Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Στο δεύτερο θα νιώσεις όλα τα παραπάνω (εκτός από την χαρά) και επιπλέον: θλίψη, κατάθλιψη, οίκτο, οδύνη, απελπισία, δυσφορία, τύψεις και τόση μελαγχολία που θα χρειαστεί να κατεβάσεις ένα μπουκάλι bourbon για να σιάξεις.

Ευχάριστη και ανώδυνη εμπειρία σε γενικές γραμμές!

Δεν με πειράζει η έλλειψη της χαράς, το δράμα άλλωστε στηρίζεται σε όλα όσα συναισθήματα περιέγραψες και είναι ένα κορυφαίο είδος έργου. Προσωπικά δεν είμαι και πολύ φαν του happiness ή του happy ending γιατί το θεωρώ κοινότυπο όπως τα παραμύθια. Στο cinema τουλάχιστον αν θέλεις να ξεχωρίζει κάτι πρέπει να διαφέρει από το σύνηθες. Έτσι είδα και το πρώτο παιχνίδι, σαν ταινία στης οποίας την ιστορία συμμετέχεις. Είδωμεν, όταν βρω χρόνο και για αυτό..

51 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Γενικα τα "βραβεια" αυτα ειναι τερμα ηλιθια.Δεν εχουν νοημα υπαρξης.Γιαυτο τον λογο το μονο ενδιαφερον ειναι οι δηθεν ανακοινωσεις που εχει.Προσπαθει ο dorito geoff να τα κανει κατι σαν oscar και γιαυτο καλει ολους τους ασχετους με το gaming(nolan-gadot) οι οποιοι ειναι ευρυτερα γνωστοι στον γενικο κοινο,προκειμενου να ανεβασει το κυρος των βραβειων.

Οπου η πλεοψηφια των ατομων,μεσα και εγω, δεν ενδιαφερονται καν για τα βραβεια παρα μονο για τις ανακοινωσεις που θα βγουν.Και μιας και επιασα rant για τα βραβεια για ποιο λογο υπαρχουν τα παρακατω βραβεια :

best preformance(Awarded to an individual for voice-over acting, motion and/or performance capture.)
 

games for impact(For a thought-provoking game with a pro-social meaning or message)

Καταλαβαινω οτι η ιστορια βοηθαει το immersion ενος παιχνιδιου,αλλα αν το gameplay ,για μενα προσωπικα ,ειναι κατω του μετριου τοτε μου ειναι τερμα αδιαφορο.Ας το δω ταινια στο youtube.Ποιος ο λογος να το παιξω.

 

 

Καλά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εμένα πχ μου φαίνονται βαρετά όλα σχεδόν τα on-line first person shooters γιατί είναι μια λούπα που επαναλαμβάνεται. Kill, respawn, kill, respawn, kill, respawn, βαρέθηκα ήδη..αν έχουν κανένα rpg στοιχείο ok, κάτι γίνεται αλλά κάτι COD και κάτι BF, nope, thanks, τι να κάνουμε, γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν με πειράζει η έλλειψη της χαράς, το δράμα άλλωστε στηρίζεται σε όλα όσα συναισθήματα περιέγραψες και είναι ένα κορυφαίο είδος έργου. Προσωπικά δεν είμαι και πολύ φαν του happiness ή του happy ending γιατί το θεωρώ κοινότυπο όπως τα παραμύθια. Στο cinema τουλάχιστον αν θέλεις να ξεχωρίζει κάτι πρέπει να διαφέρει από το σύνηθες. Έτσι είδα και το πρώτο παιχνίδι, σαν ταινία στης οποίας την ιστορία συμμετέχεις. Είδωμεν, όταν βρω χρόνο και για αυτό..

Πίστεψέ με ότι θα σαλτάρεις εντελώς με αυτά που θα ζήσεις παίζοντας αυτό το παιχνίδι που μόνο παιχνίδι δεν το λες. Απλά εμπειρία ζωής. Θα σε κάνει να δεις το gaming με εντελώς διαφορετικό μάτι. Μετά από αυτό δεν θα θέλεις να παίξεις κάτι άλλο διότι θα σκέφτεσαι όσες στιγμές πέρασες παίζοντας το TLOU2. Προσπάθησε μόνο να μην δεις τίποτα από spoilers ώστε να το απολαύσεις. 

Εγώ μετά το TLOU2 ξεκίνησα (εννοείται όχι αμέσως) το GOT και ενώ είναι διαμαντάκι και αυτό, το μυαλό μου γυρνούσε πίσω στους πρωταγωνιστές του TLOU2.  Προσωπικά το θεωρώ ως το καλύτερο video game που έχω ασχοληθεί.

Επεξ/σία από cocous
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, φανταζομαι θα ειναι χιλιοειπωμενο, αλλα η Sony σε ποιο τηλεφωνο / email  απανταει??? εχω ακομα 15 μερες εγγυηση κ εχω παθει ζημια, οποτε καιγομαι και δεν τους βρισκω............ Παρακαλω SOS.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Καλά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εμένα πχ μου φαίνονται βαρετά όλα σχεδόν τα on-line first person shooters γιατί είναι μια λούπα που επαναλαμβάνεται. Kill, respawn, kill, respawn, kill, respawn, βαρέθηκα ήδη..αν έχουν κανένα rpg στοιχείο ok, κάτι γίνεται αλλά κάτι COD και κάτι BF, nope, thanks, τι να κάνουμε, γούστα είναι αυτά.

