite 

@stafftw παρε κανα demons souls στο ps5, πηρες και xbox τελικα? 

Θα το παρω αν και δεν εχω τοση υπομονη.Ναι εχω και xbox, ας ειναι καλα το gamepass δεν ειμαι τωρα για εξοδα για games ετσι και αλλιως.Αλλά από την προηγουμενη γενια δε βρίσκω διαφορες ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafftw είπε

Θα το παρω αν και δεν εχω τοση υπομονη.Ναι εχω και xbox, ας ειναι καλα το gamepass δεν ειμαι τωρα για εξοδα για games ετσι και αλλιως.Αλλά από την προηγουμενη γενια δε βρίσκω διαφορες ακομα.

Σιγα μην δεις τοσο συντομα. Και εγω γ αυτο δε παιρνω ps5 atm. Για το xbox δεν εχω ιδεα τι παιζει, αλλα καπου ειδα οτι εχει το καινουργιο Star Wars game στο pass, αν δεν το εχεις παιξει ηδη δοκιμασε το!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Σιγα μην δεις τοσο συντομα. Και εγω γ αυτο δε παιρνω ps5 atm. Για το xbox δεν εχω ιδεα τι παιζει, αλλα καπου ειδα οτι εχει το καινουργιο Star Wars game στο pass, αν δεν το εχεις παιξει ηδη δοκιμασε το!

Περιττο να σου πω οτι ηδη εχω γεμισει το σκληρο...Ναι επαιξα και το fallen order.Τρέχει καλύτερα απο την προηγούμενη γενια οκ, αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο.Δεν γκρινιαζω, οντως δεν περιμενα κατι καλυτερο δικιο εχεις. Ειπαμε με τον εαυτο μου τα βαζω που ετρεξα να τα παρω και τωρα τα εχω να τα ανοιγω και να σκεφτομαι οτι εχω κανει πατατα (και δεν εχω πουλησει και τα προηγουμενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafftw είπε

Περιττο να σου πω οτι ηδη εχω γεμισει το σκληρο...Ναι επαιξα και το fallen order.Τρέχει καλύτερα απο την προηγούμενη γενια οκ, αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο.Δεν γκρινιαζω, οντως δεν περιμενα κατι καλυτερο δικιο εχεις. Ειπαμε με τον εαυτο μου τα βαζω που ετρεξα να τα παρω και τωρα τα εχω να τα ανοιγω και να σκεφτομαι οτι εχω κανει πατατα (και δεν εχω πουλησει και τα προηγουμενα)

Βρε και εγω τα κανω αυτα, αλλα φετος με την Κορωνα κρατηθηκα γτ δε ξερουμε τι μας ξημερωνει και ειπα να κρατησω μια πισινη 

Κοιτα να τα χαρεις τωρα που τα πηρες και πουλα τα παλια σε κανα marketplace

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Βρε και εγω τα κανω αυτα, αλλα φετος με την Κορωνα κρατηθηκα γτ δε ξερουμε τι μας ξημερωνει και ειπα να κρατησω μια πισινη 

Κοιτα να τα χαρεις τωρα που τα πηρες και πουλα τα παλια σε κανα marketplace

Εντωμεταξυ σιγουρα και λογω του ιου θα καθυστερησουν και αρκετα games και βλεπω και το cyberpunk (που ειχα σκοπο να το παιξω) να μην ειναι ετοιμο 1000%. Oσο για τα παλια...Τα κραταω και θα τα δωσω σε ανηψια και τα 2. Αν και καθε φορα που ερχονται απο το σπιτι Mario μου ζητανε να παιξουν...Αλλα αυτο δεν μπορω να το αποχωριστω...

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...