Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα κανει προπαραγγελια ενα Series S στο public απο τον Σεπτεμβρη αλλα ακομα δεν εχει ενημερωθει η εξελιξη της παραγγελιας. Πηρα τηλεφωνο και δεν εχουν ιδεα αν θα ερθει Δευτερα..

Μου φαινεται θα κανω και μια παραγγελια στον Κωτσο και οτι ερθει πρωτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, avenger είπε

Δε ξέρω τι είναι αυτά τα κουπόνια, ο Κώτσος παρέλαβε κονσόλες  και ξεκινά το πακετάρισμα και αποστολή

Αποστολή με φορτηγό Κωτσόβολου και όχι courier. Λογικά day one

Ο Κώτσος, ναι παρέλαβε.
Έχω την "αίσθηση" ότι θα αρχίσουμε να παραλαμβάνουμε από Παρασκευή... μέχρι την Τρίτη λογικά θα θέλουν να έχουν κάνει παράδοση όλες τις προ παραγγελίες για πολλούς και διάφορους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα μια αισθηση απο το πρωι οτι θα με παρει το ΠΛΑΙΣΙΟ σημερα για επιβεβαιωση .. παρολο που μου ειπε μεχρι την Παρασκευη κατι με ετρωγε οτι θα με παρει σημερα ….. τελικα επεσα εξω :( αι να δουμε 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δυστυχώς και τα δύο συστήματα είναι "Σε εκτεταμένη αναζήτηση".....

Μου φαίνεται θα κατσικωθώ στο σπίτι κανενός που θα το πάρει day 1 γιατί δεν με βλέπω καλά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με κάλεσαν από το PUBLIC ( Είχα κάνει και εκεί παραγγελία αλλά το είχα ξεχάσει ) . Παραλαβή DAY ONE μου είπανε με αποστολή στον χώρο μου . Πληρωμή μέσω τραπέζης αναγκαστικά ή με κάρτα χωρίς δόσεις . Επειδή το έχω προπληρώσει στο ΠΛΑΙΣΙΟ δεν θα κάνω κίνηση στο PUBLIC . Τους είπα να το κρατήσουν μέχρι αύριο και θα τους ενημερώσω και μου είπαν εντάξει . 

Οπότε πάμε πάλι . Διαθέσιμο επιβεβαιωμένο DAY 1 από το PUBLIC με αποστολή στον χώρο σας και προπληρωμή μέσω τραπέζης ή κάρτα ΧΩΡΙΣ ΔΟΣΕΙΣ για όποιον το θέλει . Έχω τα στοιχεία της κυρίας που με κάλεσε στην διάθεση σας . Θα είναι εκεί αύριο από τις 9 το πρωί μέχρι τις 19:00 το απόγευμα για να το επιβεβαιώσω . 

Όποιος το θέλει PM 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ειχα μια αισθηση απο το πρωι οτι θα με παρει το ΠΛΑΙΣΙΟ σημερα για επιβεβαιωση .. παρολο που μου ειπε μεχρι την Παρασκευη κατι με ετρωγε οτι θα με παρει σημερα ….. τελικα επεσα εξω :( αι να δουμε 

Άσε φίλε μου και εγώ μια από τα ιδια.Εκανα προπαραγγελία από το site του plaisio στις 10 και 50 το πλήρωσα απευθείας και όταν τους καλώ σφυρίζουν αδιάφορα ότι ακόμα δεν ξέρουν τι και πως.Οπως και να το κάνουμε όταν ακούς ότι άλλοι ενημερώθηκαν ήδη σε πιάνει κρύος ιδρώτας 😰.Ελπιζω να έχουμε ενημέρωση μέχρι Παρασκευή αλλιώς από εμένα πάει ακύρωση παραγγελίας και ο θεός βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα μια είδηση σχετικά με τον διαθέσιμο χώρο του Series S, από έναν Καναδό πρώιμο κάτοχο της ότι είναι στα 364gb.

https://twistedvoxel.com/xbox-series-s-ssd-storage-size-small/

Δεν ξέρουμε αν ισχύει 100% φυσικά. Θα μάθουμε σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμήστε. Κάνετε χειρότερα από μικρά παιδιά. Λιανική είναι, CRM συστήματα έχουν, όλοι θα παραλάβουμε.

