Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Socratis_g είπε

το spiderman ειναι καθαρή αρπαχτή, ίδια πόλη με χιονια,60fps για 6 ωρες παιχνίδι. 55 ευρώ στο skroutz. και με το ζόρι να του πουλήσεις 40€.

Οταν με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις valhalla , watch dogs legions κτλ και να κλείσεις 40 ωρα.  Το Ps5 εχει λόγο υπαρξης αυτή τη στιγμή μόνο για τους τρελαμένους του demon souls και για όποιον δεν έχει σκοπό να αγοράζει άλλη κονσόλα.

Πόσα από τα παιχνίδια που αναφέρεις έχεις παίξει;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Πόσα από τα παιχνίδια που αναφέρεις έχεις παίξει;

watch dogs legions  το τερμάτησα.

valhalla  είμαι στις 20 ωρες. 

στο προηγούμενο spiderman πήρα platinum, οπότε ξέρω περι τίνος πρόκειται.

demon souls το είχα παίξει στο ps3, δεν είναι το στυλ μου. το καινούριο στο Ps5, εχω δει κάποιες ώρες στο yt. Φοβερά γραφικά, όποιος παίζει souls παιχνίδια, αγοράζει ps5 day one.

 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Socratis_g είπε

το spiderman ειναι καθαρή αρπαχτή, ίδια πόλη με χιονια,60fps για 6 ωρες παιχνίδι. 55 ευρώ στο skroutz. και με το ζόρι να του πουλήσεις 40€.

Οταν με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις valhalla , watch dogs legions κτλ και να κλείσεις 40 ωρα.  Το Ps5 εχει λόγο υπαρξης αυτή τη στιγμή μόνο για τους τρελαμένους του demon souls και για όποιον δεν έχει σκοπό να αγοράζει άλλη κονσόλα.

Εισαι λαθος  για τις ωρες, πρωτα πρωτα το spiderman  ειναι κοντα στο 10ωρο καθαρα.Και για πλατινα  ενα 20ωρο περιπου

Δευτερον το playstation 5 αυτη την στιγμη δεν το παιρνεις μονο για to demon souls,αλλα και για το  compatibility του

Ειδικα εγω που ερχομαι απο ps4 pro.Μια χαρα θα συνεχιζω να παιζω τα παιχνιδια που αφησα για το ps5 μου

Τελος ακουγεται και καπως αστειο οταν επαναλαμβανεσαι με αυτο τον τροπο εδω μεσα.Οταν αυτη την στιγμη( στην κονσολα που εχεις στην κατοχη σου).Δεν εχεις ουτε ενα first party, next gen αποκλειστικο στο λανσαρισμα.Αλλα παλι καλα που υπαρχει και αυτο το φοβερο  compatibility της microsoft,και σου λυνει τα χερια  καπως(αυτο το χρονικο διαστημα).

 

1 ώρα πριν, Socratis_g είπε

watch dogs legions  το τερμάτησα.

valhalla  είμαι στις 20 ωρες. 

στο προηγούμενο spiderman πήρα platinum, οπότε ξέρω περι τίνος πρόκειται.

demon souls το είχα παίξει στο ps3, δεν είναι το στυλ μου. το καινούριο στο Ps5, εχω δει κάποιες ώρες στο yt. Φοβερά γραφικά, όποιος παίζει souls παιχνίδια, αγοράζει ps5 day one.

Ποιες  20 ωρες του βαλχαλα/🤣(που για να ασχοληθεις μονο με το στορυ θες 40 ωρες περιπου,χωρις να  ασχοληθεις με τιποτε αλλο στον χαρτη

 Edit. Συγνωμη τωρα καταλαβα οτι ανεφερες οτι εχεις παιξει μονο 20 ωρες.Οπωτε λαθος μου(δεν το διαβασα σωστα εξαρχης)

https://www.gamesradar.com/assassins-creed-valhalla-length-how-long-to-beat/

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ουτε 5 ωρες δεν ειναι το Morales

και ειπε οτι ειναι στις 20 ωρες οχι οτι το valhalla θελει τοσο να το τελειωσεις

Επεξ/σία από privateer
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, privateer είπε

