Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, xavier είπε

τελικα εγραψε κανεις τι παιχνιδια εχει να κυκλοφορησει η bethesda την επομενη χρονια? καλυπτει καπως το κενο στα first party της ms για το launch και το 21?

Γιατι πιο κενο ενοεις; του spiderman? Και ξερεις..εγω που σε ρωταω ps θα παρω πρωτα .

Θα το παρω ομως για το collection plus.

δεν ειδα κατι αλλο στον ορίζοντα..

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Valhalla game pass day one? Όσοι δεν προπαραγγειλατε ακόμα χλωμό φέτος...την νέα χρονια

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Γιατι πιο κενο ενοεις; του spiderman? Και ξερεις..εγω που σε ρωταω ps θα παρω πρωτα .

Θα το παρω ομως για το collection plus.

δεν ειδα κατι αλλο στον ορίζοντα..

Ειλικρινής ερώτηση είναι. Έχω την αίσθηση ότι ακόμα και μετά την εξαγορά της ζενιμαξ, εξακολουθεί η ms να μην έχει κανένα first party release? Είμαι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xavier είπε

Ειλικρινής ερώτηση είναι. Έχω την αίσθηση ότι ακόμα και μετά την εξαγορά της ζενιμαξ, εξακολουθεί η ms να μην έχει κανένα first party release? Είμαι λάθος;

εχει αρκετα:

https://www.eurogamer.net/articles/xbox-series-x-games-confirmed-exclusives-6400

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Τα δεδομενα αλλαζουν παιδια..και ειναι μονο η αρχη...ηδη 2 ατομα που ειναι sony απο την γεννα τους στην δουλεια σημερα καραφλιασαν οταν ακουσαν Bethesda = xbox..ο ενας μου λεει δεν μπορω να δεχτω οτι δεν θα παιξω skyrim..τελικα δεν θα το παρει μεχρι να ξεδιαλύνει η κατασταση..

Ο αλλος ουτε αυτος θα το παρει και ξεκινησε και βλεπει βιντεακια με series x στο youtube..

Αλλαζουν οπως ειπαμε τα δεδομενα και ειναι πολυ καλο..

Θελουμε την πιτα μιση μιση και οχι αυτην την αηδια με το καθε σπιτι και ενα ps4 ..και δεν ηξεραν τι ειναι game pass.

Στο τελος θα μενε  η sony μονη της και θα κοστολογουσε και 100 ευρω το game .

Phil Spencer αρχοντα παρε μας τα υπαρχοντα! Παω να παιξω κανα game στο pc του αρχοντα phil..χθες ανανεωσα με 1 ευρω..😂

Ανανέωσες με ένα ευρώ;; Πως ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 minutes ago, xavier said:

Ειλικρινής ερώτηση είναι. Έχω την αίσθηση ότι ακόμα και μετά την εξαγορά της ζενιμαξ, εξακολουθεί η ms να μην έχει κανένα first party release? Είμαι λάθος;

Σοβαρά το ρωτάς τώρα αυτό;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Daredevil είπε

εδώ υπάρχουν άτομα που παίρνουν πσ4 γιατι το pro στο xbox δεν δέχεται league patches...

Ειμαι ενας απο αυτους! Περυσι πηρα ενα ps4 pro διπλα στο one x μου , μονο κ μονο για το pes 2020 για να περασω option file κ να βαλω τον ΟΦΗ 

Και μετα απο 3-4 μηνες το πουλησα παλι. 
Μου τη δινει που το xbox δεν υποστηριζει εισαγωγη αρχειων με usb . Και ελπιζω να αλλαξει με το series x

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, giopa62 είπε

Ανανέωσες με ένα ευρώ;; Πως ;;

Εχω γυρω στους 5 μηνες που ανανεωνω με 1 ευρω "pc" μετα την ανανεωση απενεργοποιω την αυτοματη πληρωμη και αφηνω το game pass να ληξει.. μολις ανοιγω το xbox προγραμμα στο pc μου γραφει join με 1 ευρω..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Η bethesda εχει μικρη ιστορια ; Ολα αυτα ειναι υπερ του καταναλωτη . Η sony επαναπαυτηκε στην δοξα του PS4 και εκανε καποια λαθη που καλο ειναι για εμενα και εσενα και στο να μην φτασουμε παλι να εχουν 70 εκατομυρια κονσολες διαφορα . Οσο μικραινει η ψαλιδα τοσο θα σκοτωνονται μεταξυ τους και τοσο θα κερδιζουμε ολοι εμεις οι gamer . Δεν με νοιαζει ειτε στο σαλονι μου εχω μαυρο ειτε λευκο ειτε λεει Sony ειτε λεει Microsoft . Πες το Playstation να το πω XBOX πες το ψυγειο να το πω ρουτερ .... η τσεπη μου στο τελος θα χαμογελασει και αυτο μου φτανει

Αυτό που λες κοντεύει να γίνει, καθώς όλο και φθηναίνουν οι κονσόλες και σύντομα κάποιος θα έζχει και τα δύο. Μετά θα γίνεται η μάχη συνδρομών.

4 ώρες πριν, AlgorZeus είπε

Devolo magic 2

 οτι καλύτερο υπάρχει εκει έξω.Με 100αρα το speedtest μου δίνει 103.50down,10.29up και ping 12ms.

Σταθερά. Όσα έχω και με καλώδιο. Πρίν από αυτό είχα διάφορα tp-link κτλ. μέρα με τη νύχτα...

Βάλε wifi. Εϊμαι στο άλλο δωμάτιο και πιάνω 99 down, 9 up kai 5-10 ping το πολύ. Εκτός αν είσαι 5 τοίχους μακρυα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

κλεγεται ολος ο πλανητης xbox no exlusive. 

Δεν κλαίγεται όλος ο πλανήτης. Όση δεν έχουν άλλη ζωή κλαίγονται. Και μάντεψε αν αυτό το segment έχει λεφτά ή όχι.

Λες και έχει σημασία για τον καθένα αν είναι exclusive κάτι στην κονσόλα του ή όχι. 

9 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Βάλε wifi. Εϊμαι στο άλλο δωμάτιο και πιάνω 99 down, 9 up kai 5-10 ping το πολύ. Εκτός αν είσαι 5 τοίχους μακρυα.....

WiFi για casual gaming. Οτιδήποτε άλλο ethernet ή στη χειρότερη powerline με ethernet

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε στον ξένο τύπο δεν έχω διαβάσει κάτι τόσο περιεκτικό και αναλυτικό. 

MicrosoftΕ: Κίνηση Zen και η αληθινή τακτική του Phil Spencer.

Επίσης:

Εύκολο το scaling των γραφικών για το Xbox Series S, σύμφωνα με developer του DiRT 5

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...