Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, GreekLegend2 said:

Τεράστιο respect στην Microsoft που βάζει first day παιχνίδια σαν το outriders στο game pass day 1. Πραγματικά εγώ που ήμουν σε δίλλημα ποια κονσόλα να πάρω αυτή την γενιά το Xbox είναι πολύ value for money και μιας και δεν υπάρχουν ακόμα next gen παιχνίδια το BC μαζί με το fps boost είναι ότι καλύτερο για τα παιχνίδια προηγούμενης γενιάς. Αν βάλουμε και κάτω τα παιχνίδια που ετοιμάζουν τα Xbox studios και της Bethesda έχει να γίνει χαμός. 

 

0kxn751i8mo51.png

Και επισης βλεπουμε την δυναμικη του gamepass. Δεν νομιζω να αμφιβαλλει κανεις πως για τις επιτυχημες πωλησεις στο PC του outriders επαιξε σημαντικο ρολο και το οτι ηρθε στο gamepass δημιουργωντας μεγαλο hype. Ουσιαστικα το gamepass λειτουργει σαν μαρκετινγκ και για τους developers. Αυτο για αυτους που αναρωτιούνται πως βγαζουν λεφτα απο το gamepass 😆

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.instagram.com/p/CNKBPX5B4xk/?utm_source=ig_web_copy_link&fbclid=IwAR1CfxYhXOSnE9HxXxjJajqg2DTYuVj4LBJR7oSP_tKJgXINruYu3tNkyTQ

Ενα google translate μου βγαζει το εξης 

Η Microsoft αγοράζει τη SEGA για 10 δισεκατομμύρια δολάρια!

Εάν οι ρυθμιστικές αρχές δεν έχουν παράπονα, η συμφωνία θα κλείσει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού.
 

image.png.fae087cea5480019512048659e84516d.png

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

https://www.instagram.com/p/CNKBPX5B4xk/?utm_source=ig_web_copy_link&fbclid=IwAR1CfxYhXOSnE9HxXxjJajqg2DTYuVj4LBJR7oSP_tKJgXINruYu3tNkyTQ

Ενα google translate μου βγαζει το εξης 

Η Microsoft αγοράζει τη SEGA για 10 δισεκατομμύρια δολάρια!

Εάν οι ρυθμιστικές αρχές δεν έχουν παράπονα, η συμφωνία θα κλείσει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού.
 

image.png.fae087cea5480019512048659e84516d.png

Μούφα νομίζω είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

Και επισης βλεπουμε την δυναμικη του gamepass. Δεν νομιζω να αμφιβαλλει κανεις πως για τις επιτυχημες πωλησεις στο PC του outriders επαιξε σημαντικο ρολο και το οτι ηρθε στο gamepass δημιουργωντας μεγαλο hype. Ουσιαστικα το gamepass λειτουργει σαν μαρκετινγκ και για τους developers. Αυτο για αυτους που αναρωτιούνται πως βγαζουν λεφτα απο το gamepass 😆

Ειδικα για το outriders ασχετα αν ειναι καλο η κακο παιχνιδι(βασικα ειναι αρκετα καλο λιγο που το επαιξα ), ειχα διαβασει και σχολια του τυπου οτι μπαινει στο games pass επειδη εχει αποτυχει ηδη οικονομικα στα pre-orders και διαβασα σημερα οτι εχει κανει ρεκορ day 1 για την εταιρεια σε αγορες day 1 στο steam παρολο που ειναι και τσαμπε στο pass....Αυτο δειχνει οτι πολλα ακομα θα ερθουν στο game pass day one γιατι τους συμφερει τρελα οικονομικα 

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

https://www.instagram.com/p/CNKBPX5B4xk/?utm_source=ig_web_copy_link&fbclid=IwAR1CfxYhXOSnE9HxXxjJajqg2DTYuVj4LBJR7oSP_tKJgXINruYu3tNkyTQ

Ενα google translate μου βγαζει το εξης 

Η Microsoft αγοράζει τη SEGA για 10 δισεκατομμύρια δολάρια!

