Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Μια απο τα ίδια και εγώ. Παρήγγειλα απο τους πρώτους και ακόμα είναι σε διαδικασία συλλογής...

Επειδή όμως χάσαμε τις αλλες διαθέσιμες προσφορές από Γερμανό, Κώτσο κλπ και επειδή μου έκαναν το ίδιο και με τα pulse 3D θα κάνω μια ωραιότατη αναφορά στο ΙΝΚΑ για ψευδη διαθεσιμότητα προϊόντων  το οποίο κατά την άποψη μου  πρέπει να θεωρηθεί πρακτική  αθέμιτου ανταγωνισμού, μιας και πολλοί θα δεσμευτούν με παραγγελία και πληρώσουν για να παραλάβουν ένα προϊόν που από ότι φαίνεται δεν έχουν παραλάβει ακόμα ούτε οι ίδιοι.  Τεσπα  συγνώμη για τα off topic.

Update: Μετά το κράξιμο που τους έριξα για τη ψευδή ημ/νια παραλαβής την εβγαλαν απο την κατασταση παραγγελίας ( να μη φαίνεται λες και δεν την εχω κάνει screenshot οι υποανάπτυκτοι) και παμε για αναφορά στο ΙΝΚΑ.

2 ώρες πριν, privateer είπε

Εμένα σήμερα ήρθε απο πλαισιο.

Το πλαίσιο είναι κατά την άποψη μου το πιο σωστό σε αυτά τα θέματα. 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τις χαρειτε οσοι παραλαβατε και καλως να ερθει σε οσους βρισκονται στην αναμονη.

Tη βελτιστη εμπειρια, στο επιπεδο κονσολων τουλαχιστον, οπως φαινεται θα βιωσουν οσοι ασχοληθουν με την Mass Effect Trilogy στο Series X συμφωνα με το DF.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-mass-effect-legendary-edition-tested-on-next-gen-consoles

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.wasserman.eu/en/p/9737/switch-hdmi-4k-hdmi-x5-splitter-with-mt5207-remote-control

εγώ βάλει το Xbox σε αυτό το splitter λογω έλλειψης θυρών hdmi. όταν ενεργοποιω το hdr στην τηλεόραση (Samsung) χάνει το σήμα απο το Xbox.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nekrik είπε

Πέρα από τη πλάκα οι τύποι είναι απαράδεκτοι στις διαθεσιμότητες - παραγγελίες και παραδόσεις,  μου έκαναν κάτι τετοια και με αλλά προϊόντα τα οποία ουσιαστικά δεν πήρα ποτέ. Εχε χάρη που  απλα τους έχω δίπλα και βολεύουν, αλλά από μένα για σοβαρές παραγγελίες και δυσευρετα μηχανήματα από δω και πέρα μαύρο!

Στην τελευταια μου παραγγελια απο Public Αθηνας για το Cyberpunk,με ειδοποιησαν 3 εβδομαδες μετα την κυκλοφορια να παω να το παρω και με διαφορετικο pre order bonus απο το αρχικο χωρις καμια ειδοποιηση. Οντως τραγικοι στο κομματι παραγγελιων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια gaming headsets θα μου προτείνατε για το series x με budget 100-120€ max και να είναι αξιόλογα με το Windows sonic της Microsoft και το Dolby Atmos ; Έχω δει κάποια όπως τα turtle beach 700 gen 2 και τα xbox wireless headset της Microsoft ωστόσο δεν τα βρίσκω κάπου διαθέσιμα σε ελληνικό κατάστημα τουλάχιστον αυτή την στιγμή. Θα ήθελα να ακούσω και μια άποψη για τα  hyperx cloud alpha και τα Logitech g pro x αν τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αν είναι συμβατά με το xbox  αν υποστηρίζουν το windows sonic η το Dolby Atmos. Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kcpetrop είπε

Ποια gaming headsets θα μου προτείνατε για το series x με budget 100-120€ max και να είναι αξιόλογα με το Windows sonic της Microsoft και το Dolby Atmos ; Έχω δει κάποια όπως τα turtle beach 700 gen 2 και τα xbox wireless headset της Microsoft ωστόσο δεν τα βρίσκω κάπου διαθέσιμα σε ελληνικό κατάστημα τουλάχιστον αυτή την στιγμή. Θα ήθελα να ακούσω και μια άποψη για τα  hyperx cloud alpha και τα Logitech g pro x αν τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αν είναι συμβατά με το xbox  αν υποστηρίζουν το windows sonic η το Dolby Atmos. Ευχαριστώ! 

Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου  τότε σίγουρα πας για wired headset. Αγόρασα πρόσφατα τα hyperx cloud alpha στα 65 ευρώ και πραγματικά είναι φοβερά. Φοβερός ήχος με καλό μπάσο και καλό μικρόφωνο. Συνδέεται κανονικά σε οποιοδήποτε χειριστήριο με το 3.5mm jack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προχτές ξεκίνησα REVII σε PC (από Game Pass), μιας και δεν είχα καταλάβει ότι υπήρχε και για κονσόλα. Σήμερα το ανακάλυψα και είπα να το κάνω install και στο SeX, αν και βαριόμουν να το ξαναξεκινήσω από την αρχή, έτσι περισσότερο για να το δω πως τρέχει.

Περιττό να πω ότι μόλις εγκαταστάθηκε και έκανε sync τα saves από την PC έκδοση ένιωσα ότι ανακάλυψα την Αμερική!

Είναι αυτά τα μικρά σημεία που έχει η MS και την κάνουν αστέρι στο κομμάτι των υπηρεσιών.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Malthador είπε

Προχτές ξεκίνησα REVII σε PC (από Game Pass), μιας και δεν είχα καταλάβει ότι υπήρχε και για κονσόλα. Σήμερα το ανακάλυψα και είπα να το κάνω install και στο SeX, αν και βαριόμουν να το ξαναξεκινήσω από την αρχή, έτσι περισσότερο για να το δω πως τρέχει.

Περιττό να πω ότι μόλις εγκαταστάθηκε και έκανε sync τα saves από την PC έκδοση ένιωσα ότι ανακάλυψα την Αμερική!

Είναι αυτά τα μικρά σημεία που έχει η MS και την κάνουν αστέρι στο κομμάτι των υπηρεσιών.

Και να δειτε τι ωραια που ειναι που μετα μπορεις απλα να αραξεις κρεβατι στο κινητο η ταμπλετ και να συνεχισεις το game σου στο xcloud. ( οποιοδηποτε παιχνιδι που εχει xcloud ) απο το σημειο που το αφησες στο πισι η στην κονσολα .. οταν με το καλο το δειτε και Ελλαδα θα δειτε ποσο μπροστα ειναι σε αυτο η MS

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

https://www.wasserman.eu/en/p/9737/switch-hdmi-4k-hdmi-x5-splitter-with-mt5207-remote-control

εγώ βάλει το Xbox σε αυτό το splitter λογω έλλειψης θυρών hdmi. όταν ενεργοποιω το hdr στην τηλεόραση (Samsung) χάνει το σήμα απο το Xbox.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Δεν μπορεί να "σηκώσει" το bandwidth που χρειάζεται για HDR.

Γενικά όλα αυτά τα switches/extractors κλπ υποστηρίζουν το πολύ μέχρι 4Κ@30. Εκτός κάποιων εξαιρέσεων που θέλει ψάξιμο.

Για delay / signal degradation δεν το συζητώ, είναι ρουλέτα τι θα πάρεις. 

41 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου  τότε σίγουρα πας για wired headset. Αγόρασα πρόσφατα τα hyperx cloud alpha στα 65 ευρώ και πραγματικά είναι φοβερά. Φοβερός ήχος με καλό μπάσο και καλό μικρόφωνο. Συνδέεται κανονικά σε οποιοδήποτε χειριστήριο με το 3.5mm jack.

+1 για το audio quality με wired και Dolby Atmos, στο profile που έχει το Dolby Access app για το controller κατά το setup. Κάνει apply ένα calibration profile για το controller output το οποίο είναι super.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nekrik είπε

Εν το μεταξύ από Public Θεσσαλονίκης έχει παραγγείλει και  παραλάβει κανένας XSX ; Έως χτες ήταν η εκτιμώμενη παράδοση και ακόμα γράφουν “σε διαδικασία συλλογής» μάλλον το συναρμολογούνε τώρα 😅. Πέρα από τη πλάκα οι τύποι είναι απαράδεκτοι στις διαθεσιμότητες - παραγγελίες και παραδόσεις,  μου έκαναν κάτι τετοια και με αλλά προϊόντα τα οποία ουσιαστικά δεν πήρα ποτέ. Εχε χάρη που  απλα τους έχω δίπλα και βολεύουν, αλλά από μένα για σοβαρές παραγγελίες και δυσευρετα μηχανήματα από δω και πέρα μαύρο!

Εγώ έκανα παραγγελία από Public,  με παραλαβή σπίτι, σε 2 μέρες ήρθε επαρχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...