ουτε 6 ωρες δεν ειναι το Morales

και ειπε οτι ειναι στις 20 ωρες οχι οτι το valhalla θελει τοσο να το τελειωσεις

Το διορθωσα ειδη σε ευχαριστω.αλλοι λενε 8 αλλοι 10(οπωτε καπου στη μεση καθετε η μπιλια)

Αλλα για πλατινα ειναι κοντα στο 20ωρο

Τωρα οσο αναφορα την τιμη του,οντως τα 60 ευρω που ζηταει μονο του δεν τα αξιζει

Στο 30ευρω θα ηταν πολυ καλο ντιλ

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εισαι λαθος  για τις ωρες, πρωτα πρωτα το spiderman  ειναι κοντα στο 10ωρο καθαρα.Και για πλατινα  ενα 20ωρο περιπου

Δευτερον το playstation 5 αυτη την στιγμη δεν το παιρνεις μονο για to demon souls,αλλα και για το  compatibility του

Ειδικα εγω που ερχομαι απο ps4 pro.Μια χαρα θα συνεχιζω να παιζω τα παιχνιδια που αφησα για το ps5 μου

Τελος ακουγεται και καπως αστειο οταν επαναλαμβανεσαι με αυτο τον τροπο εδω μεσα.Οταν αυτη την στιγμη στην κονσολα που εχεις στην κατοχη σου.Δεν εχεις ουτε ενα next gen first party αποκλειστικο για λανσαρισμα.Αλλα παλι καλα που υπαρχει και αυτο το φοβερο  compatibility της microsoft,και σου λυνει αυτη την στιγμη τα χερια  καπως.

Ποιες  20 ωρες του βαλχαλα/🤣(που για να ασχοληθεις μονο με το στορυ θες 40 ωρες περιπου,χωρις να  ασχοληθεις με τιποτε αλλο στον χαρτη

Συγνωμη αλλα γραφεις ανακριβειες

https://www.gamesradar.com/assassins-creed-valhalla-length-how-long-to-beat/

 

20 ωρες εχω κλείσε στο vallhala, δεν είπα οτι το τερμάτησα. μη μπερδευεσαι.

και μαζί με το season pass θα το πάω 100+, οπως το odyssey.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Socratis_g είπε

20 ωρες εχω κλείσε στο vallhala, δεν είπα οτι το τερμάτησα. μη μπερδευεσαι.

και μαζί με το season pass θα το πάω 100+, οπως το odyssey.

Το διορθωσα

Ξαναδιαβασε το ποστ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εισαι λαθος  για τις ωρες, πρωτα πρωτα το spiderman  ειναι κοντα στο 10ωρο καθαρα.Και για πλατινα  ενα 20ωρο περιπου

Δευτερον το playstation 5 αυτη την στιγμη δεν το παιρνεις μονο για to demon souls,αλλα και για το  compatibility του

Ειδικα εγω που ερχομαι απο ps4 pro.Μια χαρα θα συνεχιζω να παιζω τα παιχνιδια που αφησα για το ps5 μου

Τελος ακουγεται και καπως αστειο οταν επαναλαμβανεσαι με αυτο τον τροπο εδω μεσα.Οταν αυτη την στιγμη στην κονσολα που εχεις στην κατοχη σου.Δεν εχεις ουτε ενα next gen first party αποκλειστικο για λανσαρισμα.Αλλα παλι καλα που υπαρχει και αυτο το φοβερο  compatibility της microsoft,και σου λυνει αυτη την στιγμη τα χερια  καπως.

Ποιες  20 ωρες του βαλχαλα/🤣(που για να ασχοληθεις μονο με το στορυ θες 40 ωρες περιπου,χωρις να  ασχοληθεις με τιποτε αλλο στον χαρτη

 Edit. Συγνωμη τωρα καταλαβα οτι ανεφερες οτι εχεις παιξει μονο 20 ωρες.Οπωτε λαθος μου(δεν το διαβασα σωστα εξαρχης)

https://www.gamesradar.com/assassins-creed-valhalla-length-how-long-to-beat/

Δεν κυνηγανε ολοι achievements για να φτασουν το 20ωρο. Με αυτη την λογικη αντιστοιχα παιχνιδια που μπορει να θελουν 40 ωρες στο main story μπορει να θελουν 60 για full 100%.

