Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα χθες το unboxing που έκανε το digital foundry.

Μάλλον η MS δεν μπήκε καν στον κόπο να αλλάξει την πίσω όψη του κουτιού με το halo.

Κατά τα άλλα, είναι από τις πιο όμορφες consoles που έχω δει. Απλή και λιτή.

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά απ ό,τι κατάλαβα η MS δεν έχει κάν launch line up. :D Οπότε το Halo στο κουτί δεν φαίνεται τόσο περίεργο. Το packaging είναι πολύ προσεγμένο πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερωτηση παιδια,δεν ξερω αν εχει απαντηθει...

Εχω τωρα στο xbox one x ενα παιχνιδι,πχ το Fifa21

Μολις παρω το series X και κατεβασω το παιχνιδι,τα saves θα υπαρχουν;Πχ το pro clubs,seasons κτλ;Θα ειναι σε ολα τα παιχνιδια που εχω ηδη η προοδος η θα πρεπει να τα ξεκινησω απο την αρχη;

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, john1080 είπε

Μια ερωτηση παιδια,δεν ξερω αν εχει απαντηθει...

Εχω τωρα στο xbox one x ενα παιχνιδι,πχ το Fifa21

Μολις παρω το series X και κατεβασω το παιχνιδι,τα saves θα υπαρχουν;Πχ το pro clubs,seasons κτλ;Θα ειναι σε ολα τα παιχνιδια που εχω ηδη η προοοδος η θα πρεπει να τα ξενικησω απο την αρχη;

στο fifa21 απο την αρχή όλα εκτός Ultimate και Volta

https://www.ign.com/articles/fifa-21-wont-let-you-transfer-some-save-data-across-generations-because-of-development-trade-offs

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Μεγαλο λαθος αυτο πιστευω...Οπως και να εχει στα υπολοιπα παιχνιδια θα ισχυει το ιδιο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μεγαλο λαθος αυτο πιστευω...Οπως και να εχει στα υπολοιπα παιχνιδια θα ισχυει το ιδιο;;;

όχι είναι ανάλογα το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ Ευχαριστω πολυ

Το ιδιο ισχυει και αν πχ το fifa 21 το εχω σε εξωτερικο σκληρο δισκο στο Χ και τον βγαλω και τον βαλω πανω στο series X?

Εγω πχ τα περισσοτερα παιχνιδια τα εχω σε εξωτερικο σκληρο πανω στο Χ.

Θα μπορω να το βγαλω και να τον κουμπωσω στο series X?Θα παιζουν κανονικα η θα πρεπει να τα ξανακατεβασω;

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν έχει ξαναpostαριστεί αυτό αλλά όλο πετυχαίνω άρθρα που λένε ότι τα X/S είναι RDNA2 ενώ το PS5 είναι κάτι σαν RDNA1.5

(post με αφορμή την παρουσίαση των νέων καρτών από την AMD)

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/28/a-closer-look-at-how-xbox-series-xs-integrates-full-amd-rdna-2-architecture/

 

'Xbox Series X|S are the only next-generation consoles with full hardware support for all the RDNA 2 capabilities AMD showcased today.'

EDIT: Δεν τρολλάρω, είχα την αίσθηση ότι οι υλοποιήσεις είναι πανομοιότυπες. Το quote (πάνω) είναι από το άρθρο στο link. (της MS)

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Δεν ξέρω αν έχει ξαναpostαριστεί αυτό αλλά όλο πετυχαίνω άρθρα που λένε ότι τα X/S είναι RDNA2 ενώ το PS5 είναι κάτι σαν RDNA1.5

(post με αφορμή την παρουσίαση των νέων καρτών από την AMD)

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/28/a-closer-look-at-how-xbox-series-xs-integrates-full-amd-rdna-2-architecture/

'Xbox Series X|S are the only next-generation consoles with full hardware support for all the RDNA 2 capabilities AMD showcased today.'

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Daredevil είπε

όχι είναι ανάλογα το παιχνίδι

Οκ Ευχαριστω πολυ

Το ιδιο ισχυει και αν πχ το fifa 21 το εχω σε εξωτερικο σκληρο δισκο στο Χ και τον βγαλω και τον βαλω πανω στο series X?

Εγω πχ τα περισσοτερα παιχνιδια τα εχω σε εξωτερικο σκληρο πανω στο Χ.

Θα μπορω να το βγαλω και να τον κουμπωσω στο series X?Θα παιζουν κανονικα η θα πρεπει να τα ξανακατεβασω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το fifa21 θα γίνει τον δεκέμβρη update σε next gen θα πρέπει τότε να μπει στον εσωτερικό του XSX, μέχρι τότε μπορείς να το τρέχεις από τον εξωτερικό σου σαν last gen με τα optimizations του XSX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προπαραγγελία που έκανα στα public για το series x, δεν έγραφε όπως στο ps5 ότι δηλαδή έχουν εξαντληθεί τα κομμάτια της πρώτης παρτίδας. 

Και την έκανα πριν κάμποσες μέρες.... Άρα να ελπίζω για day one και στο xbox?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Δεν ξέρω αν έχει ξαναpostαριστεί αυτό αλλά όλο πετυχαίνω άρθρα που λένε ότι τα X/S είναι RDNA2 ενώ το PS5 είναι κάτι σαν RDNA1.5

(post με αφορμή την παρουσίαση των νέων καρτών από την AMD)

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/28/a-closer-look-at-how-xbox-series-xs-integrates-full-amd-rdna-2-architecture/

'Xbox Series X|S are the only next-generation consoles with full hardware support for all the RDNA 2 capabilities AMD showcased today.'

EDIT: Δεν τρολλάρω, είχα την αίσθηση ότι οι υλοποιήσεις είναι πανομοιότυπες. Το quote (πάνω) είναι από το άρθρο στο link. (της MS)

Απο οτι λενε (και η ιδια η ms στο επισημο twitter της ) ειναι οι 2 μοναδικες κονσολες με full rdna2 . Aπο εκει προκυπτει κ rdna2.  Αφου μονο 2 κονσολες το υποστηριζουν φουλ. Το series S και series X . Γιαυτο κ καθυστερησαν να στειλουν τα dev kits οι της ms !! 
Για το ps5 δεν ξερω σιγουρα κατι θα εχει κ αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...