Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά τα μέσα του μήνα θα αρχίσουν οι πληρωμές και θα πάνε μέχρι τέλος του μήνα. 10-12 του μήνα θα μπορούν να γίνουν διορθώσεις στις αιτήσεις.

Έτσι λέει το news247.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, Newbie12 είπε

Καλησπέρα υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα επειδή έβαλα IBAN λογαριασμού ανηλίκου (alpha bank) ; Είμαι εγώ συνδικαιούχος μαζί με τον πατέρα μου

Εγω εβαλα iban της πειραιως και εγραψα οτι ειναι της εθνικης και εγω δε ξερω αν υπαρχει προβλημα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kayato είπε

Εγω εβαλα iban της πειραιως και εγραψα οτι ειναι της εθνικης και εγω δε ξερω αν υπαρχει προβλημα... 

Είχα ακούσει στο ράδιο ότι δεν το πολυβλέπουν αυτό,τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Newbie12 είπε

Καλησπέρα υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα επειδή έβαλα IBAN λογαριασμού ανηλίκου (alpha bank) ; Είμαι εγώ συνδικαιούχος μαζί με τον πατέρα μου

θα ήθελα να μου πεις αν δε σε πειράζει για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο και να μην βάλεις αυτό της μισθοδοσίας σου; ή κάποιο που να είσαι πρώτο όνομα τελοσπάντων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

θα ήθελα να μου πεις αν δε σε πειράζει για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο και να μην βάλεις αυτό της μισθοδοσίας σου; ή κάποιο που να είσαι πρώτο όνομα τελοσπάντων

Γιατί πριν λίγο καιρό έγινα 18 και δεν είχα αλλο λογαριασμό.

8 λεπτά πριν, logistoulis είπε

θα ήθελα να μου πεις αν δε σε πειράζει για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο και να μην βάλεις αυτό της μισθοδοσίας σου; ή κάποιο που να είσαι πρώτο όνομα τελοσπάντων

Πιστεύεις να έχω κάποιο πρόβλημα;

Επεξ/σία από Newbie12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Newbie12 είπε

Γιατί πριν λίγο καιρό έγινα 18 και δεν είχα αλλο λογαριασμό.

Πήγαινε κάνε δικό σου λογαριασμό.

Μετά 10-12 Απρίλη θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις διόρθωση λένε. Και θα βάλεις δικό σου λογαριασμό.

52 λεπτά πριν, Newbie12 είπε

Καλησπέρα υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα επειδή έβαλα IBAN λογαριασμού ανηλίκου (alpha bank) ; Είμαι εγώ συνδικαιούχος μαζί με τον πατέρα μου

Κάνε διόρθωση στις 10-12 Απρίλη στην αίτηση και βάλε σωστή τράπεζα

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Μετά τα μέσα του μήνα θα αρχίσουν οι πληρωμές και θα πάνε μέχρι τέλος του μήνα. 10-12 του μήνα θα μπορούν να γίνουν διορθώσεις στις αιτήσεις.

Έτσι λέει το news247.

Επίσης στο Open TV είπανε ότι θα δώσουνε τα λεφτά σε 3 κύματα

1) 15-17 Απρίλη

2) 25-27 Απρίλη

3) 5-7 Μαίου

Υπόθέτω 1) είναι όλοι αυτοί που η επιχείρηση τους έκλεισέ με εντολή του κράτους.

Ενώ 2) και 3) είναι οι υπόλοιποι αναλόγως το πότε έγινε η αναστολή(γιατί οι εργοδότες έχουν χρόνο μέρχι 20 Απρίλη για να βάλουν σε αναστολή τους εργαζομένους). Δηλαδή αν η επιχειρηση πλήττεται και σε βάλανε σε αναστολή από 1-10 λέμε, θα πάρεις τα λεφτά 25-27 λογικά. Αν σε βάλουν σε αναστολή 10-20 τότε 5-7 Μαιού. Επαναλαμβάνω δεν είμαι σίγουρος για αυτά. 

Επίσης μου αρέσει που λέγανε στην κυβέρνηση ότι όλοι θα πάρουν τα λεφτά μέρχι τις 10 Απρίλη, και τώρα λενε και 5-7 Μαίου.

 

Επεξ/σία από s1mplement
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση με τις διορθώσεις να πάει πιο πίσω η πληρωμή; Έχω βάλει λάθος email και σκέφτομαι αν χρειάζεται να κάνω διόρθωση ή να το αφήσω όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως δεν θα ασχοληθούν με τις αιτήσεις καθόλου πριν τις 12 Απρίλη και όταν τελειώσουν με τις διορθώσεις οι εργαζόμενοι πρώτα θα δώσουν τα λεφτά σε αυτούς που κλείσανε, δλδ 15-17 Απρίλη.

