Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ το event αυτό είχε ανακοινωθεί εδώ και καιρό για να μας δείξει 1st party τίτλους η ms αλλά κάποιοι απογοητεύονται που δε θα δούνε elden ring.Και εγώ περιμένω αύριο να δω το Mario Odyssey στο Series X.Αν δε το δω τότε τζιφος η παρουσίαση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελευταίο line of defence συγκεκριμενων κύκλων που δεν θέλουν να πάει καλά η αυριανή παρουσίαση, είναι να φορτώνουν τις προσδοκίες του κόσμου τόσο πολύ με άκυρα πράγματα που δεν ανακοίνωσε ποτέ η MS, ώστε στο τέλος οποίος το δει να πει "meh".

Το λες και κρίμα για ενηλίκους ανθρώπους 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το αστείο είναι ότι έχει ανακοινώσει πως θα δείξει τίτλους από τα Studio της και κάποιοι ονειρεύονται Elden Ring.Πως στο καλό γίνεται αυτό ρε παιδιά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Billie13 said:

Μα το αστείο είναι ότι έχει ανακοινώσει πως θα δείξει τίτλους από τα Studio της και κάποιοι ονειρεύονται Elden Ring.Πως στο καλό γίνεται αυτό ρε παιδιά;

Εύκολα. 

Elden Ring με ταυτόχρονη ανακοίνωση της αγοράς του Studio και κυκλοφορία ως exclusive στο Series X. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ναι θα επικεντρωθουν περισσοτερο στα 1st party αλλα δεν αναφερουν πουθενα οτι θα ειναι μονο αυτα,γιαυτο και ειπα για το eldin ring.

Τελοσπαντων θα μαθουμε αυριο και ελπιζω να μας δειξει πολυ καλο πραγμα.Μεχρι στιγμης για μενα τα εχει παει καλυτερα στο θεμα των νεων κονσολων απο την sony,μενει τωρα αυριο να μας δειξει και τα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Billie13 είπε

Μα το αστείο είναι ότι έχει ανακοινώσει πως θα δείξει τίτλους από τα Studio της και κάποιοι ονειρεύονται Elden Ring.Πως στο καλό γίνεται αυτό ρε παιδιά;

Ισως θα επρεπε να ενημερωθεις λιγο παραπανω πριν αρχισεις τις ειρωνιες (το να περιμενεις το Elden Ring ειναι το ιδιο με το να περιμενεις το Mario Odyssey ε? lol), πριν μερικες μερες ο Σπενσερ ειπε οτι ειναι περηφανος για τα Ιαπωνικα παιχνιδια που θα δειξουν στην αυριανη παρουσιαση, επισης κανενας απο την MS δεν ειπε οτι θα εχει αποκλειστικα 1st parties στη παρουσιαση. Αλλα ακομα και αυτο να ισχυει το pre-show ειναι μια ωρα οποτε ανετα μπορουν να δειξουν εκει καποια 3rd parties. 

@hexenlord 

Eτσι οπως βγηκε το NG3 και ετσι οπως ειναι η σημερινη Team Ninja δεν ξερω αν θα πρεπει να ενθουσιαστω ή να τρομαξω με αυτη τη φημη.

Επεξ/σία από dr_thodt
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Ισως θα επρεπε να ενημερωθεις λιγο παραπανω πριν αρχισεις τις ειρωνιες (το να περιμενεις το Elden Ring ειναι το ιδιο με το να περιμενεις το Mario Odyssey ε? lol), πριν μερικες μερες ο Σπενσερ ειπε οτι ειναι περηφανος για τα Ιαπωνικα παιχνιδια που θα δειξουν στην αυριανη παρουσιαση, επισης κανενας απο την MS δεν ειπε οτι θα εχει αποκλειστικα 1st parties στη παρουσιαση. Αλλα ακομα και αυτο να ισχυει το pre-show ειναι μια ωρα οποτε ανετα μπορουν να δειξουν εκει καποια 3rd parties. 

@hexenlord 

Eτσι οπως βγηκε το NG3 και ετσι οπως ειναι η σημερινη Team Ninja δεν ξερω αν θα πρεπει να ενθουσιαστω ή να τρομαξω με αυτη τη φημη.

Είναι χάλια η Team Ninja πχια, οπότε κακώς ενθουσιάζεστε κάποιοι, και καλό θα είναι να περιμένετε 3rd party παιχνιδάρες αύριο άσχετα εάν δεν το είπε η MS, ώστε να ξενερώσετε που δεν είχε γιατί "τα περιμένατε".

