Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση,

Ένας εργαζόμενος ο οποίος απολύθηκε στις 16 Μαρτίου από ένα φαρμακείο, που δε θεωρείται επιχείρηση που πλήττεται λόγω του ιού (και δεν έχει περάσει σε μαζικές απολύσεις ή παύσεις εργασιών), δικαιούται τα 800 ευρώ ναι ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από improvgeek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λογιστικής φύσης. Έχω ψάξει παντού έχω ρωτήσει παντού αλλά απάντηση δεν... Υπάρχει πρόβλημα με την γυναίκα μου και το έργανη. Δεν της δίνουν τα 800€ διότι έληγε 21 Μάρτη η σύμβαση της και ο λογιστής του εργοδότη της έκανε νέα σύμβαση και όχι αναστολή. Και το έργανη την βγάζει μη δικαιούχο. Τι κάνουμε ρε παιδιά; που πάμε σαν χώρα; εγώ παίξω 500€ η γυναίκα έπαιρνε παραπάνω.. Έχουμε 300€ ενοίκιο και ένα παιδάκι 18 μηνών... Δηλαδή δε θα έχουμε να φάμε σε λίγο.. Και μας πετάνε έτσι απλά έξω... Απίστευτα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DjTony είπε

Κάτι λογιστικής φύσης. Έχω ψάξει παντού έχω ρωτήσει παντού αλλά απάντηση δεν... Υπάρχει πρόβλημα με την γυναίκα μου και το έργανη. Δεν της δίνουν τα 800€ διότι έληγε 21 Μάρτη η σύμβαση της και ο λογιστής του εργοδότη της έκανε νέα σύμβαση και όχι αναστολή. Και το έργανη την βγάζει μη δικαιούχο. Τι κάνουμε ρε παιδιά; που πάμε σαν χώρα; εγώ παίξω 500€ η γυναίκα έπαιρνε παραπάνω.. Έχουμε 300€ ενοίκιο και ένα παιδάκι 18 μηνών... Δηλαδή δε θα έχουμε να φάμε σε λίγο.. Και μας πετάνε έτσι απλά έξω... Απίστευτα πράγματα 

λογιστικής φύσεως δεν είναι ... αλλά το σύστημα φόρτωσε ΚΑΙ αυτο στον λογιστή.Η εταιρια στην οποια απασχολειται ,θα κλεισει ;Δεν σε καταλαβα.Βρισκεται στους καδ που πλήττεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

λογιστικής φύσεως δεν είναι ... αλλά το σύστημα φόρτωσε ΚΑΙ αυτο στον λογιστή.Η εταιρια στην οποια απασχολειται ,θα κλεισει ;Δεν σε καταλαβα.Βρισκεται στους καδ που πλήττεται;

Εννοείται έχει κλείσει. Μαγαζί με νύχια είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DjTony είπε

Κάτι λογιστικής φύσης. Έχω ψάξει παντού έχω ρωτήσει παντού αλλά απάντηση δεν... Υπάρχει πρόβλημα με την γυναίκα μου και το έργανη. Δεν της δίνουν τα 800€ διότι έληγε 21 Μάρτη η σύμβαση της και ο λογιστής του εργοδότη της έκανε νέα σύμβαση και όχι αναστολή. Και το έργανη την βγάζει μη δικαιούχο. Τι κάνουμε ρε παιδιά; που πάμε σαν χώρα; εγώ παίξω 500€ η γυναίκα έπαιρνε παραπάνω.. Έχουμε 300€ ενοίκιο και ένα παιδάκι 18 μηνών... Δηλαδή δε θα έχουμε να φάμε σε λίγο.. Και μας πετάνε έτσι απλά έξω... Απίστευτα πράγματα 

τώρα που μιλάμε δεν μπορεί να την βγάλει σε αναστολή; υπάρχει κάποιο τεχνικό κόλλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DjTony είπε

Εννοείται έχει κλείσει. Μαγαζί με νύχια είναι. 

Παρτους τηλεφωνο να μπει σε αναστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας εχει εμφανισει σε καποιον λαθος μορφη iban κατα την διαρκεια υποβολης της αιτησης ? Εχω δοκιμασει με κενα αναμεσα στα νουμερα οπως ειναι στο βιβλιαριο, χωρις κενα, με παυλες, τπτ δεν μου το δεχεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μάκαρος είπε

Παιδια σας εχει εμφανισει σε καποιον λαθος μορφη iban κατα την διαρκεια υποβολης της αιτησης ? Εχω δοκιμασει με κενα αναμεσα στα νουμερα οπως ειναι στο βιβλιαριο, χωρις κενα, με παυλες, τπτ δεν μου το δεχεται. 

Χωρίς κενά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, daPro είπε

Χωρίς κενά..

Φαινομαι χαζος αλλα πραγματικα το εκανα παλι μολις και δεν το δεχεται ουτε χωρις κενα. Μηπως δεν πρεπει να βαλω το GR μπροστα και θελει μονο τους αριθμους ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Φαινομαι χαζος αλλα πραγματικα το εκανα παλι μολις και δεν το δεχεται ουτε χωρις κενα. Μηπως δεν πρεπει να βαλω το GR μπροστα και θελει μονο τους αριθμους ?

GR κεφαλαία χωρίς κενα πουθενά

 

στη χειρότερη τράβα ένα copy paste από το ebanking 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Φαινομαι χαζος αλλα πραγματικα το εκανα παλι μολις και δεν το δεχεται ουτε χωρις κενα. Μηπως δεν πρεπει να βαλω το GR μπροστα και θελει μονο τους αριθμους ?

Κοίτα εγώ το έκανα copy paste απτό e-banking το οποίο είναι με GR κεφαλαία και μετά ο αριθμός χωρίς κενά πουθενά.

Μήπως κάνεις αλλού λάθος κ δεν σου δέχεται την αίτηση?

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

GR κεφαλαία χωρίς κενα πουθενά

στη χειρότερη τράβα ένα copy paste από το ebanking 

 

4 λεπτά πριν, daPro είπε

Κοίτα εγώ το έκανα copy paste απτό e-banking το οποίο είναι με GR κεφαλαία και μετά ο αριθμός χωρίς κενά πουθενά.

Μήπως κάνεις αλλού λάθος κ δεν σου δέχεται την αίτηση?

Θα δοκιμασω απο το ebanking. Οχι μου βγαζει λαθος στο iban. Ουτως ή αλλως τα υπολοιπα ηταν συμπληρωμενα ολα. Ενα τηλεφωνο και ενα email εβαλα μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Θα δοκιμασω απο το ebanking. Οχι μου βγαζει λαθος στο iban. Ουτως ή αλλως τα υπολοιπα ηταν συμπληρωμενα ολα. Ενα τηλεφωνο και ενα email εβαλα μονο

ναι ξέρω, έχω ακούσει από πολλούς να τους βγάζει λάθος.. 

αλλά σε μια περίπτωση  ξεπεράστηκε έτσι, αν και ειλικρινά νομίζω ότι το πατούσε λάθος..

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

ναι ξέρω, έχω ακούσει από πολλούς να τους βγάζει λάθος.. 

αλλά σε μια περίπτωση  ξεπεράστηκε έτσι, αν και ειλικρινά νομίζω ότι το πατούσε λάθος..

Ολα οκ. Το εκανα copy paste και το δεχτηκε. Βεβαια δεν μου εβγαλε καποια επιβεβαιωση οταν εκανα υποβολη ουτε μου εχει ερθει καποιο mail. Ετσι εχει γινει και σε εσας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...