Και στη συνέχεια θα επιλέξουν αυτούς που πλήττονται και είχαν καταθέσει τις αιτήσεις από 1-10 Απρίλη και θα τους δώσουνε τα λεφτά στις 25-27 Μαίου.

Μετά λογικά για τους άλλους που δεν έχουν κάνει αίτηση επειδή δεν τους είχαν βάλει σε αναστολή θα ξανανοίξουν την πλατφόρμα μέτα τις 20 Απρίλη και θα τους δώσουν τα λεφτά 5-7 Μαίου.

Μη σου πω ότι εγώ έχω στο μυαλό μου ότι δεν θα δώσουνε και 800 σε αυτούς που πλήττονται. Αλλά θα δώσουν 540. Επειδή και καλά είναι σε αναστολή μόνο για 1 μήνα και όχι 1,5 όπως αυτοί που τους έκλεισε η επιχείρηση.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ την αίτηση στην ΕΡΓΑΝΗ για το επίδομα, απλά παρατήρησα ότι δεν έβγαλε κάποια ειδοποίηση ή αποδεικτικό κατάθεσης. Θα ήταν καλό να υπάρχει μια βεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Balerama είπε

Έκανα και εγώ την αίτηση στην ΕΡΓΑΝΗ για το επίδομα, απλά παρατήρησα ότι δεν έβγαλε κάποια ειδοποίηση ή αποδεικτικό κατάθεσης. Θα ήταν καλό να υπάρχει μια βεβαίωση.

Σου επιτρέπει να εκτυπώσεις/αποθηκεύσεις την αιτησή σου με αριθμό δελτίου κτλ. Αυτό είναι αρκετό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω και εγω κατι;
Συμπληρωσα τα στοιχεια στην φορμα, πατησα "Υποβολη", ρωτησε αν ειναι οκ για υποβολη, πατησα ναι και επειτα ξαναφορτωσε την σελιδα με την φορμα.

Δεν εγραψε ουτε οτι σταλθηκε, ουτε καποιο success message κλπ., απλα ξαναδειχνει την φορμα οπως ειναι για να κανεις την αιτηση.

Και εσας το ιδιο κανει; η τελοσπαντων ειναι οκ η οχι;

Τωρα ειδα το απο πανω post που λεει "Σου επιτρέπει να εκτυπώσεις/αποθηκεύσεις την αιτησή σου με αριθμό δελτίου κτλ. ", αυτο γιατι δεν το βλεπω εγω;

Επεξ/σία από Ρεkλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν είσαι εντάξει.

Πρέπει να ξανακάνεις τη φόρμα, κάπου έκανες κάτι λάθος.

Μόλις την ολοκληρώσεις με επιτυχία δεν θα μπορείς να την ξανανοίξεις.

Επεξ/σία από s1mplement
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Όχι δεν είσαι εντάξει.

Πρέπει να ξανακάνεις τη φόρμα, κάπου έκανες κάτι λάθος.

Μόλις την ολοκληρώσεις με επιτυχία δεν θα μπορείς να την ξανανοίξεις.

Α οκ, σ'ευχαριστω!

Παντως δεν ειχε εμφανισει κανενα error message, ουτε και success, γι'αυτο με παραξενεψε.

Μονο αν ειχαν κανενα csrf token και ειχε ληξει (γιατι περασε κανα 10λεπτο μεχρι να ολοκλ την διαδικασια) και δεν ενημερωσε.

 

Μια ερωτηση ακομα για οποιον ξερει.

Σταματησαμε π.χ. 18/3 που βγηκε η ανακοινωση να κλεισουν. Με τα ενσημα + μισθος για 16/3 κ 17/3 τι γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Ρεkλα είπε

Α οκ, σ'ευχαριστω!

Παντως δεν ειχε εμφανισει κανενα error message, ουτε και success, γι'αυτο με παραξενεψε.

Μονο αν ειχαν κανενα csrf token και ειχε ληξει (γιατι περασε κανα 10λεπτο μεχρι να ολοκλ την διαδικασια) και δεν ενημερωσε.

 

Μια ερωτηση ακομα για οποιον ξερει.

Σταματησαμε π.χ. 18/3 που βγηκε η ανακοινωση να κλεισουν. Με τα ενσημα + μισθος για 16/3 κ 17/3 τι γινεται;

Και τη δικιά μου με τη δεύτερη την πήρε, στην πρώτη δεν έγινε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...