Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, leo066 είπε

Δεν περνάει τον κωδικό στο redeem.microsoft με ή χωρίς VPN, μόνο κατά την αγορά του παιχνιδιού από το βραζιλιάνικο τον περνάει 

 Ναι εγώ το διατύπωσα λαθοσ κατά την αγορά του παιχνιδιού πατάει στην εξαργύρωση κωδικού και βάζει τον κωδικό και πιστώνονται τα λεφτά στο πορτοφόλι 

 

22 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση,  με paypal που με βγάζει επιλογή δεν μπορω να το αγοράσω;

Όχι δυστηχως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dream21 είπε

 Ναι εγώ το διατύπωσα λαθοσ κατά την αγορά του παιχνιδιού πατάει στην εξαργύρωση κωδικού και βάζει τον κωδικό και πιστώνονται τα λεφτά στο πορτοφόλι 

Όχι δυστηχως 

Γιάννη μου καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις φίλε μιας που ειμαστε ηδη εδώ και παρόλο που έχω διαβάσεi τον οδηγό έχω μπερδευτεί γιατί δεν θα κάνω απευθείας redeem κωδικου παιχνιδιού.

Θέλω να αγοράσω MS πόντους Βραζιλιάνικους, το θέμα είναι οτι χρειάζομαι 3 κάρτες (1+1+1) για να φτάσω το επιθυμητό ποσό στο MS wallet για να αγοράσω 3 παιχνίδια.
1) Το μονο eshop απο τα 3 που εχει στο xbox xtore checker που έχει λογικές τιμές είναι το MTCGAME το οποίο απ'οτι είδα ΔΕΝ έχει πληρωμή μέσω paypal, είναι ασφαλές ρε φίλε ? Δεν θέλω να χώσω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου φαίνεται λίιιιγο ύποπτη σαν σελίδα...

2) Πως θα κάνω stack την μία κάρτα πάνω απο την άλλη μέχρι να φτάσω στο συνολικό ποσό που θέλω στο MS wallet στο account μου ? Πρέπει να ανοίξω την My microsoft account σελίδα απο browser και απο εκεί, κάτω-αριστερά που έχει την επιλογή για γλώσσα εμφάνισης να το γυρίσω απο τα Αγγλικά στα Βραζιλιάνικα και μετά μέσω της ίδιας σελίδας να βρω το "redeem code" και απο εκεί να εξαργυρώσω εναν-εναν τους κωδικούς για τα Bραζιλιάνικα MS points ?
Αν είναι έτσι, υποθέτω πως μετά, αφού περαστούν όλοι οι πόντοι στο λογαριασμό μου μπορώ να ψωνίσω κανονικά αυτά που θέλω μέσω store απο τον browser (το οποίο store θα είναι γυρισμένο στα Βραζιλιάνικα επίσης) ?
3) Γίνεται αφου περαστούν οι πόντοι να αγοραστούν απο την κονσόλα απευθείας και οχι απο browser ? Αν ναι, να φανταστώ πως θα πρέπει να την γυρίσω πρωτα Βραζιλία και αυτή απο Ελλάδα που την έχω τώρα ?

4) Πολύ σημαντικό : τα παιχνίδια που θα αγοραστούν με αυτόν τον...παράπλευρο τρόπο, θα εμφανίζονται κανονικα στο ιστορικό αγορών μας ή μονο οταν θα είναι γυρισμένη η κονσόλα ή account μας (στο microsoft site) στα Βραζιλιάνικα ?

υποθέτω πως δεν χρειάζεται VPN επίσης, σωστά ?

Ευχαριστώ πολύ

ΕDIT : Στο Βραζιλιάνικο, έχει Panzer dragoon Orta στο 1€, ενας απο τους καλύτερους αποκλειστικούς τίτλους του OG XBOX, κλασσικό παιχνίδι SEGA με καλά controls, καλή δυσκολία και γραφικά τα οποία στέκουν απίστευτα καλά  χρόνια μετά την κυκλοφορία του καθώς πλην του καλού art-direction είναι και XBOX ONE X Enhanced (full 4K, 60fps), το προτείνω σε όλους τους φίλους των shoot 'em up

 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Με μολις  300 ευρω κονσολα ,τρεχεις το βαλχαλα στα 60 φρεις το δευτερολεπτο

Πολυ καλο και τιμιο μηχανημα τελικα.

