Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Το πρόβλημα του είναι πάρα πολλά και δε ξέρω τι να διαλέξω να παίξω απο το game pass δε πιστέυω ότι το έχω μόνο εγώ, έτσι?

Ουτε καν. Αναγκάστηκα να τα παιρνω αλφαβητικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έχω βάλει ήδη 14 παιχνίδια με τον δίσκο να φτάνει στο 85% πληρότητας! 

3-4 θα τα αφαιρέσω γιατί τα έχω τερματίσει. μας πιάνει και κάποια απληστία από ένα σημείο και μετά αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα εγκατεστημένα.

Είναι και ορισμένα παιχνίδια τύπου pro και nba2k που δεν τερματίζονται για να τα αφαιρέσω...

Απο τα νέα παιχνίδια, το Stalker 2 (day 1) φαίνεται ενδιαφέρον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Το jack των ακουστικων του controller ειναι λίγο «σφιχτό» ή εμένα μου φαίνεται;  Από ακουστικά έχω παρατηρήσει διαφορά ανάμεσα στα κλασσικα της apple και σε καποια της shure που εχω,κυριως ως προς την ενταση. Εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, triastros είπε

Από ακουστικά έχω παρατηρήσει διαφορά ανάμεσα στα κλασσικα της apple και σε καποια της shure που εχω,κυριως ως προς την ενταση. Εσείς;

Λες οτι έχεις παρατηρήσει διαφορά ανάμεσα σε διαφορετικά ακουστικά διαφορετικών κατασκευαστών;

Τι λες τώρα ρε παιδί μου.. απίστευτα πράγματα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω για σας, σε μένα όμως εξακολουθούν να υπάρχουν προβλήματα συνδεσιμοτητας elite 2 με xbox τη στιγμή που με pc δεν υπάρχει κανένα θέμα και ας είναι πιο μακριά. Πίστευα πως με το update θα έστρωνε αλλά τα πράγματα είναι χειρότερα. Εν τω μεταξύ είναι controller αντικατάστασης και δεν έχω και άλλο αν το ξανά στείλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Παιδιά δεν ξέρω για σας, σε μένα όμως εξακολουθούν να υπάρχουν προβλήματα συνδεσιμοτητας elite 2 με xbox τη στιγμή που με pc δεν υπάρχει κανένα θέμα και ας είναι πιο μακριά. Πίστευα πως με το update θα έστρωνε αλλά τα πράγματα είναι χειρότερα. Εν τω μεταξύ είναι controller αντικατάστασης και δεν έχω και άλλο αν το ξανά στείλω. 

Είναι πρόβλημα του firmware των νέων series controllers για χαμηλότερο Latency στις νέες κονσόλες. Το πήραν και τα elite δυστυχώς. Αν κουμπώσεις χειριστήριο του one δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα συνδεσιμότητας. Εγώ έκανα αντικατάσταση τα Steelseries Arctis 9X για τον ίδιο λόγο. Χρησιμοποιούν το ίδιο ασύρματο πρωτόκολλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Είναι πρόβλημα του firmware των νέων series controllers για χαμηλότερο Latency στις νέες κονσόλες. Το πήραν και τα elite δυστυχώς. Αν κουμπώσεις χειριστήριο του one δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα συνδεσιμότητας. Εγώ έκανα αντικατάσταση τα Steelseries Arctis 9X για τον ίδιο λόγο. Χρησιμοποιούν το ίδιο ασύρματο πρωτόκολλο.

Μην μου λες τέτοια γιατί έχω τα ίδια ακουστικά. Αλλά έχω να τα συνδέσω καιρό και δεν έχω δει τι γίνεται. Δεν έχω controller του one, μόνο το elite. Πρέπει να κάνω αντικατάσταση τα ακουστικά δηλαδή? Είχαν δώσει ένα update που είπαν πως με αυτό θα λυνόταν το πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Μην μου λες τέτοια γιατί έχω τα ίδια ακουστικά. Αλλά έχω να τα συνδέσω καιρό και δεν έχω δει τι γίνεται. Δεν έχω controller του one, μόνο το elite. Πρέπει να κάνω αντικατάσταση τα ακουστικά δηλαδή? Είχαν δώσει ένα update που είπαν πως με αυτό θα λυνόταν το πρόβλημα. 

Δοκίμασε τα, παίζει ρόλο συνδυαστικά και το ρούτερ. Κάποιοι δεν έχουν αποσυνδέσεις στα Arctis 9X. Εγώ δεν μπορούσα να παίξω και μου τα αντικατέστησαν με τα 7X που έχουν το ασύρματο πρωτόκολλο της Steelseries και δεν έχω καμία αποσύνδεση. To  elite v2 που έχω παρουσιάζει σποραδικά αντίστοιχα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα σε μένα έτυχαν από ότι κατάλαβα. Elite v2 αποσυνδέεται κάθε 10-15 δευτερόλεπτα, τα steelseries που δεν πρόλαβα να δοκιμάσω μάλλον θα έχουν το ίδιο θέμα και το ρουτερ κάθεται ακριβώς πάνω από το xbox. Βλέπω να μένω χωρίς controller και ακουστικά. Τα 7x δεν ειναι χειρότερα των 9x? Πως και δέχτηκες τέτοια αντικατάσταση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Όλα σε μένα έτυχαν από ότι κατάλαβα. Elite v2 αποσυνδέεται κάθε 10-15 δευτερόλεπτα, τα steelseries που δεν πρόλαβα να δοκιμάσω μάλλον θα έχουν το ίδιο θέμα και το ρουτερ κάθεται ακριβώς πάνω από το xbox. Βλέπω να μένω χωρίς controller και ακουστικά. Τα 7x δεν ειναι χειρότερα των 9x? Πως και δέχτηκες τέτοια αντικατάσταση? 

Ίδια ακουστικά είναι,μόνο που δεν έχουν bluetooth. Είναι συμβατά με όλες τις κονσόλες, pc. Επειδή έχω και PS5 με βολεύουν καλύτερα φυσικά. Μου έκαναν δώρο και μια θήκη αξίας 35 ευρώ. Τρομερή εταιρεία η SteelSeries.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την μπάντα 2,4 ghz από τις ρυθμίσεις του μόντεμ σου.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, raid_av είπε

Ρε παιδια αυτη την στιγμη απο που μπορεις καποιος να παραγγειλει την κονσολα?

Από πουθενά. Μίλησα προχτες με Πλαίσιο (πλέον αξιόπιστοι) και μου είπαν το εξής:

image.png.42d4ef4de1aaf74197e42363319e7343.png

Μάη το κόβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...