Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα αυτά με την έλλειψη κονσολών με σπρώχνει να πάρω ένα Series S να γευτω λίγο next gen να τελειώνω.

PS5 θέλω να πάρω αφού έχω One S και Switch Lite αλλά αν είναι να μας έρθουν τα "δυνατά" Μάιο δεν θα το αντέξω. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

ναι, επιβεβαιωμενα απο πηγή μεσα στην MS, ερχεται νεα παρτιδα στα μεσα του μήνα. Αλλά απόσο μας είπαν, μάλλον αυτή θα πάει για κάλυψη των preorders που είχαν γίνει και δεν έχουν ακόμα πάρει κονσόλα, δε θα ανοίξουν πάλι τα καταστήματα για να πάρει κάποιος τώρα.
οπως και για το PS5, κατι τέτοιο μάλλον πάει προς ανοιξη.

Καλο πασχα δηλαδη για εμας τους υπολοιπους.Χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.resetera.com/threads/xbox-one-x-and-series-x-s-enhanced-games-all-titles-platforms-and-details.24378/

Μια λίστα με το τι υποστηρίζουν κάποια παιχνίδια για τα Series. Δεν ειναι πλήρης βέβαια. Πότε θα βγει next gen update για Fallen Order οεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sanDaemon είπε

https://www.resetera.com/threads/xbox-one-x-and-series-x-s-enhanced-games-all-titles-platforms-and-details.24378/

Μια λίστα με το τι υποστηρίζουν κάποια παιχνίδια για τα Series. Δεν ειναι πλήρης βέβαια. Πότε θα βγει next gen update για Fallen Order οεο?

γιατι, εχει υποσχεθεί η ΕΑ οτι θα δώσει δωρεάν τέτοιο upgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

γιατι, εχει υποσχεθεί η ΕΑ οτι θα δώσει δωρεάν τέτοιο upgrade?

Όχι, κάτι φήμες είχα διαβάσει κάπου αλλά πιο πολύ wishful thinking είναι. Κρίμα πάντως αν δε γινει, νομίζω είναι απο τις καλυτερες διαφημίσεις του gamepass αυτή τη στιγμή το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς που δεν έχουμε αγοράσει ακόμα το series x και το θέλουμε το πιο πιθανό είναι να μην δούμε μαγαζιά που να ανοίξουν τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ και να πρέπει να περιμένουμε το επόμενο κιμά παραλαβών???

Που ξέρουμε πότε θα είναι το επόμενο κύμα παραλαβής? Εννοώ μετά τον Ιανουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ευθύνεται για όλη αυτή την κατάσταση με τα αποθέματα των Series X και PS5;  Οι Microsoft και Sony; Η πανδημία; Οι προμηθευτές στην Ελλάδα; Όλα μαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω πλέον θα στρώσουν λίγο τα πράγματα. Το πρώτο κύμα πάντα είναι λίγο δύσκολο να βρείς, αλλα τουλάχιστον στα xbox μηχανήματα που δεν φαίνεται να είχαν καθόλου hw προβλήματα στο launch και δεν τους καίνε τα revisions, η παραγωγή θα πάει πολύ πιο smooth απο εδώ και πέρα.  Λογικά θα στεγνώσουν λίγο οι προπαραγγελίες αυτές τις εβδομάδες αλλα μέχρι και φεβρουάριο κάτι θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Cygnus είπε

Ποιος ευθύνεται για όλη αυτή την κατάσταση με τα αποθέματα των Series X και PS5;  Οι Microsoft και Sony; Η πανδημία; Οι προμηθευτές στην Ελλάδα; Όλα μαζί;

