Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 hours ago, Fulgore said:

Σε αυτο εχουν δικιο και ισχυει για ολες τις αλυσιδες. Αν εχεις ποντους επιστροφης που θες να εξαργυρωσεις,αυτο γινεται δυστηχως μονο αν η αγορα και πληρωμη γινει στο καταστημα με καρτα. 

Με λιγα λογια αν δεν πας απο το καταστημα ο ιδιος να αγορασεις/πληρωσεις την κονσολα,δεν μπορεις να εξαργυρωσεις ποντους.

Μα αυτό θέλω κι εγώ, να πάω αύριο στο κατάστημα και να τους πληρώσω. 

Το κατάστημα όταν τους το είπα μου είπαν ότι δεν γίνεται, γιατί αν τους εξόφλησω με αυτό τον τρόπο δεν ξέρουν αν θα μπορέσω να παραλάβω day one. 

Τι κάνεις Γιάννη, κουκιά σπέρνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Saloufas είπε

22/09 10:00  είχαν ανοιξει στο public την έκανα 22/09 10:02, έχασα και 2 λεπτά περιμένοντας τον Κοτσώβολο ο οποίος άργησε πολύ.....

Πήγα το πλήρωσα, μου είπε Δευτέρα θα τα παραδόσουν στο κούριερ. 

Εγώ 9:57 στις 22/9 ακόμα τίποτα.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
57 minutes ago, Saloufas said:

μόλις με πήραν από public να πάω να πληρώσω το ποσό στο ταμείο για  να  μου στείλουν την κονσόλα σπίτι λόγω lock down, είχα  βάλει παράδοση στο κατάστημα. 

Σε ποιό κατάστημα φίλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Εγω που θελω να

Ξεκάθαρα περίμενε 2-3 μέρες και μόλις έρθει χτύπα την επόμενη μέρα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, Saloufas said:

Public Λάρισας. 

Ωραία, θα πάω αύριο στο κατάστημα που έχω βάλει παραλαβή και θα τους πω το ίδιο. Ότι με πήρε το helpdesk και μου είπε να πληρώσω εδώ για να μου στείλουν την κονσόλα day one.

Κι ας μην με έχουν πάρει τηλέφωνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Από Λάρισα σε πηραν η' κεντρικά?? Εγώ είμαι Άργος μάλλον κοιμουνται εδώ.. 

Από public Λάρισας όχι από κεντρικά.  Να σας πω την αλήθεια δεν το περίμενα, σχεδον το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα το πάρω γιατί ούτε προκαταβολή είχα δώσει ούτε με είχαν πάρει να ζητήσουν, επίσης είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα. Τώρα περιμένουμε το κούρερ!!! 😋

Βασικά προχθές πάλι που είχα βρεθεί στο public και ρωτούσα ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν βλέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις προ παραγγελίες ούτε από μεριά του προμηθευτή, ήδη μου λέει έχουν έρθει στις αποθήκες κομμάτια, όποιος είχε προ παραγγήλει θα παραλάβει κανονικά, όλα κυλάνε ομαλά. Βέβαια έσκασε το lock down σήμερα και το τρέχουν να παραλάβει ο κόσμος. 

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ξεκάθαρα περίμενε 2-3 μέρες και μόλις έρθει χτύπα την επόμενη μέρα :D

Ελπιζω τουλαχιστον να εχει ερθει μεχρι Παρασκευη να εχω το ΣΚ ελευθερο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το SeS δυστυχώς είναι επικό trap και θα την πατήσουν πολλοί. Για να είναι λειτουργικό με το gamerpass και να χωρέσει πάνω από 5-6 παιχνίδια, θα χρειαστεί και το ssd extension (~250 euros για 1tb) οπότε φτάνει και να καβαλάει την τιμή του SeX και αυτό χωρίς να έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις retail δισκάκια και φυσικά με το 1/3 της gpu ιπποδύναμης. Δε περίμενα να δεσμεύει τόσο χώρο και να σου αφήνει μόνο ~360 GB. Υπόψιν αν τα patches είναι τεράστια σε κάποια games που πιάνουν αρκετό χώρο πχ COD και Flight Simulator, ενδεχομένως να χρειάζεται να σβηστεί ότι άλλο έχετε στον δίσκο για να μπορέσουν να περαστούν. Τεράστια μανούρα δηλαδή.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρε ο Κωτσόβολος το απόγευμα τηλέφωνο να με ενημερώσει οτι λόγω lock down θα μου στείλει με κούριερ την κονσόλα και να πληρώσω όλο ποσό. Όποτε όλα κομπλέ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, broxopios είπε

Με πήρε ο Κωτσόβολος το απόγευμα τηλέφωνο να με ενημερώσει οτι λόγω lock down θα μου στείλει με κούριερ την κονσόλα και να πληρώσω όλο ποσό. Όποτε όλα κομπλέ. 

Με αντικαταβολή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχαν βάλει αντικαταβολή απο κώτσο εξαρχής και βλέπω τώρα:

Αποστολή
Σε αναμονή

Τρόπος παράδοσης: Εταιρεία Ταχυμεταφορών
Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 06/11/2020

Λές να σκάσει κανένα κούριερ αύριο να τρελαθώ;

P.s: Το PS5 είναι ακόμα σε αναμονή διαθεσιμότητας. Ότι και να σημαίνει αυτό.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και off topic το θέμα με το storage που έρχεται ξανά και ξανά, Digital Foundry έχει βίντεο για αυτό που ουσιαστικά λέει ότι μπορείς να πάρεις έναν φθηνό sata3 SSD με θήκη και να τον συνδέσεις μέσω USB port, backwards compatible games αν θυμάμαι καλά είναι playable από τον εξωτερικό, αλλά ιδανικά θέλεις να τα κάνεις τράμπα και ότι δεν παίζεις να το πετάς εκεί. Προφανώς και δεν είναι ότι καλύτερο αλλά σίγουρα προτιμότερο από 220+ ευρώ expansion disk.

Επεξ/σία από Kydraen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...