Αν μπείτε στο status του order σας στο ΠΛΑΙΣΙΟ, θα δείτε οτι η ημερομηνία παραλαβής είναι 10-11-2020 κάτι που αν θυμάστε δεν μπορούσαμε να επιλέξουμε κατά την δημιουργία της παραγγελίας. Τις έχουν υπ'όψην τους τις παραγγελίες. Όταν παραλάβουν - καταμετρήσουν - εισάγουν στο σύστημα τις παραλαβές, θα μας πάρουν σβάρνα έναν-έναν τηλέφωνα ή θα μας στείλουν SMS/email

Χαλαρά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αν μπείτε στο status του order σας στο ΠΛΑΙΣΙΟ, θα δείτε οτι η ημερομηνία παραλαβής είναι 10-11-2020 κάτι που αν θυμάστε δεν μπορούσαμε να επιλέξουμε κατά την δημιουργία της παραγγελίας.

Εμένα ακόμα δεν το έχουν αλλάξει.

Ημέρα Παραλαβής
10-01-2020
 
αν και δεν έχω καμία φαγούρα. νομίζω ότι κανονικά 10 Νοε. θα παραλάβουμε. Αν όχι, δεν χάνουμε και καμία σουπερ εμπειρία, μην τρελαινόμαστε.
 
Κοίταγα προχτές απο DF watch dogs legion, one x vs series x. Οκ προφανώς καλύτερα στο sex. αλλά δεν τρίβεις και τα ματια σου....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, email με θέμα "Πλαίσιο - Ενημέρωση παραγγελίας" λάβατε; Που λέει "Είσαστε σε σειρά προτεραιότητας" κλπ;

Παίζει να'ναι στο χέρι του πωλητή που ανέλαβε την παραγγελία αν άλλαξε ή όχι την ημερομηνία παραλαβής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με ΠΛΑΙΣΙΟ . Ή αύριο ή την Παρασκευή θα μας καλέσουν για την επιβεβαίωση . Τους είπα ότι διάφορα καταστήματα έχουν ήδη ξεκινήσει να ενημερώνουν τον κόσμο ναι μου λέει αν όχι αύριο Παρασκευή θα έχετε ενημερωθεί σχετικά . Αποστολή κανονικά στον χώρο μας χωρίς κανένα πρόβλημα λόγω του Lockdown της Θεσσαλονίκης 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Εμένα ακόμα δεν το έχουν αλλάξει.

Ημέρα Παραλαβής
10-01-2020
 
αν και δεν έχω καμία φαγούρα. νομίζω ότι κανονικά 10 Νοε. θα παραλάβουμε. Αν όχι, δεν χάνουμε και καμία σουπερ εμπειρία, μην τρελαινόμαστε.
 
Κοίταγα προχτές απο DF watch dogs legion, one x vs series x. Οκ προφανώς καλύτερα στο sex. αλλά δεν τρίβεις και τα ματια σου....

Που'σαι ρε Σωκράτη χαμένος ? :D

Exεις δίκιο φίλε σχετικά με την "εμπειρία" - ιδίως απο την στιγμή που το 90% απο εμας που γράφουμε δω μέσα είμαστε ακόμα ή με 1080p οθόνη, η με 4Κ με panel στα 60Hz.
To θέμα - θαρρώ - για τους περισσότερους (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου) είναι ψυχολογικό πιο πολύ, θέλεις κοινώς ένα καινούργιο "γυαλιστερό" παιχνίδι για να απασχοληθείς με κάτι άλλο πλην COVID/Lockdown/Toυρκικά/'MURRICAN εκλογές και τα σχετικά...

Δες'το ως εξής : πως είναι οι γυναίκες οταν χωρίζουν και τρέχουν για shopping ή κομμωτήριο ολημερίς ? Ε, κάτι τέτοιο :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το XBOX Series X απο το PUBLIC δώθηκε σε συμφορουμίτη οπότε μην μου στέλνετε άλλα μηνύματα . Μεγιές !!!!

Μόλις με κάλεσαν από το ΠΛΑΙΣΙΟ . Τρίτη παραλαμβάνω κανονικά είναι όλα ΟΚ . 

Λογικά όσοι είναι να παραλάβετε εντός της ημέρας θα ενημερωθείτε 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...