Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, skiabox είπε

Γενικά τον controller των xbox που έχει το αριστερό stick πιο πάνω το θεωρώ πιο βολικό από αυτόν του ps που τα έχει στην ίδια ευθεία στα sticks.

δεν ειναι τυχαια το καλυτερο χειριστηριο που εχει κατασκευαστει ποτε, που να πιασεις στα χερια σου και το elite...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Εν αναμονή του PS5 (παραγγελία από 11/2020😬) πρόλαβα και τσίμπησα ένα Χ από κωτσό πριν μερικές μέρες για το γαμώτο. Πίστευα οτι δεν θα το στείλουν γιατί ούτε tracking number μου έστειλαν και η παραγγελία είχε κολλήσει στο "συλλογή-προετοιμασία". Αλλα πριν από λίγο χτύπησε κουδούνι και βουαλά!

Εχω αγοράσει ήδη game pass ultimate και το τρέχω προς ώρας στο pc. Να υποθέσω απλά βάζω τον λογαριασμό μου στο xbox και αυτομάτως περνάει και σε αυτό?Το κρίσιμο της υπόθεσης, ένα game που παίζω και έχω κολλήσει εδώ και 2-3 μέρες, μπορώ να το κατεβάσω στο xbox και να το συνεχίσω εκεί (να πάρει το save δηλαδή) ή φτου και από την αρχή?

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω το δικό μου Χ αφού έτριξα λιγο τα δόντια στο Public και ολοκληρώθηκα σαν άνθρωπος 😆. Με gpu και pc πλέον θα  ασχοληθώ από τη σειρά rtx 4xxx και μετά. Έβαλα και το gamepass ultimate για 2 χρόνια και τωρα περιμένουμε κανα game από τα MS game studios για να γουστάρουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Εν αναμονή του PS5 (παραγγελία από 11/2020😬) πρόλαβα και τσίμπησα ένα Χ από κωτσό πριν μερικές μέρες για το γαμώτο. Πίστευα οτι δεν θα το στείλουν γιατί ούτε tracking number μου έστειλαν και η παραγγελία είχε κολλήσει στο "συλλογή-προετοιμασία". Αλλα πριν από λίγο χτύπησε κουδούνι και βουαλά!

Εχω αγοράσει ήδη game pass ultimate και το τρέχω προς ώρας στο pc. Να υποθέσω απλά βάζω τον λογαριασμό μου στο xbox και αυτομάτως περνάει και σε αυτό?Το κρίσιμο της υπόθεσης, ένα game που παίζω και έχω κολλήσει εδώ και 2-3 μέρες, μπορώ να το κατεβάσω στο xbox και να το συνεχίσω εκεί (να πάρει το save δηλαδή) ή φτου και από την αρχή?

spacer.png

Ναι τα saves  περνανε  στο microsoft  cloud  οποτε θα τα παιξεις σε οτιδηποτε.. παιζεις στο πισι και σταματας.. αναβεις κονσολα και συνεχιζεις απο εκει που το αφησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

Ναι τα saves  περνανε  στο microsoft  cloud  οποτε θα τα παιξεις σε οτιδηποτε.. παιζεις στο πισι και σταματας.. αναβεις κονσολα και συνεχιζεις απο εκει που το αφησες..

πςςςς..αυτό ήθελα να ακούσω!😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Ναι τα saves  περνανε  στο microsoft  cloud  οποτε θα τα παιξεις σε οτιδηποτε.. παιζεις στο πισι και σταματας.. αναβεις κονσολα και συνεχιζεις απο εκει που το αφησες..

Δεν πρέπει το παιχνίδι να είναι στην κατηγορία play xbox anywhere για να το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, psi1984 είπε

δεν ειναι τυχαια το καλυτερο χειριστηριο που εχει κατασκευαστει ποτε, που να πιασεις στα χερια σου και το elite...

Τι είναι το elite?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, psi1984 είπε

δεν ειναι τυχαια το καλυτερο χειριστηριο που εχει κατασκευαστει ποτε, που να πιασεις στα χερια σου και το elite...

Premium game pad για το Xbox.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Τι είναι το elite?

Controller

1 ώρα πριν, tegonikos είπε

πςςςς..αυτό ήθελα να ακούσω!😇

Μόνο από εσένα δεν περίμενα να αγοράσεις XBOX. Αν είσαι ο tegonik από το AVCLUB. 

Καλοπαίχνιδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skiabox είπε

Αν μπορείς να αλλάξεις την σκληρότητα των sticks το έχω πάρει ήδη.

ναι αν παρεις την τελευταια εκδοση v2 (πλεον αν παρεις καινουργιο, μονο αυτη θα βρεις), ερχεται μαζι με ενα μικρο εργαλείο που σε αφήνει να το κανεις κ αυτο. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, skiabox είπε

Αν μπορείς να αλλάξεις την σκληρότητα των sticks το έχω πάρει ήδη.

Έχει ένα κλειδάκι μέσα. Βιδώνεις προς τα δεξιά για να "σφίξεις" τα αναλογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, skiabox said:

Αν μπορείς να αλλάξεις την σκληρότητα των sticks το έχω πάρει ήδη.

απο εκει που δεν μπορουσες να παιξεις με controller θ παρεις και το elite?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...