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, red1 είπε

Γιάννη μου καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις φίλε μιας που ειμαστε ηδη εδώ και παρόλο που έχω διαβάσεi τον οδηγό έχω μπερδευτεί γιατί δεν θα κάνω απευθείας redeem κωδικου παιχνιδιού.

Θέλω να αγοράσω MS πόντους Βραζιλιάνικους, το θέμα είναι οτι χρειάζομαι 3 κάρτες (1+1+1) για να φτάσω το επιθυμητό ποσό στο MS wallet για να αγοράσω 3 παιχνίδια.
1) Το μονο eshop απο τα 3 που εχει στο xbox xtore checker που έχει λογικές τιμές είναι το MTCGAME το οποίο απ'οτι είδα ΔΕΝ έχει πληρωμή μέσω paypal, είναι ασφαλές ρε φίλε ? Δεν θέλω να χώσω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου φαίνεται λίιιιγο ύποπτη σαν σελίδα...

2) Πως θα κάνω stack την μία κάρτα πάνω απο την άλλη μέχρι να φτάσω στο συνολικό ποσό που θέλω στο MS wallet στο account μου ? Πρέπει να ανοίξω την My microsoft account σελίδα απο browser και απο εκεί, κάτω-αριστερά που έχει την επιλογή για γλώσσα εμφάνισης να το γυρίσω απο τα Αγγλικά στα Βραζιλιάνικα και μετά μέσω της ίδιας σελίδας να βρω το "redeem code" και απο εκεί να εξαργυρώσω εναν-εναν τους κωδικούς για τα Bραζιλιάνικα MS points ?
Αν είναι έτσι, υποθέτω πως μετά, αφού περαστούν όλοι οι πόντοι στο λογαριασμό μου μπορώ να ψωνίσω κανονικά αυτά που θέλω μέσω store απο τον browser (το οποίο store θα είναι γυρισμένο στα Βραζιλιάνικα επίσης) ?
3) Γίνεται αφου περαστούν οι πόντοι να αγοραστούν απο την κονσόλα απευθείας και οχι απο browser ? Αν ναι, να φανταστώ πως θα πρέπει να την γυρίσω πρωτα Βραζιλία και αυτή απο Ελλάδα που την έχω τώρα ?

4) Πολύ σημαντικό : τα παιχνίδια που θα αγοραστούν με αυτόν τον...παράπλευρο τρόπο, θα εμφανίζονται κανονικα στο ιστορικό αγορών μας ή μονο οταν θα είναι γυρισμένη η κονσόλα ή account μας (στο microsoft site) στα Βραζιλιάνικα ?

υποθέτω πως δεν χρειάζεται VPN επίσης, σωστά ?

Ευχαριστώ πολύ

ΕDIT : Στο Βραζιλιάνικο, έχει Panzer dragoon Orta στο 1€, ενας απο τους καλύτερους αποκλειστικούς τίτλους του OG XBOX, κλασσικό παιχνίδι SEGA με καλά controls, καλή δυσκολία και γραφικά τα οποία στέκουν απίστευτα καλά  χρόνια μετά την κυκλοφορία του καθώς πλην του καλού art-direction είναι και XBOX ONE X Enhanced (full 4K, 60fps), το προτείνω σε όλους τους φίλους των shoot 'em up

Θα βάλεις τον κωδικό κατά την αγορά αλλά επειδή δεν θα φτάνουν τα χρήματα πας πίσω, δεν προχωράς την πληρωμή και κάμεις ξανά το ίδιο με τον δεύτερο κωδικό. Δεν θα έχεις θέμα με το mtcgame αλλά μπορείς και από G2A.COM που έχει επιλογή και για paysafe κάρτα, αν και είναι λίγο πιο ακριβή. Τα παιχνίδια θα φαίνονται κανονικά στο λογαριασμό σου. Μπορείς να επιλέξεις εγκατάσταση στην κονσόλα με το που ολοκληρωθεί η αγορά 

