Προς το περιεχόμενο

Lidl δραπανοκατσαβιδο 70€


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι η καινούργια σειρά που είναι brushless. Λίγο πιο ακριβή από τα κανονικά αλλά καλύτερα και σαν αντοχή και σαν δύναμη. Λογικά θα φέρει και το κρουστικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, petoglou είπε

σε πληροφορω οτι εχω μακιτα δραπανοκατσαβιδο αξιας 220 ευρω και ενα parkside που το πηρα 60ευρω...το parkside το πηρα σαν δευτερο ετσι για να υπαρχει..μια μερα που μου χαλασε το μακιτα και το εδωσα με την εγγθηση του να το κανουν κανανε 2 βδομαδες..Σε αυτες τις δυο βδομαδες που χρησιμοποιουσα το parkside επαθα πλακα καμια διαφορα και πλεον τα χρησιμοποιω και τα δυο το ιδιο,με το parksιde λιγο περισσοτερο...Γενικα οτι δραπανα,παλμικα κατσαβιδια βγαζει το lidl της parkside χτυπηστε ειναι κελεπουρια...Δεν λεω ολα τα εργαλεια parkside επαναλαμβανω τα δραπανοκτσαβιδα,κρουστικα,παλμικα κλπ

εχουν και τρια χρονια εγγυηση

αυτο το κρουστικο δραπανοκατσαβιδο της parkside εχω και ειναι κορυφη,τα καλυτερο εργαλειο απο οσα εχει δωσει η συγκερημενη εταιρια!

Του Ποτε ομως ειναι το Μακιτα που εχεις και του Ποτε ειναι το Parkside? Αμφιβαλλω πολυ πως αγορασες 2 την ιδια χρονικη περιοδο γιαυτο το λεω.

Με λιγα λογια αν μιλαμε για 5 χρονια διαφορα λογικο των 220ε τοτε (που μαλλον θα το πηρες και με 2η μπαταρια - οπως οσοι ξερω με Μακιτα - οποτε η αληθινη τιμη ειναι μικροτερη) να μην ειναι τοσο καλο οσο των 60ε τωρα (ασε που οκ πληρωνεις και το ονομα Μακιτα κακα τα ψεματα). Αυτο το παραδειγμα ισχυει με οτιδηποτε στην αγορα βεβαια, γιαυτο και το αναφερα.

Περα απο αυτο εχω δουλεψει με Parkside, Bosh και Stanley και για μενα εστω καλυτερο ηταν το Stanley (για DeWalt δεν μπορω να εκφερω γνωμη - οσο για τα Makita δεν θα εδινα τοσα για ερασιτεχνικη δουλεια).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αντι για προσφορα βλεπω ενα θεμα "ποιο ειναι καλυτερο".

Μην ενοχλειστε, κανω χαζι. Go on. Εβαλα την τιμη στον τιτλο και αν κανεις ξερει ποσο ειχε παλια αντι για 70 που εχει τωρα, μας το γραφει και αυτο μεσα στο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pinakas0 είπε

δηλαδή έχει δώσει ο άλλος 4-5 χιλιάρικα για πάγκους και λοιπά εργαλεία και δουλεύει με το δράπανο του LIDL αντί να πάρει ένα Dewalt να κάνει την δουλειά του

χαχα... οκ πάσο ότι πείτε

Σαν τα Dewalt προσωπικά δεν υπάρχουν πιο αξιόπιστα. Το δικό μ με καθημερινή τουλάχιστον 10ωρη χρήση μ εκαψε μοτέρ μετά από 6 χρόνια. Ένα μακιτα πάλι μ εκαψε μοτέρ στις 3 βδομάδες και δεν τα πολυεμπιστευομαι πια, αλλά ίσως και να έτυχε. BOSCH δεν έχω δοκιμάσει σε δράπανο όπως και Stanley ( αξίζουν άραγε τα δεύτερα; πάντα ήθελα να τα δοκιμάσω) 

Τώρα αυτό του τίτλου λέω να το τιμήσω μιας και ψάχνω ένα δεύτερο για ψιλοδουλειες μιας και ήθελα ένα δεύτερο για επαγγελματική χρήση οπότε αν το προλάβω θα έχω γνώμη κ εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με brussless motor, 20ρες μπαταρίες και μάλιστα επιλογή στα 4Ah και τιμή 70€ ή lidl ξεφεύγει από την κατηγορία του ερασιτέχνη και κλείνει το μάτι ξεκάθαρα στον επαγγελματία. Έχω παρόμοιο στα 14.4V που το πήρα πριν 5 χρόνια, φυσικά δεν έπαθε τίποτα αλλά η χρήση του ήταν <10 φορτίσεις συνολικά και τότε είχα δώσει 35€. Για περιστασιακή χρήση θα τα λυπόμουν τα 70€.

