Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Το φεκ που λες είναι αυτό

https://www.e-nomothesia.gr/kat-ygeia/astheneies/koine-upourgike-apophase-27731-2020.html

και δεν βλέπω να λέει αυτό που λένε ότι διάβασαν οι γνωστοί σου 

Προφανώς δε διάβασαν τίποτα.

Απλά κυριαρχεί ο φόβος όπως και σε πολλους εδώ μέσα.

Φόβος, παράνοια.... Πείτε το όπως θέλετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Το φεκ που λες είναι αυτό

https://www.e-nomothesia.gr/kat-ygeia/astheneies/koine-upourgike-apophase-27731-2020.html

και δεν βλέπω να λέει αυτό που λένε ότι διάβασαν οι γνωστοί σου 

Πολύ λογικό να φοράει μια οικογένεια μάσκες στο αυτοκίνητό της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _kos_tas_ είπε

Γενετιστής ανατρέπει τα δεδομένα: Ο κορονοϊός ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο νότια της Γουχάν.

https://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/kosmos/100772_genetistis-anatrepei-ta-dedomena-o-koronoios-xekinise-ton-septembrio-notia-tis-goyhan%3famp

Άρα η θεωρία ότι ο κορονοϊός προκάλεσε χιλιάδες νεκρούς σε ελάχιστο χρονικό διάστημα σε σχέση με την εποχική γρίπη καταρρίπτεται παταγωδώς

Έχεις δει εσύ ΕΝΑ νεκρό από κορωνοϊό; Ούτε εγώ. Κανένας δεν υπάρχει. Ψέματα όλα από τα βοθροκάναλα για να μας τρομοκρατήσουν είναι. Να μην βγαίνουμε από το σπίτι και να μας κάνουν ότι θέλουμε. Πεθαίνουν από καρκίνο και λένε κορωνοϊό. Πεθαίνουν από τροχαίο και λένε κορωνοϊό. 

Φίλος μου από τους Γαργαλιάνους μου είπε τις προάλλες ότι είναι σχέδιο της λέσχης Μπιλντεμπεργκ για να προωθήσουν τα σχέδιά τους. 

10 λεπτά πριν, Karnov είπε

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:   Αν δεν είχε τεράστια δύναμη η Προπαγάνδα των ΜΜΕ και η Κοινωνική Μηχανική των κρατούντων,

ο γερμανικός λαός κατεστραμμένος οικονομικά, κοινωνικά και ψυχολογικά μετά απο την ήττα του 1ου Παγκοσμίου Πολέμου,

δεν θα τα έβαζε ξανά με όλους και όλα, ξεκινώντας έναν τεράστιο 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο... 
Μιλάμε για απόλυτη ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΣΗ σε πλανητικό επίπεδο, διότι στο τέλος ενεπλάκησαν σχεδόν όλοι.

Οπότε ας κοιτάξουμε λίγο ψύχραιμα και ας μην τρώμε ότι μας σερβίρουν αμάσητα τα ΜΜΕ.
 

ΥΣ.  "in Ioannis Ioannidis PhD  I trust"  

78.616 στις ΗΠΑ και συνεχίζει...Στείλε ένα email στον Γιάννη με αυτό το νούμερο. Τώρα όμως, όσο προλαβαίνεις. Αλλάζει το νούμερο συνέχεια, μην εκτεθείς...

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kirileman είπε

Πολύ λογικό να φοράει μια οικογένεια μάσκες στο αυτοκίνητό της...

καλά έχουμε ξανασυζητήσει πόσο παράλογα είναι διάφορα πχ το όριο επιβατών σε άτομα που μπορεί να ζουν ήδη μαζί για τον α ή β λόγο, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σκέφτηκε ο καθένας, οπότε ας το ψάξουμε

 

άλλωστε μην ξεχνάμε και την παρανόηση που είχε γίνει πχ με τις μάσκες στα σούπερ μάρκετ και πόσοι ήταν έτοιμοι να καταγγείλουν.. (τι ? )  

 

τώρα διαβάζουμε και το άλλο ότι αν πας να πάρεις το ποτό σου (όπως θα μπορούσες να κάνεις από ένα οποιοδήποτε περίπτερο) και πας και το πιεις παραπέρα είναι επίσης τρομερό και φοβερό 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά έχουμε ξανασυζητήσει πόσο παράλογα είναι διάφορα πχ το όριο επιβατών σε άτομα που μπορεί να ζουν ήδη μαζί για τον α ή β λόγο, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σκέφτηκε ο καθένας, οπότε ας το ψάξουμε

άλλωστε μην ξεχνάμε και την παρανόηση που είχε γίνει πχ με τις μάσκες στα σούπερ μάρκετ και πόσοι ήταν έτοιμοι να καταγγείλουν.. (τι ? )  

τώρα διαβάζουμε και το άλλο ότι αν πας να πάρεις το ποτό σου (όπως θα μπορούσες να κάνεις από ένα οποιοδήποτε περίπτερο) και πας και το πιεις παραπέρα είναι επίσης τρομερό και φοβερό 

Πουλάνε ποτά τα περίπτερα; Δώσε διεύθυνση να πάω το βράδυ με την παρέα για τεκίλες και να βγάλουμε γούστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gordonas είπε

Πουλάνε ποτά τα περίπτερα; Δώσε διεύθυνση να πάω το βράδυ με την παρέα για τεκίλες και να βγάλουμε γούστα. 

