Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αύριο με το νέο update θα ειναι δυνατή η μεταφορά των PS5 games στον εξωτερικό δίσκο για αποθήκευση

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/To-νέο-system-update-του-PS5-ενεργοποιεί-την-αποθήκευση-παιχνιδιών-νέας-γενιάς-σε-εξωτερικό-USB-drive/66644.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://blog.playstation.com/2021/04/13/ps5-april-update-brings-new-storage-options-and-social-features/

New Features for PlayStation App

"Recently, we introduced the ability to save products in a wishlist, get notifications when your friends are online, and change your console online status."

Αυτή η ειδοποίηση για το πότε ένας φίλος μας είναι online την έχει βρει κανείς πως γίνεται στο app;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει το update εδώ και ώρα! 

Επιτέλους λύθηκε το θέμα με τα παιχνίδια που έκανες unistall και έμενε το εικονίδιο τέρμα αριστερά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Sony is also supporting more PC monitors with 120Hz in this update. If you have a 1080p PC monitor that supports 120Hz, it should now work at this refresh rate with the PS5. Unfortunately, Variable Refresh Rate (VRR) support is still missing on the PS5, though.

Αυτό είναι κάτι που δεν ήξερα. 120Hz δηλαδή έπαιζε μόνο σε 4K output? Wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sndev είπε

τι προβλημα εχει το 5g?

Οταν κατεβαζεις μεγαλα αρχεια,συνεχεια σταματαει το κατεβασμα και χρειαζεται να κανεις restart την κονσολα για να συνεχισεις.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οταν κατεβαζεις μεγαλα αρχεια,συνεχεια σταματαει το κατεβασμα και χρειαζεται να κανεις restart την κονσολα για να συνεχισεις.

δεν έχω κάποιο τέτοιο πρόβλημα κι έχω μάλιστα και το digital.....

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Daredevil είπε

δεν έχω κάποιο τέτοιο πρόβλημα κι έχω μάλιστα και το digital.....

Πολλοι αλλοι το εχουν,μαζι με αυτους και εγω.

Τι συνδεση εχεις εσυ 50αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Πολλοι αλλοι το εχουν,μαζι με αυτους και εγω.

Τι συνδεση εχεις εσυ 50αρα?

είχα 50αρα, τώρα 2 βδομάδες 200αρα με εξωτερικό wifi 6 router (αν και με το speedportplus πάλι δεν είχα θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

είχα 50αρα, τώρα 2 βδομάδες 200αρα με εξωτερικό wifi 6 router (αν και με το speedportplus πάλι δεν είχα θέμα)

Εγω παρολο που το router το εχω ακριβως διπλα στην κονσολα συνεχεια εχω αυτο το θεμα.

Ολες οι αλλες συσκευες που συνδεονται στο ρουτερ ασυρματα κατεβαζουν απροβληματιστα,μονο το ps5 κανει κολπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εγω παρολο που το router το εχω ακριβως διπλα στην κονσολα συνεχεια εχω αυτο το θεμα.

Ολες οι αλλες συσκευες που συνδεονται στο ρουτερ ασυρματα κατεβαζουν απροβληματιστα,μονο το ps5 κανει κολπα.

δεν το είχα συναντήσει κάπου και 2-3 φίλοι μου που έχουν δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο. Μήπως έχει πρόβλημα η κονσόλα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...