Λογαριασμός Microsoft  επιλογές πληρωμής.png

Επεξ/σία από leo066
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κατάφερα και παράγγειλα από media markt. Δεν ξέρω τι θα μου έρθει και πότε αλλά έλεγε ότι είναι διαθέσιμο και για παράδοση από Παρασκευή μέχρι Τρίτη, ναι αυτές που μας έρχονται.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, έχει προσπαθήσει κανένας να συνδεθεi σε wifi 5ghz με το series x; έχω ενα extender tp link RE200, τον βρίσκει στο search αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί στα 5ghz αλλά μόνο στα 2.4. Είχε κάποιος ανάλογο πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Θα βάλεις τον κωδικό κατά την αγορά αλλά επειδή δεν θα φτάνουν τα χρήματα πας πίσω, δεν προχωράς την πληρωμή και κάμεις ξανά το ίδιο με τον δεύτερο κωδικό. Δεν θα έχεις θέμα με το mtcgame αλλά μπορείς και από G2A.COM που έχει επιλογή και για paysafe κάρτα, αν και είναι λίγο πιο ακριβή. Τα παιχνίδια θα φαίνονται κανονικά στο λογαριασμό σου. Μπορείς να επιλέξεις εγκατάσταση στην κονσόλα με το που ολοκληρωθεί η αγορά 

Λογαριασμός Microsoft  επιλογές πληρωμής.png


Ευχαριστώ Leo για τη βοήθεια και τον χρόνο που αφιέρωσες , να'σαι καλά ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, red1 είπε

Γιάννη μου καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις φίλε μιας που ειμαστε ηδη εδώ και παρόλο που έχω διαβάσεi τον οδηγό έχω μπερδευτεί γιατί δεν θα κάνω απευθείας redeem κωδικου παιχνιδιού.

Θέλω να αγοράσω MS πόντους Βραζιλιάνικους, το θέμα είναι οτι χρειάζομαι 3 κάρτες (1+1+1) για να φτάσω το επιθυμητό ποσό στο MS wallet για να αγοράσω 3 παιχνίδια.
1) Το μονο eshop απο τα 3 που εχει στο xbox xtore checker που έχει λογικές τιμές είναι το MTCGAME το οποίο απ'οτι είδα ΔΕΝ έχει πληρωμή μέσω paypal, είναι ασφαλές ρε φίλε ? Δεν θέλω να χώσω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου φαίνεται λίιιιγο ύποπτη σαν σελίδα...

2) Πως θα κάνω stack την μία κάρτα πάνω απο την άλλη μέχρι να φτάσω στο συνολικό ποσό που θέλω στο MS wallet στο account μου ? Πρέπει να ανοίξω την My microsoft account σελίδα απο browser και απο εκεί, κάτω-αριστερά που έχει την επιλογή για γλώσσα εμφάνισης να το γυρίσω απο τα Αγγλικά στα Βραζιλιάνικα και μετά μέσω της ίδιας σελίδας να βρω το "redeem code" και απο εκεί να εξαργυρώσω εναν-εναν τους κωδικούς για τα Bραζιλιάνικα MS points ?
Αν είναι έτσι, υποθέτω πως μετά, αφού περαστούν όλοι οι πόντοι στο λογαριασμό μου μπορώ να ψωνίσω κανονικά αυτά που θέλω μέσω store απο τον browser (το οποίο store θα είναι γυρισμένο στα Βραζιλιάνικα επίσης) ?
3) Γίνεται αφου περαστούν οι πόντοι να αγοραστούν απο την κονσόλα απευθείας και οχι απο browser ? Αν ναι, να φανταστώ πως θα πρέπει να την γυρίσω πρωτα Βραζιλία και αυτή απο Ελλάδα που την έχω τώρα ?

4) Πολύ σημαντικό : τα παιχνίδια που θα αγοραστούν με αυτόν τον...παράπλευρο τρόπο, θα εμφανίζονται κανονικα στο ιστορικό αγορών μας ή μονο οταν θα είναι γυρισμένη η κονσόλα ή account μας (στο microsoft site) στα Βραζιλιάνικα ?

υποθέτω πως δεν χρειάζεται VPN επίσης, σωστά ?

