Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, sstratos είπε

Δεν προστατεύουν οι υφασμάτινες παιδιά , μην πιστεύεται οτι σας λένε. Τσάμπα λεφτά δίνεται σε επιτήδειους. Χθες σε μινι μάρκετ τις πουλάγανε 4 ευρώ την μία.. Ελεος

Δικός μου άνθρωπος που εργάζεται στη πρώτη γραμμή, λέει οτι από το τίποτε καλύτερα να φοράς την υφασμάτινη. Αυτά που δε κάνουν τιποτε ειναι τα κασκολ. Στη χειροτερη ένα μαντίλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, sstratos είπε

Δεν προστατεύουν οι υφασμάτινες παιδιά , μην πιστεύεται οτι σας λένε. Τσάμπα λεφτά δίνεται σε επιτήδειους. Χθες σε μινι μάρκετ τις πουλάγανε 4 ευρώ την μία.. Ελεος

εμένα η δική μου μητέρα έκανε παραγγελία από το φαρμακείο που έχουμε στην γωνία και τις έφερε το courrier (6) έξι υφασμάτινες μάσκες

που αντέχουν λέει 1000 πλυσίματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναποτελεσματικότητα έγκειται στην υγρασία. Θέλουν προσοχή και αλλαγή συχνα. Εαν ο άλλος πετάξει την χλέπα στη μούρη σου και φοράς την μάσκα προφανώς και είσαι καλλίτερα απο το να μη φορούσες καθόλου. Κατευθείαν αλλαγή και αποστείρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Δικός μου άνθρωπος που εργάζεται στη πρώτη γραμμή, λέει οτι από το τίποτε καλύτερα να φοράς την υφασμάτινη. Αυτά που δε κάνουν τιποτε ειναι τα κασκολ. Στη χειροτερη ένα μαντίλι.

οι καλύτερες για μένα είναι της 3Μ αλλά που να τις βρεις...ούτε αντισηπτικά δεν υπάρχουν στην περιοχή του παγκρατίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ενημερωτικα 3,5Ε η μασκα και 10€ το αντισηπτικο..........απο φαρμακειο παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πρώτο κρούσμα Χαλκιδική. Το περίεργο ειναι ότι πήγε νοσοκομείο έγινε τεστ και βγήκε αρνητικό ενώ λίγες μέρες μετά βγήκε θετικό. 40 χρόνων και είναι σοβαρά από ότι λένε. 

Δεν ξερω εαν ειναι περιεργο αλλα σιγουρα ειναι συνηθισμενο πλεον. Ποσα αρθρα για νοσουντες (μερικοι των οποιων κατεληξαν) παγκοσμιως και ειχαν κανει 2-3 φορες τεστ μεχρι να αποδειχθει θετικο; Με τεστ απο νοσοκομειο. Δεν εχω λινκ επειδη εχω δει αρκετα στο ιντερνετ με τα ατομα που χρειαστηκε ξανα και ξανα δειγματοληψια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, krakozia είπε

Ενημερωτικα 3,5Ε η μασκα και 10€ το αντισηπτικο..........απο φαρμακειο παντα

μην αγορασεις.

Στην καλλιθεα ειχα βρει με 2,5ε αντισηπτικο.Ορισμενοι συνανθρωποι μας χρησιμοποιουν το οχημα της πανδημιας για να θησαυρισουν.

Λεφτα θα βγαλουν ...αλλα κατι αλλο χανουν.

Μασκα δεν εχω βρει πουθενα.Μονο ενας τυπος κανει δουλεια απ οσο εχω ενημερωθει.Οι χειρουργικες ειναι να χουμε να λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, whosethere είπε

Δεν ξερω εαν ειναι περιεργο αλλα σιγουρα ειναι συνηθισμενο πλεον. Ποσα αρθρα για νοσουντες (μερικοι των οποιων κατεληξαν) παγκοσμιως και ειχαν κανει 2-3 φορες τεστ μεχρι να αποδειχθει θετικο; Με τεστ απο νοσοκομειο. Δεν εχω λινκ επειδη εχω δει αρκετα στο ιντερνετ με τα ατομα που χρειαστηκε ξανα και ξανα δειγματοληψια.

Οταν ειχε πρωτο ξεκινησει η κριση στην κινα και αρχισαν τα πρωτα τεστ ελλαδα, ειχα διαβασει μια ανακοινωση του παστερ οπου εδιναν διευκρινισεις στο πως πρεπει να γινονται τα τεστ και συγκεκριμενα ελεγαν οτι πρεπει να γινεται δειγματοληψια ανω και κατω αναπνευστικου. Δεν ειμαι γιατρος επ ουδενι αλλα καμια φορα αναρωτιεμαι αν παιζει και αυτο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορικα τις αλλες φορες που υπηρχε πανδημια στον κοσμο 

πως σταματησε? βρεθηκε θεραπεια η μονος του εκανε τον κυκλο του ας πουμε ο ιος και αποδυναμωθηκε η ενας συνδιασμος και των δυο?

βεβαια διαφορετικη η ιατρικη το 1300 που υπηρχε χολερα αλλα να παρουμε μια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οποιαδήποτε είδους κρίση πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα έχουν όφελος.

Και όπως είχα γράψει σε άλλο ποστ, τώρα εμείς τους κατηγορούμε αλλά μόλις μας δοθεί η ευκαιρία σε αντίστοιχη περίπτωση θα κάνουμε τα ίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, ant_ είπε

Ιστορικα τις αλλες φορες που υπηρχε πανδημια στον κοσμο 

πως σταματησε? βρεθηκε θεραπεια η μονος του εκανε τον κυκλο του ας πουμε ο ιος και αποδυναμωθηκε η ενας συνδιασμος και των δυο?

βεβαια διαφορετικη η ιατρικη το 1300 που υπηρχε χολερα αλλα να παρουμε μια ιδεα

Εκανε τον κυκλο της, τουλαχιστον αυτο εγινε το 1918 με την ισπανικη γριπη που βεβαια ειχε εκ νεκρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

σε οποιαδήποτε είδους κρίση πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα έχουν όφελος.

Και όπως είχα γράψει σε άλλο ποστ, τώρα εμείς τους κατηγορούμε αλλά μόλις μας δοθεί η ευκαιρία σε αντίστοιχη περίπτωση θα κάνουμε τα ίδια.

Με βρισκεις αντιθετο στο δευτερο σκελος.Ενας λογος που αυτο το κρατος ειναι ακομα ορθιο ειναι οτι μερικοι εως αρκετοι συνανθρωποι εχουν αξιοπρεπεια ...αρχες ,κατι το οποιο για μερικους ειναι αγνωστο.Αλλου ειδους κουβεντα ,δεν θα επεκταθω περαιτέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gas7777 είπε

Ισχύουν τα περί πλιατσικων σε περιοχές της Ιταλίας;

Αν ναι, γιατί συνέβη αυτό;

  

20 ώρες πριν, Sanjuro είπε

οι άνθρωποι δεν έχουν να φάνε και η κυβέρνηση τους δεν τους αφήνει επιλογές έχοντας τους κλεισμένους σπίτι. Αυτά που θα πρέπει να γίνουν κανονικά (π.χ. επίδομα ανεργίας σε όλους τους ανέργους) προϋποθέτουν το άγριο ξεβόλεμα των απανταχού ολιγαρχών. Η κατεύθυνση όμως είναι άκρως αντίθετη γιατί οι ντόπιες ελίτ (τα φιλαράκια των ολιγαρχών) γνωρίζουν πως στις κρίσεις έχουν τις μεγάλες ευκαιρίες να περάσουν τα δικά τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...