Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η Microsoft χρεωνει 13 € την ULTIMATΕ . Σε διαφορα κλειδαδικα την βρισκω γυρω στα 7 € . Υπαρχει περιπτωση ΒΑΝ αν βαλω απο εκει ; 

π.χ https://www.kinguin.net/category/64539/xbox-game-pass-ultimate-3-months-xbox-one-windows-10-cd-key

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/9/2020 στις 9:12 ΠΜ, GaGaS_Thess είπε

Εχεις δικαιο για το 100 € κατω . Αλλα εκει μπαινει στην μεση το game pass :) Εγω θελω να γυρισω σπιτι μετα απο μια εξαντλητικη μερα στην δουλεια ή ενα ωραιο Σαββατο και να κατσω με την μικρη να ανοιξω την κονσολα μου να βαλω μεσα το platform Μου και να παιξω με την συνδρομη μου . Δυστιχως δεν μπορω να σκαω 80 € οποτε θελω παιχνιδι :( . Ασε που μπορει να εχω να ακουμπησω DVD στα χερια μου 5 χρονια το οτι εχει Blu ray ειναι ενα θετικο για να βλεπω τον γαμο μου και να λεω τι μαλακια εκανα !!! χαχαχαχαχαχαχα

Είναι 100 ευρώ κάτω αλλά με την παγίδα ότι θα τα πληρώσεις χωρίς να σου φανούν. Πιο ακριβά πλέον τα exclusives, δεν υποστηρίζουμε τα accessories του PS4. Εδώ το Miles Morales με 5-10 ώρες ζητούν 60 Ευρώ και για ένα remastered που έπρεπε να το πληρώσεις 20-30 Ευρώ ζητούν 80 Ευρώ. Μετά τα παιχνίδια είναι τόσο μεγάλα σε μέγεθος που θα πρέπεις να σκάσεις μια 200άρα για δίσκο σε σύντομο χρονικό διάστημα....Άρα για ποια φθηνότερη κονσόλα μιλάμε; Ακόμη και το Series S με μικρότερο δίσκο θα έχει περισσότερο χώρο για παιχνίδια καθώς του S θα είναι 30% μικρότερα σε μέγεθος απο του Series X. Σε ασπάζομαι γιατί έχουμε την ίδια ηλικία! χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Έλα μωρέ, καλή καρδιά. Γενικά έχει κάνει διάφορες κωλοτουμπες. Αλλά δεν έχει σημασία γιατί πολλοί έχουν μικρή μνήμη. Ή απλά τους είναι αδιάφορο.

Μα τι κωλοτουμπα ομως ε.....με μηδενικη βαρυτητα διαστημικη λεμε. Βεβαια το damage control εχει ηδη ξεκινησει και σιγα σιγα καποιοι θα ανακαλυψουν τις αρετες του cross-gen και ποσο προχω και pro-consumer ειναι τετοιες αποφασεις.

Μεχρι και προχτες η απαντηση στο "cross-gen" του Halo Infinite ηταν το trailer του "next gen" Ηοrizon 2.

Michael Jordan Reaction GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

η Microsoft χρεωνει 13 € την ULTIMATΕ . Σε διαφορα κλειδαδικα την βρισκω γυρω στα 7 € . Υπαρχει περιπτωση ΒΑΝ αν βαλω απο εκει ; 

π.χ https://www.kinguin.net/category/64539/xbox-game-pass-ultimate-3-months-xbox-one-windows-10-cd-key

 Όχι. Εχω πάρει prepaid από το instantgaming και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

η Microsoft χρεωνει 13 € την ULTIMATΕ . Σε διαφορα κλειδαδικα την βρισκω γυρω στα 7 € . Υπαρχει περιπτωση ΒΑΝ αν βαλω απο εκει ; 

π.χ https://www.kinguin.net/category/64539/xbox-game-pass-ultimate-3-months-xbox-one-windows-10-cd-key

 

Υπάρχει και θέμα που αναφέρεται αποκλειστικά σε συνδρομές κτλ που τα λέει αναλυτικά εκεί πέρα. Επίσης με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις όλες τις πληροφορίες. Ας κρατήσουμε αυτό το θέμα για τον λόγο που πραγματικά ανοίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

Υπάρχει και θέμα που αναφέρεται αποκλειστικά σε συνδρομές κτλ που τα λέει αναλυτικά εκεί πέρα. Επίσης με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις όλες τις πληροφορίες. Ας κρατήσουμε αυτό το θέμα για τον λόγο που πραγματικά ανοίχτηκε.

