Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ενημερωτικα για την υπαναχωρηση αγορας (αν αναφεροσουν σε αυτο), δεν υπαρχει θεμα αν εχει ανοιχτει η συσκευασια. Αυτη ειναι κιολας η ιδεα. Να δοκιμασεις κατι που δεν μπορεις να δοκιμασεις σε καταστημα.

Δεν ισχύει αυτό που λες φίλε μου. Δεν μπορείς να αγοράσεις πχ ακουστικά, κινητό κτλ και να το επιστρέψεις σε 14 ημέρες αφού έχει ανοιχτεί η συσκευασία του διότι το προϊόν αφού επιστραφεί πηγαίνει στα εμπορευσιμα και δεν γίνεται μετά το κατάστημα να πουλήσει ένα προϊόν το οποίο είναι ανοιχτό. Αυτό ισχύει τουλάχιστον σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες. Τώρα αν μικρότερα καταστήματα παίρνουν πίσω το ανοιχτό προϊόν, κόβουν-ράβουν, βάζοντας το ξανά ταινίες ασφάλειες κτλ και το ξανά πουλάνε αυτό δεν το γνωρίζω. Για να δοκιμάσεις κάτι υπάρχουν τα εκθεσιακα προϊόντα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DJTaurus είπε

 

Ωραία και καλά όλα αυτά αλλά μην περιμένετε να βγει για τα επόμενα 3+ χρόνια (το λιγότερο), 2021 λένε αυτοί, 2023 λέω εγώ λόγω Covid και GSC GW απο πίσω (και σε άθλια κατάσταση), προσωπικά παιδιά, έχω κουραστεί με τις υποσχέσεις της εκάστοτε εταιρίας, CG trailers, ανακοινώσεις ανακοινώσεων, hype (για το τίποτα) και άγιος ο Θεός.Το δε STALKER 2 ξεκίνησαν να το φτιάχνουν το...2009 και το σταμάτησαν το 2012 γιατι ο Grygorovych (διευθυντής) προτιμούσε να κυκλοφορεί με Ferrari παρά να πληρώνει τους εργαζόμενούς του...
Tα πραγματικά "μυαλά" της GSC Game world όπως Andriy Prokhorov, Oles Shyshkovtsov και Alexander Maximchuk είναι πλέον στην 4A games (Metro series) και πολύ καλά έκαναν, απο το STALKER 2 δεν περιμένω απολύτως τίποτα και κάτι μου λέει πως ειναι ακόμα στα "χαρτιά" ολα, κοινώς, vapourware, μακάρι να κάνω λάθος όμως.

Τα παιχνίδια, καλό θα ηταν να ανακοινώνονται μερικούς μηνες πριν την επίσημη κυκλοφορία τους γιατί όλοι είδαμε τι έγινε με κάτι Mass Effect Andromeda, Anthem, το πολύ πρόσφατο Cyberpunk κτλπ κτλπ οπου ξεκινάνε το PR-ιλίκι 3+ χρόνια πριν (8 στην περίπτωση του CP2077).

Σε άλλα νέα : φέτος θα βγει δωρεάν  "next-gen" patch για το Metro: Exodus με ρεϊτρέσια, 4Κ και 60fps - απο τους καλύτερους μετα-αποκαλυπτικούς τίτλους που είχα την τύχη να παίξω τα τελευταία χρόνια ο οποίος μπαίνει σίγουρα και άνετα στο Top 5 της γενιάς που μας άφησε.

Επεξ/σία από red1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα χρόνια πολλά καλή χρόνια σε όλους. Υγεία και τύχη να έχουμε και τα άλλα θα <έρθουν>!

20 Ιανουαρίου περιμένουν κάποια χβοχ… μου είπαν ότι 21 θα αρχίσουν να στέλνουν σε εμάς… απο  Vodafone αυτά… αν είναι αλήθεια θα φανεί σε  2 βδομάδες…

