Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, sstratos είπε

Εγώ θα σας πώ τι έγινε σήμερα , για να γελάσουμε και λίγο...

Είμαι φαρμακοποιός , δουλεύω με την ποδιά , γάντια μάσκα και εξυπηρετώ μόνο απο το παραθυράκι ασφαλείας (δεν μπαίνει κανείς μέσα).... 

Ερχεται λοιπόν ένας παππούς , γύρω στα 85 , τον βλέπω απο μακρυά και πηγαίνω στην πόρτα , αυτός με προλαβαίνει και προσπαθεί να σπρώξει (την κλειδωμένη) πόρτα για να μπεί. Φτάνω και εγώ , ανοίγω το παραθυράκι και του λέω "Καλημέρα , πείτε μου...." και αφού με βλέπει απο πάνω μέχρι κάτω τι μου λέει :

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τί χάλια είναι αυτά που φοράς .... Ετσι θα με σερβίρεις ??

του απάντησα "Δεν ειναι ταβέρνα εδώ , πείτε μου τι θα θέλατε".....

για να σου είπε για σερβίρισμα μάλλον θα ήθελε να τον τρατάρεις καθαρό οινοπνευματάκι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έχει σκεφτεί κανένας μας τι ποσοστό αύξησης θα έχουμε στις γεννήσεις κατά τον Νοέμβρη...???

Αν και αντιλαμβάνομαι πώς το προσεγγίζεις, με την αβεβαιότητα για το αύριο (και το σήμερα) στο οικονομικό κομμάτι θα ρισκάρω να πω ότι δεν νομίζω να αυξηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Έχει σκεφτεί κανένας μας τι ποσοστό αύξησης θα έχουμε στις γεννήσεις κατά τον Νοέμβρη...???

Μείον θα έχουμε στις γεννήσεις. Μόνο τα διαζύγια θα αυξηθούν. Με τέτοια επίπεδα άγχους και στρες οι περισσότεροι θα βγάλουν τον κακό τους εαυτό και θα ξεσπούν στον πρώτο (και μοναδικό) που θα βρουν μπροστά τους, τον άνθρωπο τους. Όλοι μίζεροι και γκρινιάρηδες θα καταντήσουμε. Θα είναι δοκιμασία για άλλες τις σχέσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έχει σκεφτεί κανένας μας τι ποσοστό αύξησης θα έχουμε στις γεννήσεις κατά τον Νοέμβρη...???

Μικρο ποσοστο σε σχεση με τα διαζυγια

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έχει σκεφτεί κανένας μας τι ποσοστό αύξησης θα έχουμε στις γεννήσεις κατά τον Νοέμβρη...???

Με όλα αυτά που γίνονται,  που όρεξη για σεξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, fredd0 είπε

εχω την αισθηση οτι πρεπει να αναζητησεις το λυμα "εθελοντης" σε καποιο λεξικο

εμεις εθελοντες χρονια τωρα δεν εχουν καποια μοριοδοτηση, ευτυχως ειμαστε και μελοι πολιτικης προσταριας μεσω του συλλογου εθελοντων και τρεχουμε παντου. ειδικα με τα εξτρα μετρα αυξήθηκε η κινηση για βοηθεια. εστω και ψωνια-φαρμακειο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

Λινκ πλιζ

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

adinamos-krikos-tasos-trifonos.png.313476990c9e2d4aa9280e4b0da2968a.png

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732538-κορωνοϊός-στην-ελλάδα/?do=findComment&comment=57749205

Spoiler

Το ΄"έπιασες" ακριβώς το ύφος!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Με όλα αυτά που γίνονται,  που όρεξη για σεξ;

Υπάρχει και η άλλη εκδοχή που ακολουθούν αρκετοί. Γ@μ@τ3 γιατί χανόμαστε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρώτη ημέρα που πραγματικά πιστεύω ότι πετύχαμε κοινωνική αποστασιοποίηση σε κάποιον ικανοποιητικό βαθμό. 

Όταν κλείσουν και τον κατασκευαστικό κλάδο, τότε θα είναι το καθοριστικό βήμα για να δούμε αποτελέσματα μετά από ένα μήνα. 

Τα νούμερα που κοιτάμε πάντα είναι των νοσηλευομένων. Είναι τα μόνα αξιόπιστα. Αυτά μας δείχνουν με ακρίβεια 99% τι συνέβαινε πριν 10 ημέρες περίπου. Τα στοιχεία από τις επόμενες 5-10 ημέρες θα μας δείξουν που θα φτάσει η κατάσταση στην χώρα μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kannas είπε

ενας χρηστης νωριτερα ειχε ανεβασει ενα fake news για μια δημοσιογραφο που ταχα πεθανε απο κορονοιο και το εκρυβε η κυβερνηση

βγηκε πριν λιγο ο αδελφος της δημοσιογραφου ανεφερε οτι ο θανατος ηταν απο καρδια και οτι καποιοι προσπαθησαν να εκμεταλευτουν τον ασχετο με την επιδημια θανατο της αδελφης του

Δεν το είχε διασταύρωσει ο ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ !!!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

μετά είναι πρόβλημα για μας, γιατί οι περισσότεροι που φοράνε γάντια γενικά (ταμίες πχ) δεν τα αλλάζουν συχνά άρα είναι θεοβρώμικα 

το γάντι γενικά έχει φυσικά τα καλά του, αλλά μπορεί να να είναι παγίδα.. αν σε πιάσει καμιά φαγούρα..

από την άλλη και το συνεχές αντισηπτικό θα σου τσακίσει τα χέρια 

Στον τοπικό μου Μασούτη που πάω πάντως οι υπάλληλοι φοράνε γάντια αλλά έχουν και ψεκάζουν τα χέρια τους με αντισηπτικό με κάθε συναλλαγή. Το ίδιο και για τους πελάτες, τους ψεκάζουν τα χέρια πριν σου δώσουν την καρτούλα σου και μετά που θα τελειώσεις. Τώρα κατά πόσο καλό είναι να φοράς συνέχεια γάντια είναι άλλη ιστορία όμως δεν υπάρχει πρόβλημα με το θέμα αντισηπτικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...