Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, darklordvader77 είπε

Είχα προπαραγγείλει από Κωτσόβολο και Πλαίσιο στις 22/9 13:00 (αντικαταβολή και τα δύο).

Με πήρε το Πλαίσιο προχτές για να κάνω κατάθεση και περίμενα έως χτες μπας και μου στείλει ο Κωτσόβολος νωρίτερα. Καμία ενημέρωση, ένα γενικό θα φύγει από τις αποθήκες μας στις 6/11 αλλά δε ξέρουμε πότε θα το λάβετε.

Εν τέλει έκανα κατάθεση χτες στο Πλαίσιο καθώς μου είπαν πως θα το έχω σίγουρα 10/11 με δικό τους φορτηγό μάλιστα.

Πήρα τώρα τον Κωτσόβολο για να κάνω ακύρωση (να το πάρει έστω κάποιος άλλος Χριστιανός) και μου είπαν πως έχει φύγει από τις αποθήκες τους και πάει κανονικά για παράδοση σε κούριερ.. τους λέω ρε παιδιά αφού δε με κάλεσε κανείς να διευθετήσουμε τη πληρωμή, αφού είναι πάνω από 500€ και προφανώς δε γίνεται η αντικαταβολή με μετρητά.. και μου λέει σε μερικές περιπτώσεις γίνεται γενικά και αόριστα 😒. Με συνδέει με το τμήμα ακυρώσεων. 

Και ακόμα περιμένω στην αναμονή για να προχωρήσει η ακύρωση.. (25 λεπτά τώρα)

Αφου υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας με ποια, δικαιολογία κάποιες κολο κούριερ αφήνουν χαρτάκι ότι περασαν και δεν, σε βρήκαν ?!?!?Και, αφου έρχονται μέχρι το σπίτι σου να αφήσουν το κολο χαρτο γιατί δεν φέρνουν και το αντικείμενο?!?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα guys!! Πήρα παλι κεντρικά public για να δω αν έχουν σωστά διευθύνσεις κτλ. μην τρέχουμε, όλα οκ και μου είπε θα έχετε παραλαβει μέχρι τις 12/11 οπότε Δευτέρα-Τριτη θα αρχίσουν να στέλνουν τα θηρία 😉😉

Επεξ/σία από JohnTheReaper89
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Αφου υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας με ποια, δικαιολογία κάποιες κολο κούριερ αφήνουν χαρτάκι ότι περασαν και δεν, σε βρήκαν ?!?!?Και, αφου έρχονται μέχρι το σπίτι σου να αφήσουν το κολο χαρτο γιατί δεν φέρνουν και το αντικείμενο?!?! 

Τον είπες το λόγο ήδη μόνος σου αφήνουν απλά χαρτάκια γιατί δεν τους ενδιαφέρει να σου παραδώσουν το δέμα και αυτό μόνο και μόνο για να γλυτώσουμε χρόνο και χρήμα σκέψου πόσα χαρτάκια μπορεί να πάρει ένας υπάλληλος και πόσα κουτιά γι’ αυτό το κάνουμε και καλά ότι δε σε βρήκανε και μη νομίζεις ότι και στην Γερμανία γίνεται κάτι διαφορετικό κάποιες φορές κάποιες εταιρείες κάνουν τα ίδια πράγματα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τωρα που θα αυξηθούν οι ηλεκτρονικές παραγγελίες και θα πηγαίνουν όλοι στα καταστήματα κούριερ για παραλαβή ελπίζω να γίνει θέμα στα κανάλια.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dream21 είπε

έχω πάρει 1 κομμάτι με τις 4 μπαταρίες του

https://www.skroutz.gr/s/9374477/Panasonic-Smart-Quick-Charger-BQ-CC55E-4x-AA-1900mAh.html?from=catspan

https://www.ikea.gr/proioda/fotismos/bataries-fortistes/bataries/ladda-epanafortizomeni-mpataria-hr6-aa-1-2v-4-tem-/70303876

Ίδιο εργοστάσιο που βγαίνουν οι panasonic εχω παρει και 4 απο αυτές κορυφή.

Κι εγώ τις eneloop έχω εδώ και πολύ καιρό και είναι σούπερ. 

Έχω 4. Αν τύχει και ξεφορτιστούν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, βάζω καλώδιο και αλλάζω τις άλλες. 