Και εμείς οι ίδιοι φταίμε.. Όποιος ήθελε πραγματικά τη κονσόλα ενώ ξέραμε τι θα παιχτεί με το covid και lockdown από Νοέμβρη που είχε βουίξει ο τόπος ότι θα μας ξανά κλείσουν πάλι.. Εγώ έκανα προπαραγγελια μια βδομάδα πριν βγει το series X και το είχα day1 στα χέρια μου και πριν 4 μέρες βγει, θυμάμαι το πλήρωσα στα public Λαμίας για να μου το στείλουν stadar γιατί τότε θα έκλειναν όλα τα μαγαζιά.. Τώρα αν υπάρχουν παιδιά που είχαν κάνει προπαραγγελια πιο πριν και δεν το παρέλαβαν στην ώρα τους εκεί σίγουρα φταίει το εκάστοτε μαγαζί ή το είχαν πάρει με αντικαταβολή και κοίταξαν να στείλουν πρώτα σε αυτούς που τα είχαν πληρώσει για αρχή.. Υπήρχαν άτομα πάλι που περίμεναν τη Black Friday ή τα Χριστούγεννα μπας και πέσει η τιμή της κονσόλας ή την δώσουν μαζί με παιχνίδι στα ίδια χρήματα.. Τώρα για τα παιδιά που δεν είχαν χρήματα εκείνη τη στιγμή να το αγοράσουν δεν έχω να πω κάτι, γιατί πραγματικά δεν μπορούσαν να προβούν σε αγορά..Το series x εκείνη την περίοδο, όποιος το ήθελε μπορούσε να το είχε πάρει πιο εύκολα σε σχέση με το ps5 που γινόταν ο κακός χαμός από τη ζήτηση.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εμείς που δεν έχουμε αγοράσει ακόμα το series x και το θέλουμε το πιο πιθανό είναι να μην δούμε μαγαζιά που να ανοίξουν τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ και να πρέπει να περιμένουμε το επόμενο κιμά παραλαβών???

Που ξέρουμε πότε θα είναι το επόμενο κύμα παραλαβής? Εννοώ μετά τον Ιανουάριο.

Επίσημο input δεν έχουμε πάρει για το επόμενο κύμα αλλά έτσι οπως ειναι η κατάσταση σε παγκόσμιο επίπεδο, λογικά το επόμενο θα παει Φεβρουάριο / Μαρτιο, ανάλογα με την χώρα. Προφανως η Ελλαδα δεν ειναι πολύ υψηλά στις λιστες για καμία εταιρία, αν και ηταν πολυ ευχάριστη έκπληξη οτι τελικα είχαμε Xbox στο launch, να ξέρετε οτι υπήρχε μεγάλη περίπτωση να μην είχαμε μερικους μηνες πριν.

 

3 ώρες πριν, Cygnus είπε

Ποιος ευθύνεται για όλη αυτή την κατάσταση με τα αποθέματα των Series X και PS5;  Οι Microsoft και Sony; Η πανδημία; Οι προμηθευτές στην Ελλάδα; Όλα μαζί;

Ολα αυτα και η πολυ πιο αυξημένη ζήτηση πάνω απο το φυσιολογικό λόγο καραντινας. Αλλα και αυτό να μην ηταν, ταυτόχρονα μπαίνει και το κλασσικό θέμα launch ελλειψης. Και το PS4 οταν ειχε βγει, Φλεβαρη-Μαρτη αρχιζες να βλέπεις λιγο λιγο σε κανενα καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2021 στις 11:53 ΠΜ, kostiger είπε

Είναι το φουλ παιχνίδι.  Και καρααξιζει κατά τη γνώμη μου. Hμουν 10 χρόνια σερί στο φιφα το οποίο και παράτησα πλεον προτιμώντας το pes για το καλύτερο gameplay του.

Μόλις, έπαιξα 2 παιχνιδια λόγω απογραφής δεν μπόρεσα χθες. Κλάσεις ανώτερο από το FIFA 20 τουλάχιστον. Για το 21 δεν έχω άποψη. Έχει κάνει πολυ καλη δουλειά η κοναμι και πριν χρόνια είχα φυγει για το FIFA γιατί με είχε κουράσει το pro. Τώρα μετά από το pro 2010 που ήταν το τελευταίο που έπαιξα βγάζω το καπέλο στο προ και, στην κοναμι. Το μόνο που με χάλασε άσχημα είναι η Ελληνική περιγραφη που είναι για τα ανάθεμα......... Το ελληνικό μενου μου άρεσε και είναι μια κίνηση καλη!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic αλλά να ρωτήσω μπορεί κάποιος με xbox που έχει το pro 21 η κάποιος που δεν παίζει να κατεβάσει την lite έκδοση που είναι free να με βοηθήσει να πάρω καποια points που δίνει αν συνδέσεις το account με το konami id,ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/12/2020 at 04:58, Malthador said:

Φριχτό δεν είναι;

Πραγματικά, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πάει στραβά το 2020. :(

Άργησα λίγο αλλά το δοκίμασα και στο tablet όπου παίζει κανονικά, με εξαίρεση μια μαύρη μπάρα κάτω γιατί η ανάλυση της οθόνης του είναι 1200 αντί για 1080.

Στο κινητό συνεχίζει να δείχνει τη notification bar. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...