πουλάνε μπύρες, και οι κάβες σου πουλάνε και μπουκάλι ουίσκι , το ίδιο και πολλά μίνι μάρκετ 

 

σε διάφορα καφέ και φούρνους που γινόταν ο κακός χαμός απέξω και μέσα στην καραντίνα δεν είδα να γίνεται θέμα πάντως 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fmarulezkd είπε

Δε τον επηρεάζει άμεσα. Αυτό που έπηρεαζει είναι οι άνθρωποι - περνάμε περισσότερο χρόνο σε εξωτερικά μέρη, ανοίγουμε περισσότερο τα παράθυρα κτλ  κτλ. 

Χμ μόνο έμμεσα υποτίθεται επηρεάζει? Μου φαίνεται λίγο περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, gordonas said:

Πουλάνε ποτά τα περίπτερα; Δώσε διεύθυνση να πάω το βράδυ με την παρέα για τεκίλες και να βγάλουμε γούστα. 

Ξερεις οτι οι μπυρες περιεχουν αλκοολ ετσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Χμ μόνο έμμεσα υποτίθεται επηρεάζει? Μου φαίνεται λίγο περίεργο

και το καλοκαίρι πάντως σέρνονται ιώσεις , πέρυσι στις κυκλάδες τον αύγουστο ξέρω αρκετό κόσμο που αρρρώστησε σε διάφορα νησιά 

κι εγώ είχα κάνει δέκατα και ο ξενοδόχος μου έλεγε ότι ήμουν τυχερός που την πάλευα και κυκλοφορούσα (με αναβράζον κάθε 6 ώρες βέβαια) , είχε άλλους σε δωμάτια που τους είχε κρεβατωμένους και τους ανέβαζε σουπίτσα 

αν φέτος γινόταν κάτι τέτοιο με άσχετη ίωση ο πανικός θα βάραγε κόκκινα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά έχουμε ξανασυζητήσει πόσο παράλογα είναι διάφορα πχ το όριο επιβατών σε άτομα που μπορεί να ζουν ήδη μαζί για τον α ή β λόγο, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σκέφτηκε ο καθένας, οπότε ας το ψάξουμε

άλλωστε μην ξεχνάμε και την παρανόηση που είχε γίνει πχ με τις μάσκες στα σούπερ μάρκετ και πόσοι ήταν έτοιμοι να καταγγείλουν.. (τι ? )  

Μαλλον εχεις παρανοησει τα μετρα για τα σουπερ μαρκετ πρεπει να φορανε μασκα οσοι ειναι στα μη συσκευασμενα προιοντα πρεπι να υπαρχει περιορισμος πελατων και καρτελα πελατη στην εισοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Curtis76 είπε

Μαλλον εχεις παρανοησει τα μετρα για τα σουπερ μαρκετ πρεπει να φορανε μασκα οσοι ειναι στα μη συσκευασμενα προιοντα πρεπι να υπαρχει περιορισμος πελατων και καρτελα πελατη στην εισοδο. 

εγώ μια χαρά είχα καταλάβει τι ισχύει, αλλά εδώ μέσα θυμάμαι να διαβάζω άλλα όπως μάσκες όλοι και πάρτε τηλέφωνο να καταγγείλετε επειδή καμιά κοπέλα δεν φορούσε μάσκα

προφανώς ήξεραν ποιος πρέπει να βάλει τι και αυτοί που έπρεπε θα φορούσαν, αλλά ο κόσμος είχε μπερδευτεί και νόμιζε ότι πρέπει να φοράνε όλοι 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πουλάνε μπύρες, και οι κάβες σου πουλάνε και μπουκάλι ουίσκι , το ίδιο και πολλά μίνι μάρκετ 

σε διάφορα καφέ και φούρνους που γινόταν ο κακός χαμός απέξω και μέσα στην καραντίνα δεν είδα να γίνεται θέμα πάντως 

Στην πόλη που μένω, στην καραντίνα κυκλοφορούσαν έξω μόνο οι σκύλοι. Άντε και 3-4 πιτσιρικάδες έξω από κανένα take away. 

Η μπύρα δεν είναι "ποτό". Αν εσένα σου φαίνεται φυσιολογικό να πάρει μια παρέα έφηβων μπουκάλι ουίσκι και να κάθεται στην πλατεία να το πίνει εγώ πάω πάσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

εγώ μια χαρά είχα καταλάβει τι ισχύει, αλλά εδώ μέσα θυμάμαι να διαβάζω άλλα 

Δε το βλεπω να εχεις καταλαβει, αφου δε βλεπεις λογους για να καταγγειλει κατι, εκτος και αν εχεις καταλαβει αλλα θες να λες τα μισα.

Επεξ/σία από Curtis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Curtis76 είπε

Δε το βλεπω να εχεις καταλαβει, αφου δε βλεπεις λογους για να καταγγιλει κατι, εκτος και αν εχεις καταλαβει αλλα θες να λες τα μισα.

οκ δεν είχα καταλάβει τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίσατε τη διαφήμιση που έλεγε να ταξιδεύουμε με το λεωφορείο γιατί είναι οικονομικό, οικολογικό κλπ και είχε μια μάζα ανθρώπων και σε άλλο καρέ τα αυτοκινητα που έπιαναν περισσότερο χώρο και μόλυναν πιο πολύ.

αρε πως αλλάζουν οι εποχές. 

Αν γίνει και με τους βιγκαν κάτι αντίστοιχο θε γελάω 1 χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...