Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Εύκολο το scaling των γραφικών για το Xbox Series S, σύμφωνα με developer του DiRT 5

Ε καλά, αν είναι τα assets και ο φωτισμός όπως το gameplay video που βγάλανε, εύκολο είναι ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Billie13 said:

Από πού την πήρες 23 ευρώ;

Δεν είναι δικό μου το ποστ 😎

Το ρόστερ:

https://gamecrate.com/every-developer-under-xbox-game-studios-and-games-they-re-working/26257

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Κάνανε ολόκληρη συνέντευξη αν σε ενδιαφέρει.

6500XT θα έχει το SeS - 6700/800 το SeS.

Εκτός του DXML και τα άλλα resolution scalers - έχει και ένα καλό hardware (gpu) scaler για 4k.

Το μηχανάκι με έχει προβληματίσει σε σημείο να σκέφτομαι αν αξίζει καν να πάρω το SeX.

H CPU είναι η ίδια.

Το όλο ζήτημα είναι αν θα επιβεβαιωθεί στην πράξη η ms σε αυτό που λέει οτι η μόνη διαφορά μεταξύ series s και series x θα είναι η ανάλυση - και όλα τ'άλλα ίδια.  Εάν ναι, νομίζω οτι θα είναι μονόδρομος για 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Cenjuro said:

χεχε που να ήξερε έτσι?

Άντε να δούμε με καινούργιο tweet τώρα που θα πάρει GDK πως παίζει το Series S και αν κρατάει την γενιά πίσω.

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Υποτίθεται από όλα τα σχόλια ότι το devkit του Series S ένα "τικ" ήταν στο devkit του Series X.

Στην αρχή εκφράστηκαν παράπονα, μέχρι να ωριμάσει το GDK πλέον (από το Game Core) γιατί θα πρέπει να περιλαμβάνει και τα PC και πλέον από ότι διαβάζω πάει νερό.

Αν θέλετε λινκάκια ευχαρίστως.

Υπενθυμίζω ότι μιλάμε για εταιρεία που έχει dev tools να τρέχουν 360 και older νερό.

Έτσι το στήσανε πως θα γίνει δηλαδή?

 

Βρε μακάρι να είναι έτσι, δεν αντιλέγω. Απλά επέτρεψέ μου να το δω και στην πράξη για να είμαι σίγουρος. Μέχρι τότε, ας κρατήσουμε και καμιά πισινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Σε κόβω αγχωμένο.

Σήμερα πήραμε και το Quantom Error. 

Όχι ότι το χρειαζόμασταν. Απλά ξαφνικά έγινε Multiplat.

Εσύ τι απάντηση έχεις?

Παίρνουμε Sega ή τα IP της.

45 λεπτά στην TGS θα πέφτουνε τσιμέντα. 

Πολύ καλό αλλά είναι φέικ ακάουντ :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ τι αγχωμενος, διαβαζω πως εχει η ms 25 στουντιο, βγαζει καινουρια κονσολα, ρωταω να μου πεις αν καποιο απο αυτα τα στουντιος κυκλοφορει κατι μεχρι το τελος του 21, στο xbox...ουτε τρολαρω, ουτε υπονοω τιποτα...ερωτηση ειναι...Ιδιως γιατι τα στουντιος της zenimax δεν τα παρακολουθω καθολου...

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...