 

Οδηγίες προς ναυτιλομένους από βετεράνους του gaming που διαβάζουν πίσω απ τις γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Ισως θα επρεπε να ενημερωθεις λιγο παραπανω πριν αρχισεις τις ειρωνιες (το να περιμενεις το Elden Ring ειναι το ιδιο με το να περιμενεις το Mario Odyssey ε? lol), πριν μερικες μερες ο Σπενσερ ειπε οτι ειναι περηφανος για τα Ιαπωνικα παιχνιδια που θα δειξουν στην αυριανη παρουσιαση, επισης κανενας απο την MS δεν ειπε οτι θα εχει αποκλειστικα 1st parties στη παρουσιαση. Αλλα ακομα και αυτο να ισχυει το pre-show ειναι μια ωρα οποτε ανετα μπορουν να δειξουν εκει καποια 3rd parties. 

@hexenlord 

Eτσι οπως βγηκε το NG3 και ετσι οπως ειναι η σημερινη Team Ninja δεν ξερω αν θα πρεπει να ενθουσιαστω ή να τρομαξω με αυτη τη φημη.

H team ninja είναι καλύτερα από ποτέ 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

H team ninja είναι καλύτερα από ποτέ 

H ΤΝ ηταν στα καλυτερα της οταν ηταν ο Itagaki εκει. Ο Ηaysashi ειδαμε τι εκανε σαν director στα πετσοκομμενα Sigma, στα τραγικα NG3/Razor's Edge αλλα και σαν παραγωγος στο Yaiba.

Το πρωτο Νioh ειναι πολυ καλο παιχνιδι (φανταζομαι και το δευτερο το οποιο ομως δεν εχω παιξει) αλλα αν εξαιρεσουμε αυτα τα δυο (στα οποια δεν ηταν director ο Ηayashi) η ομαδα αυτη ειχε να βγαλει σοβαρο παιχνιδι απο το 2008 (και ναι βαζω και τα DoA μεσα). Οσο και καλο να ειναι το πρωτο Nioh δεν φτανει με τιποτα τα δυο πρωτα Ninja Gaiden οποτε για να ενθουσιαστω θα πρεπει για αρχη να μην ειναι ο Hayashi director και να δω κατι το φοβερο και τρομερο απο πλευρας gameplay. 

Ας το πω ευγενικα για οσους δεν ξερουν να διαβαζουν πισω απο τις γραμμες και μαλλον δεν εχουν επαφη με τα NG, η μετα-Itagaki Team Ninja δεν εχει σεβαστει καθολου τη σειρα οποτε για αυτο δεν ειμαι ενθουσιασμενος με τη συγκεκριμενη φημη.

Επεξ/σία από dr_thodt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

H ΤΝ ηταν στα καλυτερα της οταν ηταν ο Itagaki εκει. Ο Ηaysashi ειδαμε τι εκανε σαν director στα πετσοκομμενα Sigma, στα τραγικα NG3/Razor's Edge αλλα και σαν παραγωγος στο Yaiba.

Το πρωτο Νioh ειναι πολυ καλο παιχνιδι (φανταζομαι και το δευτερο το οποιο ομως δεν εχω παιξει) αλλα αν εξαιρεσουμε αυτα τα δυο (στα οποια δεν ηταν director ο Ηayashi) η ομαδα αυτη ειχε να βγαλει σοβαρο παιχνιδι απο το 2008 (και ναι βαζω και τα DoA μεσα). Οσο και καλο να ειναι το πρωτο Nioh δεν φτανει με τιποτα τα δυο πρωτα Ninja Gaiden οποτε για να ενθουσιαστω θα πρεπει για αρχη να μην ειναι ο Hayashi director και να δω κατι το φοβερο και τρομερο απο πλευρας gameplay. 

sry αλλα δεν ξερεις τι λες, τα NIOH ειναι απο τα τοπ παιχνιδια εκει εξω, μαλιστα μας δωσανε το καλυτερο συστημα μαχης στο Souls-genre. Και τα 2 παιχνιδια προσφερουν content που μπορεις να ασχοληθεις για 500+ ωρες, και εχουν ενα απο τα καλυτερα community. Οποτε αυτα περι σοβαρου παιχνιδιου απο το 2008 ειναι οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

sry αλλα δεν ξερεις τι λες, τα NIOH ειναι απο τα τοπ παιχνιδια εκει εξω, μαλιστα μας δωσανε το καλυτερο συστημα μαχης στο Souls-genre. Και τα 2 παιχνιδια προσφερουν content που μπορεις να ασχοληθεις για 500+ ωρες, και εχουν ενα απο τα καλυτερα community. Οποτε αυτα περι σοβαρου παιχνιδιου απο το 2008 ειναι οτι να ναι