Επεξ/σία από lary7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντεβαλτ είναι κορυφή

Μάκιτα όχι και από μένα. Είχα κακή εμπειρία.

Παρκσαιντ πλέον έχουν γίνει αξιόπιστα αλλά δεν θα τα είχα για βασικά εργαλεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά όλοι δίκιο έχετε.

Σιγουρα ειναι καλα τα B&D  τα Dewalt και ούτω καθεξής.

Το οτι εχει και καλυτερα δραπανα απο του LIDL ε ναι το ξερουμε...

Εδω μιλάμε για μια προσφορά στα 70 ευρω για 20V με Brussels μοτέρ κτλ.

Δεν Υπάρχει Dewalt 20v με 70 ευρώ και τα B&D τα οικονομικά τουλάχιστον είναι για τα σκουπίδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα 2 χρόνια.
Τον Δεκέμβριο άρχισε να καίει τα καρβουνάκια του. Βγήκε καπνός και σπίθες από τις γρίλιες του για λίγο και έπεσε η δύναμή του.

Πήρα τηλέφωνο το service.

Να μην τα πολυλογώ...
Μόνο με το Part Number και χωρίς να χρειαστεί
-Να τους στείλω την απόδειξη (την είχα)
-Να τους στείλω πίσω την συσκευή
-Να τους στείλω οποιαδήποτε απόδειξη των ισχυρισμών μου...

...μου στείλανε με μεταφορική, χωρίς να πληρώσω ούτε σεντ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευή στο βαλιτσάκι της, απλά χωρίς μπαταρία και φορτιστή.
Και η πλάκα είναι ότι την καινούργια συσκευή δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Η παλιά, αν και με πεσμένη απόδοση (τα σύγκρινα με την ίδια μπαταρία back-to-back με την καινούργια), κάνει μια χαρά την δουλειά της.

Πολλά μπορεί να ειπωθούν για το Lidl (πχ εμένα δεν μ'αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ τα κρεατικά του και τα Ψάρια του)... αλλά από θέμα εγγύησης, δεν πιάνεται...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα εργαλεια ok και μην ξεχναμε ειναι και ακριβο επαγγελματικο  πραγματικα πολυ καλο . Σε ζωνες πχ  εκγύμναση κοιλιακών τωρα ανοιξα το κουτι αφου η κοιλια μεγαλωνει :P και δε παιρνει τι σκ@τα να τη κανω μετα απο 1 χρονο και ειναι και θεμα υγιεινης στις επιστροφες τωρα ... Θελω να πω εχει και μαπα φιρμες .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lidl έχουν πραγματικά την καλύτερη, αμεσότερη και μεγαλύτερη εγγύηση που μπορεί να προσφέρει η αγορά σήμερα.

Σχετικά με τα νέα brush less μοντέλα όντως υπάρχει μια στροφή προς τον επαγγελματία. Το μέλλον θα δείξει. Γενικά τα εργαλεία τους πάντως είναι αξιοπρεπεστατα και που να έφερναν τις ποικιλίες του εξωτερικού, plasma cutter , Tig κολλήσεις κτλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Τα Lidl έχουν πραγματικά την καλύτερη, αμεσότερη και μεγαλύτερη εγγύηση που μπορεί να προσφέρει η αγορά σήμερα

Σωστά, είναι γεγονός αυτό. Πάντως για να τα λέμε και όλα, μια (καταραμένη) φορά που χρειάστηκε να κάνω χρήση, απηύδησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ultimamage είπε

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί υπήρχαν ερωτήσεις για το δραπανοκατσαβιδο του lidl την προηγούμενη εβδομάδα για όποιον ενδιαφέρεται.

https://www.fylladiomat.gr/lidl/φυλλδιο-non-food-απ-τη-δευτρα-06-04-2020/?page=13

Στα 69.99 ευρώ

Πάρα πολύ καλό δραπανοκατσαβιδο αλλά από ότι βλέπω δεν είναι κρουστικό.

Όποιος θέλει και κρουστικό ας περιμένει κάνα 2 εβδομάδες όλο και θα το βγάλουνε πάλι.

Από Πέμπτη 9 του μήνα.

Καλημέρα

Τι κόλλημα  έχετε με την κρούση υπάρχουν ειδικά τρυπάνια που ανοίγουν τρύπα στο μπετό χωρίς κρούση σαν βούτυρο το κόβουν και δεν είναι και ακριβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...