Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εδώ φαίνεται ελεύθερος χώρος 781gb στο Series X του tom's hardware ενώ κάποιος youtuber ανέφερε 802gb, ίσως τρέχουν διαφορετική έκδοση firmware.

Υ.Γ. burn in θα πάθει ο εγκέφαλος μας με αυτά που διαβάζουμε για τις OLED..

Εγώ έγραψα και για τον ελεύθερο χώρο στον SSD, και για το burn-in στις OLED

Οι πληροφορίες σου είναι μπαγιάτικες και λάθος. 781gb είχε ο δίσκος του xbox one X, του series X έχει όπως έγραψα 802gb , και του ps5 664gb
sx-xbx.jpg

 

 

Επεξ/σία από from_space
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, from_space είπε

Εγώ έγραψα και για τον ελεύθερο χώρο στον SSD, και για το burn-in στις OLED

Οι πληροφορίες σου είναι μπαγιάτικες και λάθος. 781gb είχε ο δίσκος του xbox one X, του series X έχει όπως έγραψα 802gb , και του ps5 664gb
sx-xbx.jpg

Και όμως δεν αναφέρονταν το σχόλιο μου σε εσένα γιατί δεν έκανες μόνο εσύ σχόλιο για τις OLED.. οπότε μη "μυγιάζεσαι" λοιπόν άδικα.

Όσον αφορά τον ελεύθερο χώρο του Series X, όταν θα πάρουμε στα χέρια μας την κονσόλα στα μέσα Νοεμβρίου με το τελικό firmware θα δούμε επακριβώς πόσο ελεύθερο χώρο θα έχει που πιστεύω πάνω κάτω θα είναι στα 800gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω να, παίρνουμε κονσόλα..... Αν έχουμε lockdown όπως στην Κοζάνη τα, μαγαζιά, είναι, ανοιχτά, εκεί? Είναι, κανεις από εκεί να μας το επιβεβαίωση? Γιατί βλέπω 10/11 να, είμαστε κλεισμένοι..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν βλέπω να, παίρνουμε κονσόλα..... Αν έχουμε lockdown όπως στην Κοζάνη τα, μαγαζιά, είναι, ανοιχτά, εκεί? Είναι, κανεις από εκεί να μας το επιβεβαίωση? Γιατί βλέπω 10/11 να, είμαστε κλεισμένοι..... 

Θα την παρεις μην ανησυχεις. Τα μαγαζια μπορει να ειναι κλειστα αναλογα με την περιοχη που βρισκεσαι αλλα μην ξεχνας οτι οι online παραγγελιες με παραδοση κατοικον επαιξε παρα πολυ στο διαστημα της καραντινας την ανοιξη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και όμως δεν αναφέρονταν το σχόλιο μου σε εσένα γιατί δεν έκανες μόνο εσύ σχόλιο για τις OLED.. οπότε μη "μυγιάζεσαι" λοιπόν άδικα.

Όσον αφορά τον ελεύθερο χώρο του Series X, όταν θα πάρουμε στα χέρια μας την κονσόλα στα μέσα Νοεμβρίου με το τελικό firmware θα δούμε επακριβώς πόσο ελεύθερο χώρο θα έχει που πιστεύω πάνω κάτω θα είναι στα 800gb.

ας έχεις τουλάχιστον την αξιοπρέπεια να αναφέρεσαι σε αυτόν τον οποίον σχολιάζεις. είναι στα + γενικά του χαρακτήρα ενός ανθρώπου.

όσο για ...μύγες, ο καθένας μπορεί να δει ποιός ψαχουλεύει όλο το internet προκειμένου να δημοσιεύσει εδώ κάτι που είναι λάθος μεν, αλλά παρουσιάζει μια κακή εικόνα για το νέο xbox.

τέλος, πήρε το tom's preview κονσόλα? ή απλά δημοσιεύει άρθρα από άλλους?

