Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας . Επανέρχομαι γιατί τελικά ο φίλος που ενδιαφέρθηκε τον ενημέρωσαν ότι θα παραλάβει το δικό του . Έχω κάνει 2 προ-παραγγελίες XBOX Series X . Και οι 2 είναι στην 1η 20 αδα των παραγγελιών από το ΠΛΑΙΣΙΟ . Το 1 θα το πάρω εγώ . Το 2ο αυτός που του το παράγγειλα τελικά δεν το θέλει . Ακόμα δεν έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ για τι γίνεται βέβαια ( μου είπαν μέχρι Παρασκευή θα ενημερωθώ ) αλλά λογικά μάλλον θα υπάρχει 1 τεμάχιο διαθέσιμο . Η παραγγελία ήταν για το ΠΛΑΙΣΙΟ Ευκαρπίας παραλαβή απο κατάστημα . Φυσικά κάτι τέτοιο πλέον δεν ισχύει λόγω του Lockdown οπότε αν κάποιος το θέλει και δεν βρίσκει ας μου στείλει ένα pm και αν όλα πάνε καλά και έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ μου δίνει τα στοιχεία του για να ζητήσω αποστολή στο σπίτι του . 

ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ( 509 € ) 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Καλημέρα σας . Επανέρχομαι γιατί τελικά ο φίλος που ενδιαφέρθηκε τον ενημέρωσαν ότι θα παραλάβει το δικό του . Έχω κάνει 2 προ-παραγγελίες XBOX Series X . Και οι 2 είναι στην 1η 20 αδα των παραγγελιών από το ΠΛΑΙΣΙΟ . Το 1 θα το πάρω εγώ . Το 2ο αυτός που του το παράγγειλα τελικά δεν το θέλει . Ακόμα δεν έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ για τι γίνεται βέβαια ( μου είπαν μέχρι Παρασκευή θα ενημερωθώ ) αλλά λογικά μάλλον θα υπάρχει 1 τεμάχιο διαθέσιμο . Η παραγγελία ήταν για το ΠΛΑΙΣΙΟ Ευκαρπίας παραλαβή απο κατάστημα . Φυσικά κάτι τέτοιο πλέον δεν ισχύει λόγω του Lockdown οπότε αν κάποιος το θέλει και δεν βρίσκει ας μου στείλει ένα pm και αν όλα πάνε καλά και έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ μου δίνει τα στοιχεία του για να ζητήσω αποστολή στο σπίτι του . 

ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ( 509 € ) 

Ωραίος ο Γιάννης :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2020 στις 7:06 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

Δεν βλέπω 14 μέρες game pass μέσα όχι ότι έχει σημασία όταν με 1€ έχει τον 1ο μήνα για, εμάς που ερχόμαστε 1η φορά στο online του ΧΒΟΧ  αλλά περιμενα να δώσει 

δε ξέρω τι πάιζει με τα 14 μέρες trial, πάντως σε controller που πείρα απο γνωστή αλυσίδα το 14 μερες trial που είχε μέσα στο κουτί δε δουλευε, εκτός αν πείρα ανοιχτό κουτι και δε το κατάλαβα...μήπως γενικά τα αποσύρουν?

6 λεπτά πριν, pushthetempo είπε

Καλημέρα παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι να παραγγείλω την κονσόλα, απο που πιστεύετε οτι υπάρχει ακόμα απόθεμα για day 1?

νομίζω όταν έρθει δε θα έχεις θέμα να τη πάρεις απο θέμα αποθέματος...αλλά προσωπικά θα περίμενα για του χρόνου

επίσης τσέκαρε 3 post πιο πανω ο ευγενικός φίλος GaGaS_Thess προσφέρει τη προπαραγγελία ενός φίλου του.