Επεξ/σία από broxopios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πιστεύω ότι θα παραλάβουν όλοι όσοι έχουν παραγγείλει Series X, ακόμα και οι τελευταίοι. Είχα παραγγείλει Series X στο MediaMarkt από τους τελευταίους (τέλος Οκτώβρη) και ακύρωσα χθες, σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία είναι σε επεξεργασία  και θα με καλέσουν για την  αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, bilt128 said:

Παιδιά πιστεύω ότι θα παραλάβουν όλοι όσοι έχουν παραγγείλει Series X, ακόμα και οι τελευταίοι. Είχα παραγγείλει Series X στο MediaMarkt από τους τελευταίους (τέλος Οκτώβρη) και ακύρωσα χθες, σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία είναι σε επεξεργασία  και θα με καλέσουν για την  αποστολή.

Το θέμα είναι πότε θα παραλάβουμε.

Προσωπικά, δεν μπορώ να δεχθώ τίποτα λιγότερο από τις 08:00 το πρωί της 10ης Νοεμβρίου.

Θα πέσω σε κατάθλιψη αν το έχω αργότερα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Αφου υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας με ποια, δικαιολογία κάποιες κολο κούριερ αφήνουν χαρτάκι ότι περασαν και δεν, σε βρήκαν ?!?!?Και, αφου έρχονται μέχρι το σπίτι σου να αφήσουν το κολο χαρτο γιατί δεν φέρνουν και το αντικείμενο?!?! 

Η γενική ταχυδρομική είναι η χειρότερη μακράν.. δε σηκώνουν ποτέ το τηλέφωνο, δε δίνουν αρκετά  λεπτά ομιλίας στους υπαλλήλους να σε καλέσουν, κλπ κλπ.. ο τελευταίος που "πέρασε" και δε με βρήκε αρπαχτήκαμε.. μου λέει χτύπησα και είχε χτυπήσει τελικά κάτω στο ιατρείο.. ούτε να διαβάζουν κουδούνια μάλλον δεν ξέρουν μερικοί.

Γι αυτό 1000 φορές φορτηγό Πλαισίου π.χ. από οποιαδήποτε μεταφορική. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnTheReaper89 είπε

Καλημέρα guys!! Πήρα παλι κεντρικά public για να δω αν έχουν σωστά διευθύνσεις κτλ. μην τρέχουμε, όλα οκ και μου είπε θα έχετε παραλαβει μέχρι τις 12/11 οπότε Δευτέρα-Τριτη θα αρχίσουν να στέλνουν τα θηρία 😉😉

 

1 ώρα πριν, bilt128 είπε

Παιδιά πιστεύω ότι θα παραλάβουν όλοι όσοι έχουν παραγγείλει Series X, ακόμα και οι τελευταίοι. Είχα παραγγείλει Series X στο MediaMarkt από τους τελευταίους (τέλος Οκτώβρη) και ακύρωσα χθες, σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία είναι σε επεξεργασία  και θα με καλέσουν για την  αποστολή.

 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Το θέμα είναι πότε θα παραλάβουμε.

Προσωπικά, δεν μπορώ να δεχθώ τίποτα λιγότερο από τις 08:00 το πρωί της 10ης Νοεμβρίου.

Θα πέσω σε κατάθλιψη αν το έχω αργότερα. :(

 

1 ώρα πριν, giannisww είπε

Δευτερα με τριτη μου ειπαν εμενα απο τι γενικη στο περιστερι

 

11 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

66 ώρες και 12 λεπτά για τις 08:00 της Τρίτης 10 Νοεμβρίου 2020.......


Που 'στε ρε σύντροφοι γκρινιάρηδες ? Πίνω καφεδιά, έστριψα και το τσιγαράκι μου και μπήκα να γκρινιάξω και εγώ πάλι μαζί σας
-κατάσταση: Προς διεκπεραίωση, Σε εκτεταμένη αναζήτηση.
😁

tenor.gif?itemid=4797268

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, red1 είπε


Που 'στε ρε σύντροφοι γκρινιάρηδες ? Πίνω καφεδιά, έστριψα και το τσιγαράκι μου και μπήκα να γκρινιάξω και εγώ πάλι μαζί σας
-κατάσταση: Προς διεκπεραίωση, Σε εκτεταμένη αναζήτηση.
😁

tenor.gif?itemid=4797268

Welcome to the club

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, red1 είπε


Που 'στε ρε σύντροφοι γκρινιάρηδες ? Πίνω καφεδιά, έστριψα και το τσιγαράκι μου και μπήκα να γκρινιάξω και εγώ πάλι μαζί σας
-κατάσταση: Προς διεκπεραίωση, Σε εκτεταμένη αναζήτηση.
😁

tenor.gif?itemid=4797268

Χαχαχαχα, εγώ ακύρωσα φίλε, αυτοί θέλουν να το στείλουν οπωσδήποτε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...