Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αγορασα τιμονιερα την thrustmaster t300rs gt edition και εχω ps5 πλεον. Εχω το gran turismo sport. Nα ασχοληθω με αυτο ή να παρω το assetto corsa competizione; Ποιο ειναι πιο ρεαλιστικο απο τα δυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, polakis21 είπε

Παιδια αγορασα τιμονιερα την thrustmaster t300rs gt edition και εχω ps5 πλεον. Εχω το gran turismo sport. Nα ασχοληθω με αυτο ή να παρω το assetto corsa competizione; Ποιο ειναι πιο ρεαλιστικο απο τα δυο;

Καλορίζικη η τιμονιέρα σου!! Το assetto corsa competizione το έχω (στο ps4) και δεν είναι τόσο καλό όσο πιστεύεις, λογικά δεν θα έχει διάφορες με στο ps3 με το ps5, αλλά είναι πολύ καλύτερο σε υπολογιστή! Γνώμη μου μην δώσεις τσάμπα λεφτά για το assetto. Δοκίμασε το projects cars 2, και το dirt rally 2.0 

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, WestMan_swiftsport είπε

Καλορίζικη η τιμονιέρα σου!! Το assetto corsa competizione το έχω (στο ps4) και δεν είναι τόσο καλό όσο πιστεύεις, λογικά δεν θα έχει διάφορες με στο ps3 με το ps5, αλλά είναι πολύ καλύτερο σε υπολογιστή! Γνώμη μου μην δώσεις τσάμπα λεφτά για το assetto. Δοκίμασε το projects cars 2, και το dirt rally 2.0 

Οταν λες δεν ειναι καλο εννοεις σε γραφικα και framerate ή σε οδηγηση και ρεαλισμο; Γιατι διαβαζω σε φορουμ ξενων οτι το assetto ειναι πολυ πιο ρεαλιστικο με τιμονι απο το gran turismo sport. Δεν με νοιαζουν πολυ τα γραφικα αν θα ειναι 4Κ. Εγω θελω ρεαλισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μια ερώτηση για το FIFA 21 (PS5 έκδοση), επειδή δεν είχα προηγούμενη εμπειρία (σε PS4): βλέπω ότι κάνει συνεχώς "κολληματάκια" κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (σε 1vs1, όχι διαδικτυακό game). Όταν πάει να γίνει φάση κολλάει στιγμιαία, σαν να σκέφτεται πως θα εξελιχθεί και μετά συνεχίζει...Συμβαίνει σε όλους αυτό? Είναι θέμα κακού προγραμματισμού? Στο PS3 FIFA19 πήγαινε σφαίρα! Δεν έχω πρόβλημα με άλλα games, μόνο με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, lebron15 είπε

Εν τω μεταξύ πέραν του ότι θα είναι day one στο game pass, το game ενδέχεται να μην κυκλοφορήσει καν στο PS5.

Και να χάσουν εκατομμύρια......... Και αν κατάλαβα καλά θα κυκλοφορήσει κάτω απο το λογότυπο της Lucasarts games που σημαίνει οτι θα είναι για όλες τις κονσόλες

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, polakis21 είπε

Οταν λες δεν ειναι καλο εννοεις σε γραφικα και framerate ή σε οδηγηση και ρεαλισμο; Γιατι διαβαζω σε φορουμ ξενων οτι το assetto ειναι πολυ πιο ρεαλιστικο με τιμονι απο το gran turismo sport. Δεν με νοιαζουν πολυ τα γραφικα αν θα ειναι 4Κ. Εγω θελω ρεαλισμο

Από γραφικά δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο σε σχέση με το gran turismo κατά την γνώμη μου. Ίσως είναι ένα κλικ καλύτερο σε οδηγική εμπειρία, αλλά δεν με ενθουσιάζει τόσο. Εγώ προτιμώ το gran turismo. Αν το βρεις σε προσφορά 12€, 13€ που το είχα βρει δοκίμασε το. Σε περίπτωση που δεν σου αρέσει τουλάχιστον να μην χάσεις πολλά λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vorlon said:

Και να χάσουν εκατομμύρια......... Και αν κατάλαβα καλά θα κυκλοφορήσει κάτω απο το λογότυπο της Lucasarts games που σημαίνει οτι θα είναι για όλες τις κονσόλες

Δεν ισχυει τπτ απο αυτα. Με την λογικη σου το Spiderman δεν θα εβγαινε ποτε σε PS μονο γιατι η Disney θα εχανε ενα σωρο εκατομμμυρια. Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι θα ειναι day one στις πλατφορμες της MS. Αν θα βγει σε αλλες κονσολες θα εξαρτηθει απο το ποτε ειχε γινει η συμφωνια της Bethesda με την Disney. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, privateer είπε

Δεν ισχυει τπτ απο αυτα. Με την λογικη σου το Spiderman δεν θα εβγαινε ποτε σε PS μονο γιατι η Disney θα εχανε ενα σωρο εκατομμμυρια. Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι θα ειναι day one στις πλατφορμες της MS. Αν θα βγει σε αλλες κονσολες θα εξαρτηθει απο το ποτε ειχε γινει η συμφωνια της Bethesda με την Disney. 

1)Το spiderman δεν ειχε να αποσβεσει εστω σε καποιο βαθμο επενδυση 7.5 δις  με συνδρομες μεσω Βραζιλιας.