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Καλημέρα σας . Επανέρχομαι γιατί τελικά ο φίλος που ενδιαφέρθηκε τον ενημέρωσαν ότι θα παραλάβει το δικό του . Έχω κάνει 2 προ-παραγγελίες XBOX Series X . Και οι 2 είναι στην 1η 20 αδα των παραγγελιών από το ΠΛΑΙΣΙΟ . Το 1 θα το πάρω εγώ . Το 2ο αυτός που του το παράγγειλα τελικά δεν το θέλει . Ακόμα δεν έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ για τι γίνεται βέβαια ( μου είπαν μέχρι Παρασκευή θα ενημερωθώ ) αλλά λογικά μάλλον θα υπάρχει 1 τεμάχιο διαθέσιμο . Η παραγγελία ήταν για το ΠΛΑΙΣΙΟ Ευκαρπίας παραλαβή απο κατάστημα . Φυσικά κάτι τέτοιο πλέον δεν ισχύει λόγω του Lockdown οπότε αν κάποιος το θέλει και δεν βρίσκει ας μου στείλει ένα pm και αν όλα πάνε καλά και έχω ενημέρωση από το ΠΛΑΙΣΙΟ μου δίνει τα στοιχεία του για να ζητήσω αποστολή στο σπίτι του . 

ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ( 509 € ) 

Πως ξερεις οτι ειναι στην πρωτη 29αδα;

Φαινεται απο καπου στο κουπονι που εστειλαν απο την προπαραγγελια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Πως ξερεις οτι ειναι στην πρωτη 29αδα;

Φαινεται απο καπου στο κουπονι που εστειλαν απο την προπαραγγελια;

Μου ειπαν οτι οι τελευταιοι 2 αριθμοι της παραγγελιας οου σου ηρθε στ ο email ειναι ο αυξων αριθμος του preorder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Μου ειπαν οτι οι τελευταιοι 2 αριθμοι της παραγγελιας οου σου ηρθε στ ο email ειναι ο αυξων αριθμος του preorder

Άρα το δικό μου λίγες 17 νούμερο πάω καλά :)

Και και για το κουπόνι που μας στείλανε δεν λέει τίποτα για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Μου ειπαν οτι οι τελευταιοι 2 αριθμοι της παραγγελιας οου σου ηρθε στ ο email ειναι ο αυξων αριθμος του preorder

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο,αλλα καλο θα ηταν να ισχυει...Εστω το κουπονι της παραγγελιας που εστειλαν στο μειλ να εδινε μια σειρα και αυτο καλο θα ηταν

Θα δειξει τις επομενες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, john1080 είπε

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο,αλλα καλο θα ηταν να ισχυει...Εστω το κουπονι της παραγγελιας που εστειλαν στο μειλ να εδινε μια σειρα και αυτο καλο θα ηταν

Θα δειξει τις επομενες μερες

τι να σου πω . εγω επειδη το παραγγειλα μεσω της εταιρειας και θα κοψω τιμολογιο εκανα την παραγγελια 8 λεπτα μετα το ανοιγμα των preorder και ο φιλος μου που τελικα δεν θα το παρει εκανε την παραγγελια 5 λεπτα μετα το preorder . Εχουμε διαφορα το τελευταιο νουμερο κατα 9 αριθμους . Σε ερωτηση μου στον πωλητη μου στο B2B του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αν υπαρχει πιθανοτητα να παραλαβω day 1 η απαντηση του ηταν οτι ειμαι η προπαραγγελια νουμερο ΧΧ ( οπου ΧΧ ο αριθμος του κωδικου που σταλθηκε με email ) οποτε κατα 99,99 % θα παραλαβω 10/11 . Τωρα αν μου ελεγε ψεμματα δεν μπορω να το ξερω αλλα δεν βρισκω και τον λογο να το εκανε ειναι η αληθεια 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