Sorry, πως λέγεται το thread / link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Sorry, πως λέγεται το thread / link?

 

Αυτό το video το  είχε δείξει επίσημα ; Πρώτη φορά έτυχε να το δω σήμερα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι που είναι το marketing της Sony με τον Ryan για τα πανηγύρια έχεις και τους πράσινους να απαντούν με "beta male" post σαν και αυτό..... πάνε οι εποχές του αγνού system warzzz. Τι είναι αυτά ρε ξεφτίλες; Τα ψίχουλα της συνδρομής και ότι αρπάξει ο κ μας ; 🤑🤮

 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.videogameschronicle.com/news/series-s-style-consoles-have-not-had-great-results-says-playstation-boss/

οταν το marketing ηταν απο πλευρας Ιαπωνιας, υπηρχε ενα τακτ κ ενα στυλακι πολυ ωραιο στο marketing.

Tωρα που το κανουν αμερικανοι, βλέπω καταστάσεις οπως αυτές επι Sega Genesis, που το marketing ηταν λιγο κωλοπαιδίστικο :P
Από την άλλη, η MS για πρωτη φορα εχει ακριβως το αναποδο, πολυ πιο μαζεμενες απαντήσεις. Γυρισε ο κόσμος αναποδα λιγακι.

Παντως περνει φωτια τωρα ο αγωνας, θα πουν πολλές χοντραδες και μπηχτες η καθε πλευρα αλλα βλεπω την Sony γενικα να ειναι σε φορμα, ειπε μπολικα ψεματακια ως τωρα και ξεκινα την μαχη με καλα χτυπηματα.

Παντως μαλλον το φοβούνται οντως το S, ειδικα στην αγορα της Αμερικης, γιαυτο κ βγαινει τοσο επιθετικα διπλα στο Xbox η κυκλοφορία. btw, ποιες αλλες S-style κονσολες εχουμε δει που δεν ειχαν "great results"? Δε θυμαμαι να ξαναεχει βγει σοβαρη κονσολα mid range και high range την ιδια μερα. Ξερει κανείς κάποια;

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/9/2020 στις 1:08 ΠΜ, ELMastas είπε

Οι καιροί είναι πλέον Δύσκολοι και πιστεύω πως θα ζυγίσει περισσότερα πράγματα πλέον,αυτός που θέλει να πάρει κονσόλα,θα κοιτάξει το τι θα μπορεί να παίξει άμεσα και για τα επόμενα κάνα 2 χρόνια,η Sony η μάλλον ορισμένοι απο εκεί δεν έχουν πάρει ακόμη χαμπάρι πόσο θα στριμωχτούν,αλλά για να ανταγωνιστεί το πακέτο του συναγωνισμού,θα πρέπει να κάνει σημαντικές κινήσεις πχ να διαμορφώσει κατάλληλα το Play ώστε να δίνει Πολλά μεγάλα παιχνίδια δωρεάν ακόμη και καινούργια και με σημαντικές εκπτώσεις,μόνο με την συνδρομή του και γιατί πλέον 70άρια και 80άρια που να σκάει ο άλλος πλέον για παιχνίδια ?

Αν είχε κάτι ανάλογο με το gamepass και ήξερα πως θα έχω τα First party παιχνίδια Ps4 δωρεάν και κάποια νέα Day one η έστω και λίγο αργότερα θα το έπαιρνα απο χθές, όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι.

Σωστος! Όλος ο κόσμος , ακόμα και η apple, έχει καταλάβει πως πια τα λεφτά είναι στις συνδρομές και όχι στα κομμάτια που πουλάς. Δεν ξέρω πολλά από κονσόλες αλλά αυτό που μου τράβηξε το μάτι είναι τα 60frames 4K και το κυριότερο οι συνδρομές. Ειδικά οι συνδρομές γιατί και με μια κονσόλα που δίνει 1080p μόνο μια χαρά είμαι τώρα στα γεράματα. 80€ δεν μπορώ να δίνω...

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Φήμη-Προβλήματα-απόδοσης-για-το-Resident-Evil-Village-στο-PS5/62194.html

 

Αν, ισχυει ειναι πληγμα για την σονυ αλλα απο την αλλη φοβαμαι τι θα, δειξει το series s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις έμαθα ότι η κοπέλα μου θα τσονταρει τα μισά για κονσόλα.Εχω προπαραγγειλει Ps5 και έλεγα ότι θα πάρω και το Series S αλλά πλέον χτυπάω με τρέλα το Series X.Παιζει πολύ να είμαι πιο ενθουσιασμένος από το Ps5 μετά την παρουσίαση της Sony.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...