Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Ερώτηση.επειδη έχω χάσει μια γενιά κονσολών οπότε και μια γενιά παιχνιδιών αν πάω να αγοράσω το rdr2 θα μπορώ να το βάλω στο tray του series x και να το παίξει;

Ναι μπορεις να παιξεις το Red Dead 2 στο SeriesX.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, red1 said:

Aλλο ένα επερχόμενο παιχνιδάκι που θα παίξω στο XSX.
Υποστηρίζει smart delivery (2021)
Τέτοια γραφικά, στα 60fps, με αυτή την αισθητική και τέτοιο soundtrack...Μιαμ...🤒

Εγώ πάλι βλέπω ακόμα ένα παιχνίδι που θα παίξω στο Switch. 

Ότι πρέπει για φορητό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Malthador είπε

Παρόλο που είχα προπαραγγείλει και τις δύο κονσόλες με σκοπό αρχικά να μην πάρω καμία day one, τελικά νομίζω ότι θα κάνω την υπέρβαση και θα τσιμπήσω το SeX, αφήνοντας το PS5 για αργότερα (ίσως και αρκετά αργότερα, όταν βγει slim μοντέλο).

Η μόνη μου έγνοια είναι τι θα κάνω το X1S που θα πιάνει χώρο, μάλλον θα πάει για χάρισμα σε κανά ανίψι ή σε κανά εξοχικό αν μπορώ να streamάρω σε αυτό από το SeX.

Επειδή δεν παίζει να αγοράσω 4Κ τηλεόραση σύντομα, έχουμε κάπου λίστα με τα games που θα υποστηρίζουν σταθερά 60 καρέ σε 1080p; Θα υπάρχει αντίστοιχο Boost Mode στο SeX, δηλαδή θα προσπαθεί να τρέξει καλύτερα τα games χωρίς patch ή θα χρειάζονται οπωσδήποτε patch;

Όλος ο κατάλογος παιχνιδιών του xbox one θα τρεχει χρησιμοποιώντας όλη τη δύναμη της νέας κονσόλας, πλήν των RDNA2 functions.

Πρακτικά, αυτό σημαίνει πως ότι έχει dynamic resolution, θα την τερματίζει, ότι έχει uncapped framerate θα το 60αρίζει, και επιπλέον θα έχεις τα πλεονεκτήματα του supersampling από υψηλότερες αναλύσεις από 1080p, μαζί με 16Χ anisotropic και machine learned HDR παντού.

Με δυό λόγια, η αλλαγή από xbox one s σε series X θα σου φέρει πάρα πολύ μεγάλη διαφορά.

 

Επεξ/σία από from_space
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, from_space είπε

Όλος ο κατάλογος παιχνιδιών του xbox one θα τρεχει χρησιμοποιώντας όλη τη δύναμη της νέας κονσόλας, πλήν των RDNA2 functions.

Πρακτικά, αυτό σημαίνει πως ότι έχει dynamic resolution, θα την τερματίζει, ότι έχει uncapped framerate θα το 60αρίζει, και επιπλέον θα έχεις τα πλεονεκτήματα του supersampling από υψηλότερες αναλύσεις από 1080p, μαζί με 16Χ anisotropic και machine learned HDR παντού.

Με δυό λόγια, η αλλαγή από xbox one s σε series X θα σου φέρει πάρα πολύ μεγάλη διαφορά.

εχουμε λιστα για το ποια παιχνιδια του xone εχουν dynamic resolution και uncapped framerate?

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι μεχρι τωρα εχουμε δει full preview σε series x κ τωρα εδω κ μια δυο εβδομαδες εχουμε δει ακομα κ unboxing της κονσολας καθως κ απειρες φωτο απο κονσολες σε αποθηκες ετοιμες για shiping οταν ερθει η ωρα. Σε αντιθεση με το play5 που ειδαμε τον ιαπωνα σαν αιχμαλωτο να μην εχει ελευθερια στο τι θα κανει με την κονσολα. Και ενα δυο φωτο μονο του controler να το εχει πχ ο Λεβαντοφσκυ 😆 Δεν την εχουν δωσει σε κανενα οπως επισης δεν εχουμε δει κουτες σε αποθηκες κτλ κτλ

Χωρις να θελω να κανω console war κατι βρωμαει εδω. Πχ ακομα κ τα iphone βλεπουμε leaks απο κουτια μπαταριες οθονες κ ολο κ καποιος θα εχει καβατσωσει κανενα κ το μοστραρει στο twitter. 
Οποτε κατι παιζει εδω .. Ανυπομονω να βγουν κ οι 2 κ να δουμε στα ισια αναλυση κτλ

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι δεν υπαρχει PS5, ειναι μια τεραστια συνομωσια ολα οσα εχουμε δει. Ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι ενα case και μεσα υπαρχει ενα ps1, το ξερω γιατι εχω ενα θειο που ο γιος του εχει παντρευτει μια γιαπωνεζα που φτιαχνει τοστ στον κλητηρα του κτιριου που στεγαζεται η σονυ. 