τι να σου πω . εγω επειδη το παραγγειλα μεσω της εταιρειας και θα κοψω τιμολογιο εκανα την παραγγελια 8 λεπτα μετα το ανοιγμα των preorder και ο φιλος μου που τελικα δεν θα το παρει εκανε την παραγγελια 5 λεπτα μετα το preorder . Εχουμε διαφορα το τελευταιο νουμερο κατα 9 αριθμους . Σε ερωτηση μου στον πωλητη μου στο B2B του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αν υπαρχει πιθανοτητα να παραλαβω day 1 η απαντηση του ηταν οτι ειμαι η προπαραγγελια νουμερο ΧΧ ( οπου ΧΧ ο αριθμος του κωδικου που σταλθηκε με email ) οποτε κατα 99,99 % θα παραλαβω 10/11 . Τωρα αν μου ελεγε ψεμματα δεν μπορω να το ξερω αλλα δεν βρισκω και τον λογο να το εκανε ειναι η αληθεια 

Α οκ ρε συ.Αν στο ειπε ο υπαλληλος σιγουρα ετσι ειναι...Νομιζα οτι απο φορουμ κτλ βγηκε αυτο.Αν στο ειπαν απο Πλαισιο και συγκεκριμμενα ετσι για τα δυο τελευταια νουμερα,αρα ετσι θα ειναι...Συμφωνα με τη δικη μου παντως ειμαι μεσα στην 50αδα

Εχω ενα για μενα και ενα για τον κουμπαρο μου,public και πλαισιο αντιστοιχα

Για να δουμε...παντως κανενα τηλεφωνο μεχρι στιγμης απο κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john1080 είπε

Α οκ ρε συ.Αν στο ειπε ο υπαλληλος σιγουρα ετσι ειναι...Νομιζα οτι απο φορουμ κτλ βγηκε αυτο.Αν στο ειπαν απο Πλαισιο και συγκεκριμμενα ετσι για τα δυο τελευταια νουμερα,αρα ετσι θα ειναι...Συμφωνα με τη δικη μου παντως ειμαι μεσα στην 50αδα

Εχω ενα για μενα και ενα για τον κουμπαρο μου,public και πλαισιο αντιστοιχα

Για να δουμε...παντως κανενα τηλεφωνο μεχρι στιγμης απο κανεναν

Ναι βρε απο το ΠΛΑΙΣΙΟ μου το ειπαν δεν το διαβασα καπου . Ουτε εγω εχω καποια ενημερωση μου ειπαν μεχρι την Παρασκευη θα με ενημερωσουν οποτε υπομονη 2-3 μερες ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν ισχύει αυτό με μόνο τα 2 τελευταία νούμερα και όχι τουλάχιστον τα 3 τελευταία ,ας πούμε, αυτό σημαίνει ότι το πλαίσιο θα έχει το πολύ 99 ps5 για τα preorder για το κάθε μοντέλο;  όλα τα υπόλοιπα νούμερα του κουπονιού είναι τυχαία; Εμένα τα δύο τελευταία είναι 57 για ps5 με drive... Μιλάμε για παραγγελία ή για κουπόνι όμως; οι αριθμοί παραγγελιών δεν είναι μόνο για ps5...

....μπέρδεψα τα threads του xbox με του ps5 :-(  όπως και να έχει αυτά τα κουπόνια του πλαισίου δεν έχω καταλάβει τι νόημα έχουν.

Επεξ/σία από mdd45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια . Δεν το διευκρίνισα . Λογικά κάπως αλλιώς βγαίνουν οι υπόλοιποι αριθμοί του κουπονιού και αυτό το λεω γιατί πριν τους τελευταίους 2 αριθμούς που είναι ο Α.Α προ-παραγγελίας ο προηγούμενος μου αριθμός είναι 3 στο ένα και 5 στο άλλο . Οπότε δεν ξέρω με ποια σειρά πηγαίνουν . Θα δείξει ... λίγες μέρες έμειναν 6 + σήμερα !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Αυτό μου φαίνεται οτι θα είναι το go to δωράκι φετος τα χριστούγεννα. Μπορείς όντως με λιγότερο απο 500ε να πάρεις πολύ τίμια οθόνη + series S και να πάς βίτσα στα 1080.
Το ray tracing πολύ κατακερματισμένο φαίνεται... Ευτυχώς υπάρχει η AMD που βγάζει και τπτ Open Source γιατί η Nvidia μας πάει εμπλοκή στο θέμα μια ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...