Ευχαριστώ πολύ

ΕDIT : Στο Βραζιλιάνικο, έχει Panzer dragoon Orta στο 1€, ενας απο τους καλύτερους αποκλειστικούς τίτλους του OG XBOX, κλασσικό παιχνίδι SEGA με καλά controls, καλή δυσκολία και γραφικά τα οποία στέκουν απίστευτα καλά  χρόνια μετά την κυκλοφορία του καθώς πλην του καλού art-direction είναι και XBOX ONE X Enhanced (full 4K, 60fps), το προτείνω σε όλους τους φίλους των shoot 'em up

1- Παρε την τραπεζα σου τηλ φτιαξε μια εικονικη καρτα μαζι τους την φορτιζεις, χρησιμοποιεις, μετα την παγωνεις και τελειωσες.

2-Ολα απο ΗΥ ειναι πιο σιγουρα, μαζι με το ΒΠΝ.

3- ΔΕς 2

4-Κανονικα. και χωρις VPN, το χρειαζεσαι μονο στο redeem

33 λεπτά πριν, Isamael είπε

Παιδιά καλησπέρα, έχει προσπαθήσει κανένας να συνδεθεi σε wifi 5ghz με το series x; έχω ενα extender tp link RE200, τον βρίσκει στο search αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί στα 5ghz αλλά μόνο στα 2.4. Είχε κάποιος ανάλογο πρόβλημα; 

Βγαλε ολη την ασφαλεια απο τον ρουτερ, χωρισε το 2,4 / 5 ΓΧτζ, βγαλε το μιξεντ μοντ απο το 801 και προτιμησε ΑΣ μοντ. Δοκιμασε και εαν δουλεψει βαλε ξανα ασφαλεια κλπ.

51 λεπτά πριν, moysatos79 είπε

Υποτιθεται οτι απο Κυριακη 22/11 στα πλαισια του black Friday θα ειχε προσφορα το controler στα 39.99 ,αλλα δεν βλεπω σε κανενα μαγαζι τιποτα.

Μαλλον εξαντληθηκαν 

hint τεμαχια διαθεσιμα για ελλαδα : 5

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Isamael είπε

Παιδιά καλησπέρα, έχει προσπαθήσει κανένας να συνδεθεi σε wifi 5ghz με το series x; έχω ενα extender tp link RE200, τον βρίσκει στο search αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί στα 5ghz αλλά μόνο στα 2.4. Είχε κάποιος ανάλογο πρόβλημα; 

Εγώ σε 5ghz συνδέομαι. Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα μια gift card  και μετα αγορασα και ενα παιχνιδι το οποιο κατεβαινει κιολας στην κονσολα . υπαρχει τροπος να δω ποσα χρηματα εμειναν στην καρτα για να αγορασω αναλογα και αλλη gift card για να παρω και το cyperbunk  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Παιδια αγορασα μια gift card  και μετα αγορασα και ενα παιχνιδι το οποιο κατεβαινει κιολας στην κονσολα . υπαρχει τροπος να δω ποσα χρηματα εμειναν στην καρτα για να αγορασω αναλογα και αλλη gift card για να παρω και το cyperbunk  ?

Άμα κάνεις ότι αγοράζεις το cyberpunk, δε σου λέει υπόλοιπο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Να αναφερω οτι το FAST RESUME στα games σε δισκο usb 3.0 SSD 1TB EVO 860 δουλευει αψογα....μαλιστα και τα δυο games να ειναι εγκατεστειμενα στον εξωτερικο δισκο. Δοκιμες σε Doom Eternal + Project Cars 2 
  • Επισης το COD WARZONE εαν και εχει X S ENHANCED πιστοποιηση τρεχει κανονικοτατα στον εξωτερικο δισκο. Προς το παρων μονο τα MS Games που ειναι XS ENHANCED δεν τρεχουν στον εξωτερικο. Τα οποια ειναι και ελαχιστα. Τα βαζεις στον εσωτερικο.
Επεξ/σία από SeriesX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Άμα κάνεις ότι αγοράζεις το cyberpunk, δε σου λέει υπόλοιπο;

σωστα δεν το σκεφτηκα ,το δοκιμασα και το εμφανιζει το υπολοιπο στον λογαριασμο οποτε προσθετω και την αναλογη καρτα , ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...