2) Το Spiderman βγηκε αποκλειστικο στη κονσολα των 120εκ χρηστων και αφησε απ εξω τη κονσολα των 50εκ. Εδω θα γινει το αναποδο.

Longterm μπορει να βγαλει νοημα να ειναι αποκλειστικο για να ενδυναμωσουν το brand. Shortterm οικονομικα ειναι αυτοκτονικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Mitroglou7 said:

1)Το spiderman δεν ειχε να αποσβεσει εστω σε καποιο βαθμο επενδυση 7.5 δις  με συνδρομες μεσω Βραζιλιας.

2) Το Spiderman βγηκε αποκλειστικο στη κονσολα των 120εκ χρηστων και αφησε απ εξω τη κονσολα των 50εκ. Εδω θα γινει το αναποδο.

Longterm μπορει να βγαλει νοημα να ειναι αποκλειστικο για να ενδυναμωσουν το brand. Shortterm οικονομικα ειναι αυτοκτονικο.

Το θεμα δεν ειναι να βγαλουν καποια παραπανω λεφτα απο το παιχνιδι. Ουτε περιμενει η MS αμεσα να αποσβεσει τα 7.5 δις. Πιθανον να μην την ενδιαφερει καν. Ο στοχος ειναι να δυναμωσει το gamepass μεσα απο παιχνδια τα οποια θα ειναι στην πλατφορμα αυτη. Εξαλου δεν νομιζω να πιστευει κανενας οτι εδωσαν 7.5 δις για να βγαζει η Bethesda multiplatforms. Αν ηταν ετσι θα κανονιζε time exclusives και θα της εβγαινε πολυ φτηνοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, privateer είπε

Το θεμα δεν ειναι να βγαλουν καποια παραπανω λεφτα απο το παιχνιδι. Ουτε περιμενει η MS αμεσα να αποσβεσει τα 7.5 δις. Πιθανον να μην την ενδιαφερει καν. Ο στοχος ειναι να δυναμωσει το gamepass μεσα απο παιχνδια τα οποια θα ειναι στην πλατφορμα αυτη. Εξαλου δεν νομιζω να πιστευει κανενας οτι εδωσαν 7.5 δις για να βγαζει η Bethesda multiplatforms. Αν ηταν ετσι θα κανονιζε time exclusives και θα της εβγαινε πολυ φτηνοτερα.

Το selling point του xbox αυτη τη στιγμη ειναι το gamepass. Στα exclusives το παιχνιδι φαινεται χαμενο τουλαχιστον με τα ισχυοντα δεδομενα και για το κοντινο μελλον.

Μια χαρα μου φαινεται οικονομικα να ισχυροποιησει το gamepass με day one games και παραλληλα να παιρνει και το 70αρι απο τον ανταγωνισμο. Δε βλεπω καποιο conflict.

Αυτα βεβαια ειναι προσωπικες αποψεις. Αν καποιος με τα upcoming lineups που εχουμε δει θεωρει οτι θα νικησει τη sony στο γηπεδο της και μαλιστα "δωρεαν" υποθετω σεβαστη η αποψη του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vorlon είπε

Και να χάσουν εκατομμύρια......... Και αν κατάλαβα καλά θα κυκλοφορήσει κάτω απο το λογότυπο της Lucasarts games που σημαίνει οτι θα είναι για όλες τις κονσόλες

το οτι ειναι με την σφραγιδα της Disney πανω για λογους marketing δε σημαινει οτι θα ειναι για ολες τις κονσολες προφανως. Μεχρι να ανακοινώσουν κατι επίσημα, κανεις μας δεν ξέρει.

Για την ωρα η MS δε μπορεί νομικα να πει κατι για exclusivity γιατι ακομα το deal με την Bethesda δεν εχει τελειωσει και δεν της επιτρέπεται να μιλάει για τετοιες συμφωνιες και το τι ακριβως θα κανει με την Bethesda. Μολις ολοκληρωθεί η γραφειοκρατία και θα μπορεί να μιλήσει για τα μελλοντικά τους σχέδια, ίσως να μάθουμε τότε.

Θεωρω δεδομένο το timed exclusivity για κανενα χρόνο και ισως και exclusive υλικο. Τωρα το αν θα ειναι full exclusive ή όχι, θα μαθουμε με τον καιρο. Από εκει και πέρα, μιας και η MS δεν έχει ενα action adventure στο roster της, ισως ειναι τεραστια ευκαιρια να αποκτήσει ενα δυνατο exclusive franchise και με αναγνωρίσημότητα. Θα μαθουμε λογικα μεσα στο ετος ποια ειναι τα πλανα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είναι καλό το παιχνίδι και ας κυκλοφορήσει όπου θέλει, πρώτο και κύριο μέλημα μας θα έπρεπε να είναι η ποιότητα του τίτλου και όχι το που θα κυκλοφορήσει, τ' ότι το λένε indiana jones και το φτιάχνει η εταιρία που έφτιαξε και τα wolfestein δεν μου λέει τίποτα, χορτάσαμε hype με το cyberpunk.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Machine Games, οχι Bethesda. Η Bethesda ειναι απλα publisher, το developement ειναι απο τα αστερια των Wolfenstein.

Ο Todd Howard της Bethesda είναι Executive Producer και ο publisher της Bethesda είναι η Zenimax.

 

O Howard θα είναι και EP και για το indie jones.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...