Αντε να βγουν οι κονσολες να ασχοληθειτε με κανενα παιχνιδι γιατι αν μπουν στη σειρα οι μπουρδες που εχουν γραφτει στο ινσομνια και απο τις δυο πλευρες φτανουν μεχρι τον ηλιο και επιστρεφουν ανετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, malias4 είπε

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι μεχρι τωρα εχουμε δει full preview σε series x κ τωρα εδω κ μια δυο εβδομαδες εχουμε δει ακομα κ unboxing της κονσολας καθως κ απειρες φωτο απο κονσολες σε αποθηκες ετοιμες για shiping οταν ερθει η ωρα. Σε αντιθεση με το play5 που ειδαμε τον ιαπωνα σαν αιχμαλωτο να μην εχει ελευθερια στο τι θα κανει με την κονσολα. Και ενα δυο φωτο μονο του controler να το εχει πχ ο Λεβαντοφσκυ 😆 Δεν την εχουν δωσει σε κανενα οπως επισης δεν εχουμε δει κουτες σε αποθηκες κτλ κτλ

Χωρις να θελω να κανω console war κατι βρωμαει εδω. Πχ ακομα κ τα iphone βλεπουμε leaks απο κουτια μπαταριες οθονες κ ολο κ καποιος θα εχει καβατσωσει κανενα κ το μοστραρει στο twitter. 
Οποτε κατι παιζει εδω .. Ανυπομονω να βγουν κ οι 2 κ να δουμε στα ισια αναλυση κτλ

Αναγνωρίζω τις καλές σου προθέσεις, απλά don't do it Φαίδων..

Ήδη έχει κλειδώσει 3-4 φορές το θέμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν εβρισα κανεναν ουτε προσβαλα, απλα μου φαινετε πολυ παραξενο. Αν εχεις πχ κατι καλο εσυ και ειναι κ ετοιμο δεν βγαινεις εξω κ το δειχνεις κτλ; Αυτο εννοω. Δεν λεω δεν υπαρχει αλλα κατι τρεχει απο πισω. Ισως κατι να πηγε στραβα κ να τρεχουν να το καλυψουν. Δεν εξηγητε αλλιως. Ακομα κ του travis scot μονο το κοντρολερ ειδαμε στις φωτο. Κ μη μου πειτε οτι δεν θελει η σονυ να παιξει μαρκετινκ κ να βγαλει φωτο κ την κονσολα. 
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, malias4 είπε

Ενταξει δεν εβρισα κανεναν ουτε προσβαλα, απλα μου φαινετε πολυ παραξενο. Αν εχεις πχ κατι καλο εσυ και ειναι κ ετοιμο δεν βγαινεις εξω κ το δειχνεις κτλ; Αυτο εννοω. Δεν λεω δεν υπαρχει αλλα κατι τρεχει απο πισω. Ισως κατι να πηγε στραβα κ να τρεχουν να το καλυψουν. Δεν εξηγητε αλλιως. Ακομα κ του travis scot μονο το κοντρολερ ειδαμε στις φωτο. Κ μη μου πειτε οτι δεν θελει η σονυ να παιξει μαρκετινκ κ να βγαλει φωτο κ την κονσολα. 
 

Το γυμνό είναι λιγότερο sexy από το ήμι-γυμνο γιατί αφήνει την φαντασία να καλπάζει.. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malias4 είπε

Ενταξει δεν εβρισα κανεναν ουτε προσβαλα, απλα μου φαινετε πολυ παραξενο. Αν εχεις πχ κατι καλο εσυ και ειναι κ ετοιμο δεν βγαινεις εξω κ το δειχνεις κτλ; Αυτο εννοω. Δεν λεω δεν υπαρχει αλλα κατι τρεχει απο πισω. Ισως κατι να πηγε στραβα κ να τρεχουν να το καλυψουν. Δεν εξηγητε αλλιως. Ακομα κ του travis scot μονο το κοντρολερ ειδαμε στις φωτο. Κ μη μου πειτε οτι δεν θελει η σονυ να παιξει μαρκετινκ κ να βγαλει φωτο κ την κονσολα. 
 

μετά τις 28/10 να περιμένεις νέα για το hw, στο software υπάρχει ροή νέων και μάλιστα μεγαλύτερο από αυτό του XSX

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2020 στις 8:24 ΜΜ, Project_X είπε

Goty για την επόμενη δεκαέτια:

780 formatted δεν υπάρχει κανένας δίσκος ακόμα....Ίσως του PS5.

το Prey 2006 μου θυμισε βασικα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ μέχρι τώρα δεν το είχαμε στις κονσόλες της Microsoft και το είχαμε στις Sony τώρα βλέπω να το έχουμε και στις Microsoft κονσόλες.

Μιλάω για το ότι τα μαγαζιά που πουλάνε το xbox one series s & x λένε 1 χρόνο εγγύησης ΟΧΙ 2.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...