Εάν οι ρυθμιστικές αρχές δεν έχουν παράπονα, η συμφωνία θα κλείσει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού.
 

image.png.fae087cea5480019512048659e84516d.png

αμαν .......Segara μου ...Yakuzares μου.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, privateer είπε

νομιζω πια η MS μας τρολαρει. Day 1 sto gamepass πρωην exclusive του PS5🤣

μετά το NFL που το έμαθα στο xbox από το game pass και κόλλησα μέχρι που έκατσα και είδα όλα τα Superbowl της τελευταίας δεκαετίας σειρά έχει το baseball :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chek2fire είπε

μετά το NFL που το έμαθα στο xbox από το game pass και κόλλησα μέχρι που έκατσα και είδα όλα τα Superbowl της τελευταίας δεκαετίας σειρά έχει το baseball :D 

Αν εισαι fan των anime κατσε δες το Major anime που για μενα ειναι στο top-5 anime ever και μετα να δεις κολλημα με το baseball. Καπως ετσι ειχα δωσει 70ευρω day one για το mlb πριμ κανα δυο χρονια. Παιζει να ηταν το μοναδικο τους preorder απο Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οποιος παιζει outriders και θελει ας με κανει add (jimtriol) γιατι το πινω ασχημα μπας και βγαλουμε κανα quest  ..Πηγα να το παω σολο ,λεω οκ εδω ειμαστε ,εφτασα tier 3 και στο πρωτο κακο και το πινω πατοκορφα 

Εντωμεταξυ εχει πολυ καλο AI το παιχνιδι ,οι εχθροι ειναι σε συνεχομενη κινηση ,δεν εισαι ασφαλης πουθενα ...Το μονο κακο οπως ειπα ειναι το ξεπλυμενο HDR ,ελπιζω να το διορθωσουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Παιδια οποιος παιζει outriders και θελει ας με κανει add (jimtriol) γιατι το πινω ασχημα μπας και βγαλουμε κανα quest  ..Πηγα να το παω σολο ,λεω οκ εδω ειμαστε ,εφτασα tier 3 και στο πρωτο κακο και το πινω πατοκορφα 

Εντωμεταξυ εχει πολυ καλο AI το παιχνιδι ,οι εχθροι ειναι σε συνεχομενη κινηση ,δεν εισαι ασφαλης πουθενα ...Το μονο κακο οπως ειπα ειναι το ξεπλυμενο HDR ,ελπιζω να το διορθωσουν

Δες στα settings το hdr. Εμενα το ειχε πολυ χαμηλα.(15 ) το πηγα 40 και αλλαξε πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Δες στα settings το hdr. Εμενα το ειχε πολυ χαμηλα.(15 ) το πηγα 40 και αλλαξε πολυ

το ξεπλενει πολυ αν το πας τοσο ψηλα,,,,,εχει θεμα το ειδα και σε φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Παιδια οποιος παιζει outriders και θελει ας με κανει add (jimtriol) γιατι το πινω ασχημα μπας και βγαλουμε κανα quest  ..Πηγα να το παω σολο ,λεω οκ εδω ειμαστε ,εφτασα tier 3 και στο πρωτο κακο και το πινω πατοκορφα 

Εντωμεταξυ εχει πολυ καλο AI το παιχνιδι ,οι εχθροι ειναι σε συνεχομενη κινηση ,δεν εισαι ασφαλης πουθενα ...Το μονο κακο οπως ειπα ειναι το ξεπλυμενο HDR ,ελπιζω να το διορθωσουν

1oν κακό (εννοώ αυτόν με τον ηλεκτρισμό) τον έβγαλα solo χωρίς να χάσω καμία φορά στο tier 3 με pyro. Εντύπωση μου κάνει, εκτός αν είναι χάλια το class σου για solo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...