Εσυ μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις, ειπα οτι ειχαν να βγαλουν σοβαρο παιχνιδι απο το 2008 μεχρι το 1ο Νioh (εκτος και αν θεωρεις τα NG3/Razor's Edge/Yaiba σοβαρα παιχνιδια lol) που ειναι πολυ καλο παιχνιδι (οπως εγραψα και παραπανω) και ειπα οτι τα Nioh ειναι οι εξαιρεσεις. Κηρυγμα για το τι εστι Nioh δεν χρειαζεται να μου κανεις το εχω παιξει το παιχνιδι. :)

Επεξ/σία από dr_thodt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Εσυ μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις, ειπα οτι ειχαν να βγαλουν σοβαρο παιχνιδι απο το 2008 μεχρι το 1ο Νioh που ειναι πολυ καλο παιχνιδι (οπως εγραψα και παραπανω) και ειπα οτι τα Nioh ειναι οι εξαιρεσεις. Κηρυγμα για το τι εστι Nioh δεν χρειαζεται να μου κανεις το εχω παιξει το παιχνιδι. :)

εσυ εγραψες, αν εξαιρεσουμε αυτα τα 2. Δηλαδη τι αλλο θελεις περα απο 2 τοπ games που μαλιστα κανανε, ειδικα το 1ο πολυ καλες πωλησεις? Παρ ολα αυτα, ξεχνας και το ultimate alliance που ειναι κ αυτο παιχνιδαρα αλλα οχι τοσο γνωστο, φυσικα χανταχωθηκε λογω nintendo exclusivity καθως και το hyrule warriors αν και πολυ μετριο μπροστα στα υπολοιπα που ανεφερα

για να μην παρεξηγηθω, η team ninja ειναι απ τις πιο αγαπημενες μου, και φυσικα τα ng το λατρευω, αλλα δεν γινεται να παραβλεπεις το Nioh που παρεδωσε μαθηματα στο συστημα μαχης και ειναι το αγαπημενο μου game αυτης της γεννιας στα action-rpg

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

εσυ εγραψες, αν εξαιρεσουμε αυτα τα 2. Δηλαδη τι αλλο θελεις περα απο 2 τοπ games που μαλιστα κανανε, ειδικα το 1ο πολυ καλες πωλησεις? Παρ ολα αυτα, ξεχνας και το ultimate alliance που ειναι κ αυτο παιχνιδαρα αλλα οχι τοσο γνωστο, φυσικα χανταχωθηκε λογω nintendo exclusivity καθως και το hyrule warriors αν και πολυ μετριο μπροστα στα υπολοιπα που ανεφερα

Καταρχην που κολλανε στη κουβεντα τα Ultimate Alliance και Hyrule Warriors? τι σχεση εχουν οι εργολαβειες της ΤΝ (με την επιβλεψη της Νinty στη μια περιπτωση κ ολας) με το αν εγω περιμενω σημερα ενα φοβερο NG οταν η μιση ομαδα που εφτιαξε τα δυο πρωτα ειχε φυγει μαζι με τον Itagaki? εγω μιλησα για τη περιοδο αναμεσα στο 2008 μεχρι κ το 1ο Nioh και ειπα ξεκαθαρα οτι το 1ο παιχνιδι ειναι πολυ καλο ενω εσυ ειπες οτι λεω οτι νανε λες και ειπα το αντιθετο. 

Το ξαναβαζω μηπως και το καταλαβεις:

H μετα-Itagaki Team Ninja δεν εχει σεβαστει καθολου τη σειρα οποτε για αυτο δεν ειμαι ενθουσιασμενος με τη συγκεκριμενη φημη. Οσα Ultimate Alliance/Hyrule Warriors και να βγαλει η σημερινη ΤΝ δεν με πειθει οτι μπορει να βγαλει ενα Ninja Gaiden ανταξιο των 2 πρωτων παιχνιδιων. Τραβα παιξε το NG3 και το Yaiba και ελα πες μου εαν εσυ νιωθεις σιγουρια για ενα Ninja Gaiden 4.

Επεξ/σία από dr_thodt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...