Αν και δεν αγοραζω παιχνιδια εκτος εκπτωσεων τις περισσοτερες φορες τα ελεγχω απλα με τον μαθηματικο-τυπο-για-βραβειο-νομπελ 1ευρω = 1 ωρα παιχνιδιου. πχ. αν κανει 50 ενα παιχνιδι πρεπει να μου δωσει 50 ωρες gameplay (αναλογως το main quest, side quests, τα achievements, το replay value κτλ..)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μολις το παρέλαβα και το ανοιξα και κάνει τα updates !!!

Ερώτηση είναι καλή η θέση που το έχω όσο αναφορά τον αέρα που παίρνει; 

https://ibb.co/4MVxC3N

Από πανω εχει 8 εκατοστά αέρα και την πλάτη από πίσω θα την κόψω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, lkv100 είπε

Δεν κυνηγανε ολοι achievements για να φτασουν το 20ωρο. Με αυτη την λογικη αντιστοιχα παιχνιδια που μπορει να θελουν 40 ωρες στο main story μπορει να θελουν 60 για full 100%.

Αν και δεν αγοραζω παιχνιδια εκτος εκπτωσεων τις περισσοτερες φορες τα ελεγχω απλα με τον μαθηματικο-τυπο-για-βραβειο-νομπελ 1ευρω = 1 ωρα παιχνιδιου. πχ. αν κανει 50 ενα παιχνιδι πρεπει να μου δωσει 50 ωρες gameplay (αναλογως το main quest, side quests, τα achievements, το replay value κτλ..)

Εχω απαντησει για την τιμη.Οτι οντως για ενα 10ωρο που ζηταει το παιχνιδι δεν τα αξιζει.Απλα την πλατινα την ανεφερα κυριως για τους ποιο hardcore gamers

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Καλησπερα παιδια μολις το παρέλαβα και το ανοιξα και κάνει τα updates !!!

Ερώτηση είναι καλή η θέση που το έχω όσο αναφορά τον αέρα που παίρνει; 

https://ibb.co/4MVxC3N

Από πανω εχει 8 εκατοστά αέρα και την πλάτη από πίσω θα την κόψω 

,οχι. αυτα τα μηχανηματα θελουν χωρο να αναπνεουν  βαλτο καπου ανοιχτα, καλοπαιχνιδο και καλοριζικο το κτηνος

Επεξ/σία από psi1984
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, psi1984 είπε

,οχι. αυτα τα μηχανηματα θελουν χωρο να αναπνεουν  βαλτο καπου ανοιχτα, καλοπαιχνιδο και καλοριζικο το κτηνος

Δυστυχώς δεν ξερω που αλλου να το βαλω ,ίσως πισω από την ΤV μονο αλλα φοβάμαι τον μικρο μην κάνει ζημιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Δυστυχώς δεν ξερω που αλλου να το βαλω ,ίσως πισω από την ΤV μονο αλλα φοβάμαι τον μικρο μην κάνει ζημιά.....

οπως τελειωνει το επιπλακι σου δεξια  πισω απο το ηχειο θα τσονταρεις  ενα κοματι μελαμινης καρυδια  δεκαοχτω χιλιοστων με δυο μεταλλικα στηριγματα και ουπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Δυστυχώς δεν ξερω που αλλου να το βαλω ,ίσως πισω από την ΤV μονο αλλα φοβάμαι τον μικρο μην κάνει ζημιά.....

Μια χαρά είναι εκεί το μηχανάκι. Ανοιχτό από πίσω - εμπρός και με χώρο προς τα πάνω. Μην ακούς τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδια ,και εγω νομίζω καλα ειναι το ανοιξα και απο πίσω, εχει και αρκετο κενό από τον τοίχο, στην χειρότερη θα το ξαπλώσω να παίρνει από πίσω αέρα να το βγάζει από μπροστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...