 

Επεξ/σία από from_space
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι αλλά η πληρωμή πρεοει να γίνει με κάρτα αφου ειναι πανω απο 500 και στο σπίτι παραδοση δεν μπορεί να γινει

Κατι ηξερε λοιπον ο Spencer που ελεγε οτι το Series S θα πουλησει πολυ. Αστειευομαι. Καποια λυση θα βρουν. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παραδωσουν τις κονσολες εξαιτιας ενος ιου και του μερικου lockdown.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι αλλά η πληρωμή πρεοει να γίνει με κάρτα αφου ειναι πανω απο 500 και στο σπίτι παραδοση δεν μπορεί να γινει

Αντι να αναρωτιέσαι, πάρε τηλέφωνο εκεί που έχεις προπαραγγείλει και ρώτα τους. Και αν ανησυχείς για την πληρωμή, ζήτα τραπεζικό λογαριασμό να κάνεις έμβασμα ή άλλο τρόπο πληρωμής που υποστηρίζουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Owen είπε

Κατι ηξερε λοιπον ο Spencer που ελεγε οτι το Series S θα πουλησει πολυ. Αστειευομαι. Καποια λυση θα βρουν. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παραδωσουν τις κονσολες εξαιτιας ενος ιου και του μερικου lockdown.

Εξαιτιας ενος ιου, πανδημια εχουμε δεν ειναι ενας απλος ιος. Αν κλεισουν τα μαγαζια λογω lockdown δεν κανουν deliveries. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εξαιτιας ενος ιου, πανδημια εχουμε δεν ειναι ενας απλος ιος. Αν κλεισουν τα μαγαζια λογω lockdown δεν κανουν deliveries. 

Και την άνοιξη που είχες καραντίνα θυμάσαι τι έγινε ?Γιατι εγώ θυμάμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Owen είπε

Και την άνοιξη που είχες καραντίνα θυμάσαι τι έγινε ?Γιατι εγώ θυμάμαι 

Παιδιά ολικό lockdown δεν πρόκειται να γίνει, δεν αφήνουν οι βρυξέλλες. βλάπτει σοβαρά τις γερμανικές εξαγωγές.

Με μερικά lockdown δεν θα υπάρξει πρόβλημα στην παράδοση των xbox, αν και αυτό δε θα έπρεπε να είναι το μέλημα μας όταν βλέπουμε τα κρούσματα και τους θανάτους απο τον covid να αυξάνονται δραματικά.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Owen είπε

Και την άνοιξη που είχες καραντίνα θυμάσαι τι έγινε ?Γιατι εγώ θυμάμαι 

Ισχυει αλλα διαβαζω για "καλυτερα" μετρα αυτη τη φορα. 

O @from_space με καλυψε πληρως 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goty για την επόμενη δεκαέτια:

 

 

37 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και όμως δεν αναφέρονταν το σχόλιο μου σε εσένα γιατί δεν έκανες μόνο εσύ σχόλιο για τις OLED.. οπότε μη "μυγιάζεσαι" λοιπόν άδικα.

Όσον αφορά τον ελεύθερο χώρο του Series X, όταν θα πάρουμε στα χέρια μας την κονσόλα στα μέσα Νοεμβρίου με το τελικό firmware θα δούμε επακριβώς πόσο ελεύθερο χώρο θα έχει που πιστεύω πάνω κάτω θα είναι στα 800gb.

780 formatted δεν υπάρχει κανένας δίσκος ακόμα....Ίσως του PS5.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, from_space είπε

ας έχεις τουλάχιστον την αξιοπρέπεια να αναφέρεσαι σε αυτόν τον οποίον σχολιάζεις. είναι στα + γενικά του χαρακτήρα ενός ανθρώπου.

όσο για ...μύγες, ο καθένας μπορεί να δει ποιός ψαχουλεύει όλο το internet προκειμένου να δημοσιεύσει εδώ κάτι που είναι λάθος μεν, αλλά παρουσιάζει μια κακή εικόνα για το νέο xbox.

τέλος, πήρε το tom's preview κονσόλα? ή απλά δημοσιεύει άρθρα από άλλους?

Τα παράπονα σου στο techspot και το tom's hardware.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν βλέπω να, παίρνουμε κονσόλα..... Αν έχουμε lockdown όπως στην Κοζάνη τα, μαγαζιά, είναι, ανοιχτά, εκεί? Είναι, κανεις από εκεί να μας το επιβεβαίωση? Γιατί βλέπω 10/11 να, είμαστε κλεισμένοι..... 

Εγω και το XBOX Series X και το PS5 που παράγγειλα απο Κωτσοβολο τα εβαλα παραδοση με courrier στον χώρο μου γιατι το είχα σκεφτει και αυτο το σεναριο. Tα λεφτα τα εχουν πάρει ολα οποτε θεμα πληρωμης απο την μερια μου δεν υπαρχει.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...