Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

 

To Gamepass θέλει πιστωτική κάρτα για να αγοραστεί ; ή μπορείς και με χρεωστική κάρτα Εθνικής ; 

Είχα αγοράσει μερικούς μήνες με prepaid της εθνικής, την δέχτηκε κανονικά. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spiderman 20999 είπε

Είχα αγοράσει μερικούς μήνες με prepaid της εθνικής, την δέχτηκε κανονικά. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

σε ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτη μεγαλη αν και ξεχασμενη μαγκια μεσα στον ορυμαγδο των πληροφοριων και των ανακοινωσεων. Στο forwards compatibility των controllers αναφερομαι φυσικα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απομένει να δούμε πόσο θα κοστίζουν τα games στο Series, αν οι τιμές δεν αυξηθούν θα πρέπει να δοθούν συγχαρητήρια στην ms, δύσκολο το βρίσκω βέβαια. Για τις τιμές των 1st party καθόλου δεν μας νοιάζει, όσο και να κοστίζουν θα μπορούμε να τα παίξουμε στο game pass. Γενικά, προβλέπω ότι το ποσοστό των χρηστών που θα είναι συνδρομητές game pass στο Series θα είναι σημαντικά μεγαλύτερο από αυτό των χρηστών του One. Πλέον, που γνωρίζουμε και επίσημα τις τιμές του PS5 πιστεύω ότι το Series S θα κάνει πολύ καλές πωλήσεις. Αν και είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις θεωρώ ότι θα αποτελέσει άξιο ανταγωνιστή του PS5 σε αυτό το άτυπο console war, το X από την άλλη θα έρθει τελευταίο και καταϊδρωμένο μεταξύ των τεσσάρων εκδόσεων.

Αυτό γιατί πολύς κόσμος με PS5 θα πάρει και ένα Series S σαν δεύτερη κονσόλα για το game pass ή κάποιος που διαθέτει λίγα χρήματα για gaming θα το πάρει για να μπορεί να παίξει περίπου 200 παιχνίδια κάποια εκ των οποίων ολοκαίνουρια. Το Series X ακουμπάει την μερίδα των χρηστών που ενδιαφέρονται για επιδόσεις, όμως αν μπορεί κάποιος να δώσει 500 για κονσόλα είναι πολύ πιο πιθανό να μπορεί να δώσει παραπάνω για ένα καλό pc σε σχέση με κάποιον που μπορεί να δώσει μαξ 300. 

Βλέπω δηλαδή το X να μπαίνει μόνο σε σπίτια ανθρώπων που αγαπούν το brand Xbox, θέλουν καλές επιδόσεις αλλά δηλώνουν κονσολάδες και προτιμούν την πρακτικότητα και την εμπιστοσύνη στην κατασκευή της κονσόλας που έχτισε η ms από την προηγούμενη γενιά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Απομένει να δούμε πόσο θα κοστίζουν τα games στο Series, αν οι τιμές δεν αυξηθούν θα πρέπει να δοθούν συγχαρητήρια στην ms, δύσκολο το βρίσκω βέβαια. Για τις τιμές των 1st party καθόλου δεν μας νοιάζει, όσο και να κοστίζουν θα μπορούμε να τα παίξουμε στο game pass. Γενικά, προβλέπω ότι το ποσοστό των χρηστών που θα είναι συνδρομητές game pass στο Series θα είναι σημαντικά μεγαλύτερο από αυτό των χρηστών του One. Πλέον, που γνωρίζουμε και επίσημα τις τιμές του PS5 πιστεύω ότι το Series S θα κάνει πολύ καλές πωλήσεις. Αν και είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις θεωρώ ότι θα αποτελέσει άξιο ανταγωνιστή του PS5 σε αυτό το άτυπο console war, το X από την άλλη θα έρθει τελευταίο και καταϊδρωμένο μεταξύ των τεσσάρων εκδόσεων.

Αυτό γιατί πολύς κόσμος με PS5 θα πάρει και ένα Series S σαν δεύτερη κονσόλα για το game pass ή κάποιος που διαθέτει λίγα χρήματα για gaming θα το πάρει για να μπορεί να παίξει περίπου 200 παιχνίδια κάποια εκ των οποίων ολοκαίνουρια. Το Series X ακουμπάει την μερίδα των χρηστών που ενδιαφέρονται για επιδόσεις, όμως αν μπορεί κάποιος να δώσει 500 για κονσόλα είναι πολύ πιο πιθανό να μπορεί να δώσει παραπάνω για ένα καλό pc σε σχέση με κάποιον που μπορεί να δώσει μαξ 300. 

Βλέπω δηλαδή το X να μπαίνει μόνο σε σπίτια ανθρώπων που αγαπούν το brand Xbox, θέλουν καλές επιδόσεις αλλά δηλώνουν κονσολάδες και προτιμούν την πρακτικότητα και την εμπιστοσύνη στην κατασκευή της κονσόλας που έχτισε η ms από την προηγούμενη γενιά.

Για καποιο λογο δεν εμπιστευομαι το S . Φοβαμαι οτι σε 2-3 χρονια το πολυ θα δειξει τις αδυναμιες του και δεν θα μπορει να ανταποκριθει . Για αυτο και επειδη εχω 4k τηλεοραση και δεν θελω PC κατεληξα στο Χ . Ναι 200 € παραπανω αλλα την κονσολα θα την κρατησω για 7-8 χρονια στην χειροτερη περιπτωση . Ακομα και το επομενο Χ να βγει αν δεν πεθανει εκτος εγγυησης δεν θα την αλλαξω . Το 360 μου ακομα το εχω και παιζω ! Αρα μια 10 αρια χρονια δηλαδη η διαφορα μου απο το S στο Χ ειναι ουσιαστικα 20 € / χρονο . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Παιδιά εντάξει δεν άντεξα τον σανό που τάζε η Sony για δήθεν next gen games και θέλω να πάω τελικά σε Xbox.

Ερώτηση: Τα παιχνίδια και στο xbox θα κοστίζουν 80 ευρώ?

Αν θες να παιξεις καποιο multiplatform day one πολυ πιθανον να εχει ιδια τιμη με το ps5

 Οτι βγαινει απο Microsoft και οσα multiplatform εχουν συμφωνησει τα παιζεις free me pass

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Παιδιά εντάξει δεν άντεξα τον σανό που τάζε η Sony για δήθεν next gen games και θέλω να πάω τελικά σε Xbox.

Ερώτηση: Τα παιχνίδια και στο xbox θα κοστίζουν 80 ευρώ?

Αυτά θα είναι τσάμπα (με Game Pass):

  • As Dusk Falls
  • Avowed
  • Everwild
  • Fable
  • Forza Motorsport
  • The Gunk
  • The Medium
  • Phantasy Star Online 2: New Genesis
  • Scorn
  • Senua’s Saga: Hellblade 2
  • STALKER 2
  • State of Decay 3
  • Warhammer 40,000: Darktide

Τα 3rd party θα έχουν παντού την ίδια τιμή στο Launch. Συνήθως όμως οι προσφορές στο Store της MS μαζί με Game Pass είναι πολύ καλές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...