Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GreekLegend2 είπε

Ας το βγάλουν στο xbox 1st day gamepass και στο PS5 80 ευρώ και είμαστε ολοι ευχαριστημένοι :D 

Aν και πιστεύω οτι μερικά θέλει να τα κρατήσει exclusives για να προσελκύσει ακόμα περισσότερο κόσμο στο gamepass

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν ο καταναλωτής δει ότι ένα παιχνίδι ΑΑΑ στο ps5 κάνει 80 και την ίδια μέρα είναι στο gamepass με τα 13 ευρώ το μήνα, περισσότερο θα κλονιστεί ώστε να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία και να πάει προς Microsoft μεριά. Είναι win win γι αυτούς και να το βγάλουν ps5 και gamepass πρώτη μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν ο καταναλωτής δει ότι ένα παιχνίδι ΑΑΑ στο ps5 κάνει 80 και την ίδια μέρα είναι στο gamepass με τα 13 ευρώ το μήνα, περισσότερο θα κλονιστεί ώστε να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία και να πάει προς Microsoft μεριά. Είναι win win γι αυτούς και να το βγάλουν ps5 και gamepass πρώτη μέρα. 

Πακέτο

 

Capture3.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Edel είπε

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν ο καταναλωτής δει ότι ένα παιχνίδι ΑΑΑ στο ps5 κάνει 80 και την ίδια μέρα είναι στο gamepass με τα 13 ευρώ το μήνα, περισσότερο θα κλονιστεί ώστε να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία και να πάει προς Microsoft μεριά. Είναι win win γι αυτούς και να το βγάλουν ps5 και gamepass πρώτη μέρα. 

Καλα σιγα μην πληρωνεις 13 το μηνα. Αλλα αν θες να μην μπλεξεις με αλλα region βαζεις μια ultimate 12μηνη 110 ευρω, και εχεις free pass  και live στο Xbox, free pass  στο pc + τα υπολοιπα features για 12 μηνες και ξεμπλεκεις.

Τιμη απο ενα game σου βγαινει γιατι ετσι κιαλιος το live θα το πληρωνες .οποτε ολα μαζι για 12 μηνες ειναι παμφθηνα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση αν ξερει καποιος να με βοηθησει

Εκανα share games με τον κολλητο μου και μοιραζομασταν παιχνιδια και συνδρομη.Εγω πουλησα το δικο μου ps4 για να παρω το 5,ασχετως που ακομη περιμενω να ερθει

Ο κολλητος μου στο δικο του εχει primary το δικο μου προφιλ μονο και παιζει κανονικα τα παιχνιδια.Τωρα εληξε η συνδρομη,μπορει να παρει νεα,να τη βαλει στο δικο μου προφιλ και να συνεχιζει να παιζει απο το δικο του προφιλ,λογικα χωρις προβλημα...Οταν μου ερθει ομως το 5 εμενα τι γινεται και βαλω στο 5αρι το προφιλ μου;Θα συναχιζει το share μεταξυ ps5 και ps4??Αν γνωριζει καποιος να με διαφωτισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2021 στις 12:02 ΜΜ, Merlin_o_magos είπε

Όλα τα native PS5 games μετά από 5-10 λεπτά max κολλούσαν την κονσόλα . Κολλούσε το παιχνίδι δλδ και η κονσόλα κράσερνε . Τα PS4 games έπαιζαν κανονικά. Και ο λόγος που άργησα να το πάρω χαμπάρι είναι ότι έπαιζα μόνο games με backwards compatibility μέχρι τώρα .

Και στο Astrobot στο εκανε...ρωταω γιατι και εγω το μονο Ps5 που εχω παιξει ειναι το spiderman remaster...το οποιο βεβαια τερματισα (με ενα crash Καποια στιγμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Ξερουμε τιποτα για το stock στην ελλαδα?

Ποτε περιμενουμε κλπ...

ει. Πολλές πηγές του Enternity πάντως δείχνουν να συμφωνούν πως διαθέσιμο για άμεση αγορά, το μηχάνημα της Sony θα γίνει κοντά στις αρχές Απριλίου. Τι θα γίνει με τις φόρμες παραγγελίας τώρα.

Αυτό βρήκα

https://www.athleticradio.gr/gaming/633484-pote-tha-anoixoun-xana-oi-paraggelies-ps5-kai-xbox-series-x-stin-ellada/

το νόημα είναι ότι αν έπαιρνατο ps4 από τότε που ψήθηκα για 5ο θα έπαιζα 6 μήνες τώρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ison είπε

Και στο Astrobot στο εκανε...ρωταω γιατι και εγω το μονο Ps5 που εχω παιξει ειναι το spiderman remaster...το οποιο βεβαια τερματισα (με ενα crash Καποια στιγμη)

Και στο Astrobot ναι φίλε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημολογια για τη δραση του ακομα μη ονοματοδοτημενου studio της Sony στο San Diego, σχετικα με την αναπτυξη νεου τιτλου απο υφισταμενο και οχι νεο franchise. Uncharted ισως; Δεν υπαρχουν και πολλα ορφανα first party αυτη τη στιγμη, επομενως αφηνονται περιθωρια για τετοιες σκεψεις. Προσωπικα δεν θα μου φαινοταν καθολου ασχημο, ιδιως αν μεταχειριστουν την κληρονομια της Naughty Dog με τη δεουσα προσοχη  και σαφως παρουσιαζει πολυ μεγαλο ενδιαφερον το πως θα εξελιχθει αυτη η ιστορια.

https://gamingbolt.com/sonys-san-diego-studio-working-to-expand-existing-playstation-franchises

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, selin323 είπε

τα saves τον παιχνιδιών  αποθηκεύονται στην μνήμη του ps5 ?   η στο cloud με ps plus συνδρωμη ?

Αν δεν εχεις ps+, μονο local. Αλλιως και στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάνουμε τέλη Γενάρη και το ps5 ούτε που φαίνεται στον ορίζοντα. Ήθελα έστω να χα τη χαρα μέσα σε αυτη την καραντινα να παιξω το ffvii στο ps5.. ουτε αυτο πχια;;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...