Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

εγω αυτα πηρα . Λενε οτι εχουν ιδιο αποτελεσμα με τα 9 και 7 σε ηχο. Για μουσικη διαβασα οτι το μπασο δεν ειναι και το πιο καλο αλλα ειναι αξιοπρεπες . Τα 9χ εχουν xbox wireless bluetooth 

καλυτερο headband εμφανως και windows sonic

Απο που στελνουν αυτοι μην φαμε κανενα τελωνείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

από αυτή την πρόταση, τι καταλαβαίνεις διαφορετικά?

There is a performance dip on PS5 in RT mode, but this appears to be a bug as a checkpoint restart can improve matters (but not always!). Here's a vid showing that:

Δεν λειτουργούν έτσι οι υπολογιστές.

Ολίγον έγκυος?

Αλήθεια στα άλλα benchmark τους κάνανε restart και τα xbox?

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DaVillain είπε

Δεν λειτουργούν έτσι οι υπολογιστές.

Ολίγον έγκυος?

Αλήθεια στα άλλα benchmark τους κάνανε restart και τα xbox?

δεν ξέρω ρώτα τους, πάντως ανακάλυψαν το bug στο xbox που κατεβάζει την ποιότητα του παιχνιδιού στα 120fps και το πήραν χαμπάρι στην codemaster 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Daredevil είπε

δεν ξέρω ρώτα τους, πάντως ανακάλυψαν το bug στο xbox που κατεβάζει την ποιότητα του παιχνιδιού στα 120fps και το πήραν χαμπάρι στην codemaster 

Καλά αυτοί κάνανε και just dance στο Valhala για να ρίξουν το framerate έστω και για 1 sec να κάνουν πάρτι κάποιοι....

Σε άλλα νέα:

https://www.theverge.com/2020/11/24/21612408/microsoft-xbox-series-s-phil-spencer-sony-ps5-hardware-decisions-interview

 

image.png.fc2b468fca1fe590473cb134bf04a499.png

image.png.4f98d9ab4d55b397e72570b0883605d2.png

 

FULL RDNA2 features incoming.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Daredevil είπε

 

Εχω φάει πολλά freeze και shutdown στο series x.....Εχω δοκιμάσει να κανω delete το παιχνίδι, το εγκατέστησα ξανά, έκανα clear cache, μπήκα στο xbox insider και κατέβασα νέα ενημέρωση αλλα τελικά πάλι τα ίδια, το μόνο fix που δουλεύει είναι να απενεργοποιήσεις το raytracing. Απαράδεκτο.....προς το παρόν στην άκρη μέχρι να βγεί patch, είναι που ζητάνε και 10 ευρώ παραπάνω για την έκδοση series x γιθα να έχουμε τα next gen features τα οποία πρέπει να απενεργοποιήσουμε για να είναι playable. Είδωμεν….

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια να κανω μια ερώτηση σε όσους την έχουν συνδεμένη με samsung tv . Εχω την qled της υπογραφής μου αν ενεργοποιησω το game mode στα 4Κ μου δείχνει ότι συνδέεται στα 59hz αν το απενεργοποιησω ειναι στα 60hz  . Aν το βαλω 1440p ειναι κανονικα στα 120hz και με το game mode on. Και σε εσάς ετσι ειναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η επέκταση σκληρού για το xbox κοστίζει 220 € το 1 tb σκεφτόμουν να πάρω κάποιον ssd εξωτερικό στα 2 tb με τα ίδια λεφτά. Αξίζει να πάρω nvm2 ή να πάρω κάποιον κλασσικό ssd? Εννοείται με κάποια θήκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή η επέκταση σκληρού για το xbox κοστίζει 220 € το 1 tb σκεφτόμουν να πάρω κάποιον ssd εξωτερικό στα 2 tb με τα ίδια λεφτά. Αξίζει να πάρω nvm2 ή να πάρω κάποιον κλασσικό ssd? Εννοείται με κάποια θήκη. 

Εγώ ήδη παρηγγειλα κουτάκι usb 3.1 και γρήγορο ssd sata 1tb. Το κόστος έφτασε περίπου στα μισά χρήματα. Οποτε νομίζω καλά είναι.

τώρα το ποτε θα ερθουν; Μάλλον μετά τον Άγιο Βασίλη 🤪

Επεξ/σία από malawi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή η επέκταση σκληρού για το xbox κοστίζει 220 € το 1 tb σκεφτόμουν να πάρω κάποιον ssd εξωτερικό στα 2 tb με τα ίδια λεφτά. Αξίζει να πάρω nvm2 ή να πάρω κάποιον κλασσικό ssd? Εννοείται με κάποια θήκη. 

Tig, ΔΕΝ αξίζει φίλε αμα φτάσεις στα ίδια χρήματα με την επίσημη επέκταση της MS - στην επέκταση στη τελική μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τα XSX/XSS optimized παιχνίδια και να τα τρέξεις απο 'κει ενώ απο εναν εξωτερικό SSD/NVME οχι...OK, μιλάς για 2πλάσια χωρητικότητα με τον SSD αλλά και πάλι...

Σκεφτείτε και λίγο για το μέλλον παιδιά, δεν θα παιζετε/παίζουμε μονο backwards compatible παιχνίδια μέσω Gamepass κτλπ, οταν θα αρχίσουν ρολάρουν κανονικά τα next gen παιχνίδια οι εξωτερικοί HDD/SSD θα αρχίσουν να πληρούν αποκλειστικά ρόλο "αποθήκης" για τα BC παιχνίδια...
Αμα έχετε εναν μηχανικό HDD ή SSD ήδη συνεχίστε να κάνετε τη δουλειά σας έτσι, μη ξοδεύετε τα χρήματά σας ομως απο τώρα σε λύσεις οι οποίες σε 1-2 χρόνια απο τώρα θα ειναι (ήδη) ανεπαρκείς/ξεπερασμένες ;) 

Προσωπικά, προς το παρόν τη βγάζω με εναν toshiba canvio basic 1TB ο οποίος είχε αγοραστεί στα...20€ :D λίγο πριν τα lockdown, μια χαρά κάνει τη δουλίτσα του (αν και λίγο αργά), ενα αύριο βλέπουμε για επεκταση κτλπ σε καποια προσφορά/πτώση τιμών/έκδοση XSX με 2ΤΒ

Σε άλλα νέα : έχουμε γίνει ολοι hoarders/μας έχει πιάσει το OCD ολους με τα παιχνίδια που κατεβάζουμε αβέρτα απο το GP, 2ΤΒ ήδη γεμάτα, τι διάααααααολο, ποσα παιχνίδια να πάιξεις ταυτόχρονα ? 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, Malthador said:

Η ανώτερη κονσόλα ξεχωρίζει από τον εργονομικό σχεδιασμό της. 

FB_IMG_1606302923598.jpg

Also:

Xbox Series X/S manufacturing started later than PS5 to implement specific AMD RDNA 2 tech

Αφού το PS5 έχει custom RDNA3 features..... 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...