Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

επειδή είναι crossgen για τις διαφορές με την προηγούμενη γενιά

Πέρα απο το framerate δεν φαίνεται κάτι ιδαίτερα τρομερό σε διαφορα.(δεν το βλέπω σε 4K)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, chncynic είπε

Πέρα απο το framerate δεν φαίνεται κάτι ιδαίτερα τρομερό σε διαφορα.(δεν το βλέπω σε 4K)

 

Μιλάμε για ένα αδιάφορο προς κακό παιχνίδι σε γραφικά. Δεν ξέρω ποιος ο λόγος ύπαρξης του βίντεο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μιλάμε για ένα αδιάφορο προς κακό παιχνίδι σε γραφικά. Δεν ξέρω ποιος ο λόγος ύπαρξης του βίντεο.

Ε εντάξει μωρέ, κουβέντα να γίνεται :D 2 πλατφόρμες, ίδιο game - γιατί όχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μιλάμε για ένα αδιάφορο προς κακό παιχνίδι σε γραφικά. Δεν ξέρω ποιος ο λόγος ύπαρξης του βίντεο.

Φαινεται σε αρκετα σημεια το flat χρωμα των textures του χωματος και πως κανουν popup τα σωστα textures σε αποσταση 2 μετρα απο το αμαξι. Πρεπει να ειναι αρκετα unoptimised το παιχνιδι για την νεα γενια και το βλεπεις απο το mode των 120fps που αναγκαστικα επρεπε να κοψουν θεατες απο τις κερκιδες και αλλα props απο το περιβαλλον. Οσο ωριμαζει το hardware θα βλεπουμε πιο βελτιωμενα παιχνιδια στο μελλον πιστευω

Επεξ/σία από lkv100
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πηρα τηλ. πλαισιο. Ακύρωσαν την παλιά που είχα κάνει με παραλαβή απο κατάστημα. στα καπάκια μου εστειλαν εμαιλ επιβεβαίωσης για καινούρια παραγγελία με αποστολή στο χώρο μου. και δευτερο εμαιλ για να κάνω την πληρωμή με κάρτα.

Μου είπαν τρίτη θα παραλάβω κανονικά.

Αυτό το κουπόνι προ-παραγγελίας ακόμα να καταλάβω που χρησιμεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε στο Κωτσόβολο να μπορώ να αλλάξω το παραλαβή από το κατάστημα σε αποστολή στον χώρο μου; 

Έχω δώσει προκαταβολή και όχι εξόφληση όλου του ποσού για το s. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, broxopios είπε

Άραγε στο Κωτσόβολο να μπορώ να αλλάξω το παραλαβή από το κατάστημα σε αποστολή στον χώρο μου; 

Έχω δώσει προκαταβολή και όχι εξόφληση όλου του ποσού για το s. 

ναι. παρτους τηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Είμαι πολύ περίεργος πως θα πληρωθεί η αντικαταβολή που είναι πάνω από €500.

Κάτι δεν έχουν υπολογίσει σωστά οι αλυσίδες.

Για να σε προλαβω

Αντικαταβολη απο 500 ευρω και πανω δεν υφισταται

Η μεσο καρτας πληρωμη,η μεσο καταθεσης του ποσου σε τραπεζικο λογαριασμο

Μου το ανεφερε αυτο εχθες η ταμιας ατον κωτσοβολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έρχεται λέμε . Αύριο παραλαμβάνω κανονικά που μίλησα με courrier 

:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, broxopios είπε

Άραγε στο Κωτσόβολο να μπορώ να αλλάξω το παραλαβή από το κατάστημα σε αποστολή στον χώρο μου; 

Έχω δώσει προκαταβολή και όχι εξόφληση όλου του ποσού για το s. 

 

Μίλησα χθές μετα τις 20:00 με Κωτσόβολο, η αντιπρόσωπος αγνοούσε οποιαδήποτε πληροφορία περί της καραντίνας. Τους είπα ότι ήθελα να αλλάξω την παραγγελία μου(εγω πάω για playstation 5) και από παραλαβή σε κατάστημα, να το κάνω αποστολή στο χώρο μου. Μου είπε ότι μπορούσε να το κάνει χωρίς να χάσω το preorder που είχα κάνει. Ήμουν και πιεστικός μάλιστα λεγοντας της ότι υπάρχει ηχογράφηση από μεριά τους κλπ, αλλα γέλαγε η κοπέλλα, μετά γέλαγα και εγώ φάγαμε κανα 5λεπτο σε ασυναρτησίες. Οι πληροφορίες τελικά που μου μετέφερε ήταν ότι τη συγκεκριμένη κλήση την δέχεται μέσω του συστήματος helpdesk του Κωτσόβολου στο σπίτι της  και ότι τους είχαν ενημερώσει ότι γενικά για παραδόσεις και διάφορες αλλαγές σε παραγγελίες και preorders θα είναι αρκετά ελαστικοί. Επίσης είχε μιλήσει με αρκετούς αγχωμένους κονσολάκηδες για το ίδιο ακριβώς θέμα.

Τέλος μου έδωσε την ιδέα ότι ήταν αρκετά προετοιμασμένοι για την περίπτωση νέας καραντίνας. #offtopic Alert#

Επεξ/σία από aret1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannisww είπε

Από τον Κωτσόβολο γίνεται αντικαταβολή πάνω από 500 ευρώ γιατί έχουν μέχρι 1500 για απόδειξη από ότι ρώτησα ,και οντος από αύριο η Παράδοση ή έτσι το λέει στην κατάσταση

Εμενα αλλα μου ειπε η ταμιας εχθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

τι ακριβως συγκρινουμε ; το Xbox Series X με το PS4 Pro ?! Ποιος ο λογος ; 

Συγνωμη αλλα εκτος απο το υψηλοτερο  framerate  στο series x, βλεπεις καμια  αλλη διαφορα στα γραφικα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...