Mα εννοειται οτι πανω απ'ολα ειναι τα προσωπικα γουστα του καθενος.Ουτε εμενα μου αρεσει παντως το Cod& το Bf.Σε αντιθεση με το doom βεβαια.

Σε αλλα νεα απο τα παιχνιδια που αναμενω παντως ειναι το Returnal.Φαινεται αρκετα ωραιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, nick_androu είπε

Παιδια καλησπερα, φανταζομαι θα ειναι χιλιοειπωμενο, αλλα η Sony σε ποιο τηλεφωνο / email  απανταει??? εχω ακομα 15 μερες εγγυηση κ εχω παθει ζημια, οποτε καιγομαι και δεν τους βρισκω............ Παρακαλω SOS.. 

https://locator.sony/el_GR/servicecenters/?zoom=6&latitude=39.21523&longitude=22.60986

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Καταλαβαινω οτι η ιστορια βοηθαει το immersion ενος παιχνιδιου,αλλα αν το gameplay ,για μενα προσωπικα ,ειναι κατω του μετριου τοτε μου ειναι τερμα αδιαφορο.Ας το δω ταινια στο youtube.Ποιος ο λογος να το παιξω.

Αυτό προσπαθώ να πώ. Άριστο 10/10 τρομερή ιστορία χαρά, λύπη μπλά μπλά μπλά. Όχι GOTY αυτά, Oscar αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σήμερα παρέλαβα και εγώ και τώρα περνάω τα games από το ps4 pro. 

Ο εσωτερικός σκληρός δουλεύει άψογα κατευθείαν. 

Παίζω λίγο το ASTRO τι είναι αυτό το χειριστήριο ρε παιδιά? 

Σοκ λέμε τρομερή έμπειρα... 

Game changer πραγματικά! 

IMG_20201212_125822-01.png

Επεξ/σία από johnnyman
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, chncynic είπε

Αυτό προσπαθώ να πώ. Άριστο 10/10 τρομερή ιστορία χαρά, λύπη μπλά μπλά μπλά. Όχι GOTY αυτά, Oscar αυτά.

Αν αναφέρεσαι στο TLOU2 Θα σου κάνω την εξής ερώτηση:  ΤΟ ΈΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Εχει προσπαθήσει κανένας να αγοράσει subscription EAplay από το app η το κινητο?

 

Δεν θα έχω μέχρι το απόγευμα λάπτοπ απλά μου έκανε εντύπωση ότι δε μπορώ (?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cocous είπε

Αν αναφέρεσαι στο TLOU2 Θα σου κάνω την εξής ερώτηση:  ΤΟ ΈΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ???

Το 2 όχι - Πόσο διαφέρει απο το 1 απο άποψη gameplay/repeatability?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chncynic είπε

Το 2 όχι - Πόσο διαφέρει απο το 1 απο άποψη gameplay/repeatability?

Πίστεψέ με. Διαφέρει πολύ. Όταν βρεις την ευκαιρία να ασχοληθείς τότε το ξανά συζητάμε για ποιόν λόγο πήρε όλα αυτά τα βραβεία και αν τα άξιζε. Στο λέω εντελώς φιλικά. Απλά μην το χάσεις. Αν σου αρέσει το gaming τότε αυτό το παιχνίδι θα σε κάνει να το δεις με άλλο μάτι (από άλλη πλευρά). Κάτι σαν εξιλέωση για όλα αυτά τα χρόνια που ασχολείσαι εσύ και ο καθένας μας. Απλά ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

Επεξ/σία από cocous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντεμπούτο-ρεκόρ για το PS5 στην Αμερική, αλλά το Switch πούλησε πάλι περισσότερο.

https://unboxholics.com/news/gaming/81264-ntempouto-rekor-gia-to-ps5-stin-ameriki-alla-to-switch-poulise-pali-perissotero

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ντεμπούτο-ρεκόρ για το PS5 στην Αμερική, αλλά το Switch πούλησε πάλι περισσότερο.

https://unboxholics.com/news/gaming/81264-ntempouto-rekor-gia-to-ps5-stin-ameriki-alla-to-switch-poulise-pali-perissotero

 

Meh πέραν του clickbait του θέματος υπάρχει κάποιο άλλο νόημα να συγκρίνουμε πωλήσεις σε αυτό το σημείο.

Καταρχάς το ps5 βγήκε μέσα του μήνα, ενώ το switch είχε πωλήσεις όλες τις μέρες του μήνα.

Επίσης φυσικά και θα πουλήσει περισσότερα units όντας φθηνότερο.

Βασικά δεν έχει νόημα η παραπάνω σύγκριση, η Ninty είναι αυτή που είναι και παίζει την ίδια δοκιμασμένη στο χρόνο μπαλίτσα. Please the fans and lure the rest with great software, don't care much for competition. Since n64. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Hazuki είπε

Meh πέραν του clickbait του θέματος υπάρχει κάποιο άλλο νόημα να συγκρίνουμε πωλήσεις σε αυτό το σημείο.

Καταρχάς το ps5 βγήκε μέσα του μήνα, ενώ το switch είχε πωλήσεις όλες τις μέρες του μήνα.

Επίσης φυσικά και θα πουλήσει περισσότερα units όντας φθηνότερο.

Βασικά δεν έχει νόημα η παραπάνω σύγκριση, η Ninty είναι αυτή που είναι και παίζει την ίδια δοκιμασμένη στο χρόνο μπαλίτσα. Please the fans and lure the rest with great software, don't care much for competition. Since n64. 

απο τη στιγμη που εχουν ξεπουλησει οτι κονσολα υπηρχε διαθεσιμη, τι νοημα εχει αυτη η συζητηση...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...