Στα 40 πρώτη φορά κονσόλα…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση γιατι εχω καψει λιγο τον εγκεφαλο μου με αυτο το θεμα.Οσον αφορα τα settings του Series X ,αλλοι λενε να ενεργοποιησεις το  4.2.2 στα TV settings της κονσολας και αλλοι λενε οχι.Το θεμα ειναι οτι εχω ρυθμισει τη Τβ στα 60HZ (Samsung q80t) και οχι στα 120 χωρις VRR γιατι αν εχω ενεργοποιημενο εστω ενα απο τα 2 η εικονα στo HDR ειναι πολυ σκοτεινη (αλλου παπα ευαγγελιο αυτο).Στα 60 ΗΖ λοιπον ενεργοποιω το 4.2.2?Σε καποια βιντεο που ειδα λεει οτι στα 120ΗΖ δε χρειαζεται να το ενεργοποιησεις ,για τα 60 ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Παιδια μια ερωτηση γιατι εχω καψει λιγο τον εγκεφαλο μου με αυτο το θεμα.Οσον αφορα τα settings του Series X ,αλλοι λενε να ενεργοποιησεις το  4.2.2 στα TV settings της κονσολας και αλλοι λενε οχι.Το θεμα ειναι οτι εχω ρυθμισει τη Τβ στα 60HZ (Samsung q80t) και οχι στα 120 χωρις VRR γιατι αν εχω ενεργοποιημενο εστω ενα απο τα 2 η εικονα στo HDR ειναι πολυ σκοτεινη (αλλου παπα ευαγγελιο αυτο).Στα 60 ΗΖ λοιπον ενεργοποιω το 4.2.2?Σε καποια βιντεο που ειδα λεει οτι στα 120ΗΖ δε χρειαζεται να το ενεργοποιησεις ,για τα 60 ομως?

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Δεν υπάρχει "αν έχεις το ένα δεν χρειάζεσαι το άλλο".

Αν η TV σου δεν υποστηρίζει και τα 2 ταυτόχρονα, είναι θέμα δυνατοτήτων της.

Μόλις τώρα, EuphangeL είπε

Σε καποια βιντεο που ειδα λεει οτι στα 120ΗΖ δε χρειαζεται να το ενεργοποιησεις ,για τα 60 ομως?

Δείξε μας αυτά τα βίντεο, να γελάσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Δεν υπάρχει "αν έχεις το ένα δεν χρειάζεσαι το άλλο".

Αν η TV σου δεν υποστηρίζει και τα 2 ταυτόχρονα, είναι θέμα δυνατοτήτων της.

Δείξε μας αυτά τα βίντεο, να γελάσουμε

Μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα ..Η Τβ μου υποστηριζει και τα 2 ..Εγω ειπα δεν ενεργοποιω ουτε VRR ουτε 120 HZ για τους λογους που ανεφερα....Και ρωτησα αν στα 60ΗΖ που εχω σεταρει τη Τβ απο τα settings χρειαζεται να ενεργοποιησεις το 4.2.2  γιατι αλλιως εχεις 4.2.0  κατι που συμφωνα με το Vincent απο το ΗDTV test δε χρειαζεται στα 120 ΗΖ.

Τωρα αν αν καποιος γνωριζει μου απανταει αν και απο τι καταλαβα ειναι λιγο θολα τα πραγματα ακομα στο τι output κανει η κονσολα οσον αφορα το chroma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μετά την ήττα που έχω φάει από το Android app, το οποίο δεν τρέχει σε fullscreen, ήρθε η σειρά του πισιού μου να με προδώσει. 

Game Streaming app και Console Companion app έχουν κολλήσει στην green screen και κάνουν loading μέχρι το άπειρο κι ακόμη παραπέρα.

Καμιά ιδέα κανείς;

 

EDIT: Άκυρο, το έσιαξα, είχα κλείσει τα XBOX services.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια τα μηνιαια παιχνιδια του games with gold πρεπει να τα  βαζουμε και αυτα χειροκινητα στον λογαριασμο μας για να μην τα χανουμε ?οπως με την  κλασικη μεθοδο ?

Η δεν χρειαζετε  να το κανουμε  καθολου αυτο  ποια ,σαν συνδρομητες  ultimate game pass ,και  μας τα περναει αυτοματα καθε μηνα στον λογαριασμο μας ?

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Ρε παιδια τα μηνιαια παιχνιδια του games with gold πρεπει να τα  βαζουμε και αυτα χειροκινητα στον λογαριασμο μας για να μην τα χανουμε ?οπως με την  κλασικη μεθοδο ?

Η δεν χρειαζετε  να το κανουμε  καθολου αυτο  ποια ,σαν συνδρομητες  ultimate game pass ,και  μας τα περναει αυτοματα καθε μηνα στον λογαριασμο μας ?

Τα games with gold πρέπει να τα κάνεις χειροκίνητα claim σε κάθε περίπτωση, αλλιώς τα χάνεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gregpec2 είπε

Τα games with gold πρέπει να τα κάνεις χειροκίνητα claim σε κάθε περίπτωση, αλλιώς τα χάνεις.

 

Μου τα Βγαζει μονο σε ληψη απο υπολογιστη ,αν εννοεις αυτο  claim .Υπαρχει καποια αλλη επιλογη?

Σε  ευχαριστω

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...