Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να έφτιαξαν τα triggers (που χαλαει το adaptive ευκολα μετα απο πολυ χρηση) για το drift καλα θα ηταν αλλα δεν εχω ελπιδες ακομα. :P Το μαυρο ειναι σιγουρακι.

Επισης στο δικο μου εχω το εξης, το κλεινω πχ με 3 μπαρες και το πρωι ειναι dead εντελως.. Πηρα το charging dock να το αφηνω εκει αλλα φανταζομαι δεν ειναι η optimal λυση.. Θα το πηγαινα για αλλαγη αλλα ειναι η δευτερη φορα και λεω να περιμενω μπας και πετυχω το μαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, ADHD είπε

Μακάρι να έφτιαξαν τα triggers (που χαλαει το adaptive ευκολα μετα απο πολυ χρηση) για το drift καλα θα ηταν αλλα δεν εχω ελπιδες ακομα. :P Το μαυρο ειναι σιγουρακι.

Επισης στο δικο μου εχω το εξης, το κλεινω πχ με 3 μπαρες και το πρωι ειναι dead εντελως.. Πηρα το charging dock να το αφηνω εκει αλλα φανταζομαι δεν ειναι η optimal λυση.. Θα το πηγαινα για αλλαγη αλλα ειναι η δευτερη φορα και λεω να περιμενω μπας και πετυχω το μαυρο.

Εγω οσο wow ειπα οταν συνδεσα την κονσολα και επαιξα με τον μικρο astro τοσο απεχθανομαι τωρα το κοντρολ του ps5. Το νιωθεις κυριολεκτικα λες και το εχεις βαλει μεσα σε μπετονιερα να το γυριζει για κανα μηνα και στα triggers ειναι λες και εχεις ριξει μια σακουλα τριμματα μεταλλο απο τορνο μεσα.. πατας και κανει ντιννννν , και το  l2 r2 πατιουνται μονα τους. βαριεμαι βεβαια να ασχοληθω με services ,πηρα ενα αλλο εκλεισα τα features και βλεπουμε

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω οσο wow ειπα οταν συνδεσα την κονσολα και επαιξα με τον μικρο astro τοσο απεχθανομαι τωρα το κοντρολ του ps5. Το νιωθεις κυριολεκτικα λες και το εχεις βαλει μεσα σε μπετονιερα να το γυριζει για κανα μηνα και στα triggers ειναι λες και εχεις ριξει μια σακουλα τριμματα μεταλλο απο τορνο μεσα.. πατας και κανει ντιννννν ,βαριεμαι βεβαια να ασχοληθω με services ,πηρα ενα αλλο εκλεισα τα features και βλεπουμε

Εγω εβαλα το intensity στο low και βλεπουμε :P Τουλαχιστον στο returnal υπαρχει καπως καλο implementation αλλα και παλι μετα απο λιγο κουραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony εργάζεται σε 25 παιχνίδια για το PlayStation 5 - Τα μισά από αυτά μάλιστα είναι νέα IP

https://unboxholics.com/news/gaming/84571-i-sony-ergazetai-se-25-paichnidia-gia-to-playstation-5-nees-diloseis

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Θα λάτρευα το μαυρο ακομα περισσοτερο εαν τα πληκτρα ηταν εγχρωμα(αλα ps2 στυλ) και οχι οπως ειναι τωρα.

Κατι σαν το limited edition dualshock 4 που ηταν εγχρωμο ακομα και το logo

 

Θα αγόραζα άνετα ένα σε χρώμα γκρι αλλά το φυλάνε για αργότερα..εν τω μεταξύ στο gamespot διάβασα πως το κόκκινο θα κοστίζει 75 δολάρια ενώ το μαύρο θα κοστίζει 70, όσο δλδ και το άσπρο, εντάξει η Sony το τερμάτισε, 5 δολάρια περισσότερα λόγω χρώματος? Άκυρο από εμένα, έτσι γιατί μου την έδωσε. Μια χαρά είναι και τα ασπρόμαυρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω παιξει κανα 2ωρο απο το Mass Effect 1.

Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια οπτικα,φαινεται οτι ειναι παιχνιδι του 2013-2015 και οχι του 2007 πλεον.

Αυτο που με εχει εντυπωσιασει ειναι το HDR,λιγα παιχνιδια εχω συναντησει οπου το εχουν χρησιμοποιησει τοσο σωστα.

Δινει στο παιχνιδι αλλη ατμοσφαιρα,πλουσια χρωματα με αντιθεση.

Απο πλευρας combat τωρα,ειναι βελτιωμενο και δεν σου σπαει τοσο τα νευρα οσο το original αλλα ακομα δεν εχει την αισθηση ενος μοντερνου τιτλου.

Μερικους θα τους δυσκολεψει στην αρχη μεχρι να το συνηθισουν.

Αναρωτιεμαι εαν το 1ο δειχνει τοσο ωραιο,δλδ το 2ο και το 3ο πως θα ειναι?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sndev είπε

τσιπιες δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητα , οταν σου χαλαει το R2 ποιο πιθανο είναι να μην εχουν δοκιμασμένη  τη νεα τους τεχνολογία

το να σου κανει ομως drift , ενώ εκει εχει το ιδιο δοκιμασμένο μοχλο του ps4 είναι παράξενο 

 

Και του 4 το ιδιο θεμα ειχαν , εμενα απο τα 3 που ειχα το ενα βγήκε Off απο το drifting και ηταν εκτος εγγύησης :(  και μιλαμε για μπαλετο ετσι να κανεις σβουρες μονος σου :P τωρα στο ps5 απλα καποιες στιγμες έστριβα αριστερά χωρις λογο και λεω στείλε το τωρα πριν πάρει άσχημη τροπή το θεμα :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε εμενα ξεκινησε να πηγαινει δεξια κ απο χθες φουλ αριστερα,ουτε πολιτικος να ηταν...Σημερα θα το παω θα σας πω τι παιχτηκε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στελνεις αν θες και με ACS και η χρεωση ειναι της cometron ,γιατι δεν ξερω αν θα πας και σου που ασε το να το δουμε και πρεπει να ξανα πας :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγε η κυρα πριν λιγο,ο τεχνικος το συνεδεσε με ενα τερματικο ετρεξε ενα προγραμμα και σε 20'' ειπε ουαου και το αλλαξε.Μας εδωσε νεο σφραγισμενο ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται πως το dualsense έχει ακριβώς τα ίδια analog sticks με το dualshock 4 αλλά από τι φαίνεται παρουσιάζει περισσότερες περιπτώσεις drifting από ότι στο παρελθόν ή είναι ιδέα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Υποτίθεται πως το dualsense έχει ακριβώς τα ίδια analog sticks με το dualshock 4 αλλά από τι φαίνεται παρουσιάζει περισσότερες περιπτώσεις drifting από ότι στο παρελθόν ή είναι ιδέα μου?

παντα ειχαν θεμα τα χειριστηρια, απλα δεν ξεραμε πως το λεγαν αυτο το πραγμα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα χθες το δεύτερο gamepad και διαπίστωσα ότι το Χ δεν πατιεται καλά και καθυστερεί η επαναφορά του. Ξέρει κανείς πού απευθυνόμαστε; Έχουν περάσει οι 14 μέρες από την αγορά. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...