Προς το περιεχόμενο

Lidl δραπανοκατσαβιδο 70€


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, PoliospA είπε

Καλημέρα

Τι κόλλημα  έχετε με την κρούση υπάρχουν ειδικά τρυπάνια που ανοίγουν τρύπα στο μπετό χωρίς κρούση σαν βούτυρο το κόβουν και δεν είναι και ακριβά

Για πες κανένα φθηνό όπως λες με κρούση που ανοίγουν τα μπετά σαν βουτηρο, να πάρω και εγώ κανένα σαν επαγγελματίας του χώρου, έτσι από περιέργεια. 

Έχω Dewalt, makita, και 2 Milwaukee τα οποία πλήρωσα πανάκριβα. Αν υπάρχει κανένα με 50 ευρώ (φθηνό δηλαδή) που κόβει μπετά σαν βουτηρο, τότε θα ήθελα να το δω!!

😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

2 Milwaukee

Επιτέλους, κάποιος την είπε! Και έλεγα τόσο άγνωστη είναι στην Ελλάδα; 😉

Σκυρόδεμα (άοπλο ή μη) αποκλείεται να διατρηθεί άνευ κρουστικού. Μην καταρρίψουμε και τους φυσικούς νόμους ρε παιδιά! 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Επιτέλους, κάποιος την είπε! Και έλεγα τόσο άγνωστη είναι στην Ελλάδα; 😉

Δεν είναι άγνωστη, απλα επειδή κοστίζουν 3πλη τιμή δεν τα παίρνουν το 80 μην πω 90% των επαγγελματιών.(προσωπικά τόσα χρόνια στις ανακαινίσεις 1 φορά είδα άλλο μάστορα με Milwaukee εργαλείο) 

Όταν τα έδειξα σε μάστορα μου, έπαθε πλάκα. Όταν του είπα την τιμή έπαθε μεγαλύτερη πλάκα 😂

Αλλα μιλάμε τα εργαλεία είναι από άλλο πλανήτη. Αξίζουν 1000% τα λεφτά που έδωσα. 

 

Να πω για το συγκεκριμένο, ότι με κάποιες υποχωρήσεις, και γενικά με το ότι η lidl το αλλάζει εύκολα αν πάθει κάτι, τοτε αξίζει η αγορά του. (οχι βέβαια αν είσαι επαγγελματίας εννοείται, αλλά για εργασιες στο σπίτι κομπλέ ειναι) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Επειδή έχω δουλέψει σε εργοτάξια εκτός Ελλάδας (Ευρώπης για την ακρίβεια), να επιβεβαιώσω. Όταν βλέπεις αμερικάνικο συνεργείο (40 άτομα) να δουλεύει αποκλειστικά με Milwaukee, νομίζω κάτι λέει αυτό. Δεν αποκλείονται και οι υπόλοιπες μάρκες προφανώς, αλλά μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση. Ένας μόνο δικός μας το είχε και αναρωτιόμουν τι σόι μάρκα είναι αυτή και πόσο ρεμπεσκές ήταν που κυκλοφορούσε με τέτοιο εξοπλισμό εργοταξίου. Πόσο έξω έπεσα... 

 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αντι για προσφορα βλεπω ενα θεμα "ποιο ειναι καλυτερο".

Μην ενοχλειστε, κανω χαζι. Go on. Εβαλα την τιμη στον τιτλο και αν κανεις ξερει ποσο ειχε παλια αντι για 70 που εχει τωρα, μας το γραφει και αυτο μεσα στο θεμα.

Χωρίς να θέλω να μπω στον "πόλεμο" , να πω οτι αυτό δραπανοκατσαβιδο είναι brush less και δεν το έχει ξαναφέρει το lidl. Όποτε δεν εχει προηγούμενη τιμή  και στην οποία σύγκριση τιμής με άλλη μάρκα να το συγκρίνετε με αντίστοιχο brusηless. Αυτά - τα γρι, οχι τα πράσινα-  έχουν και 5 χρόνια εγγύηση .

Η παράθεση έγινε γιατί πιστεύω οτι πρέπει να μπει στον τίτλο

Επεξ/σία από smpt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δουλεύει με τέτοια εργαλεία, ας κοιτάξει και προς METABO μεριά, αν θέλει κάτι πολύ ποιοτικό σε σχετικά καλή τιμή.

 

Οι τύποι υπόσχονται και επισκευή εντός 24 ωρών από την παραλαβή του  που παίζει μεγάλο ρόλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά σίγουρα δεν είναι, όμως. Τα parkside είναι πάρα πολύ καλά, έχουν τρία χρόνια εγγύηση και μέσα σε κάποιο διάστημα, δε θυμάμαι πόσο μπορείς έτσι απλά να τα επιστρέψεις. Τα πράσινα που παίρνω δεν είναι μακίτα αλλά σίγουρα καλύτερα απ τα περισσότερα αυτής της κατηγόριας τιμής. Τώρα για τα μαύρα που ξεκίνησαν να φέρνουν στην Ελλάδα είναι το λιγότερο ημιεπαγγελματικά. Προσωπικά έχω δει και ο ίδιος επαγγελματίες να χρησιμοποιούν τα πράσινα και όλοι τα συνιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Για πες κανένα φθηνό όπως λες με κρούση που ανοίγουν τα μπετά σαν βουτηρο, να πάρω και εγώ κανένα σαν επαγγελματίας του χώρου, έτσι από περιέργεια. 

Έχω Dewalt, makita, και 2 Milwaukee τα οποία πλήρωσα πανάκριβα. Αν υπάρχει κανένα με 50 ευρώ (φθηνό δηλαδή) που κόβει μπετά σαν βουτηρο, τότε θα ήθελα να το δω!!

😁

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός

Δεν εννοώ το δραπανο αλλά το τρυπάνι που βάζεις πάνω 5 -6 ευρώ κάνει

Επεξ/σία από PoliospA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pinakas0 είπε

Υπάρχει σοβαρός ξυλουργός που να δουλεύει με Parkside?

Σοβαρευτείτε... μια καλούλα λύση για ερασιτέχνες. Μέχρι εκεί.

Και δε ξέρω το κατά πόσο καλύτερο είναι το parkside από το B&D... τα έχω δουλέψει και τα 2 το Parkside είχε λίγο παραπάνω ροπή αλλά λαβή πολύ καλύτερη το B&D. ΚΑΙ κρουστικό που είναι βασικό αν θες να τρυπήσεις τοίχο

Επειδή τυχαίνει να κάνω εμπόριο ξυλείας δεν φαντάζεσαι πόσοι τα έχουν μόνο και μόνο επειδή όταν χαλάνε περνούν τα λεφτά τους πίσω και δεν πάει για επισκευή αν και όλοι σκυλιά μας λένε ότι είναι.Επισης και εμείς σαν επιχείρηση αν κα χρησημοποιουσαμε ρουτερ Bosch , και ψάχναμε καρβουνακια στον 1.5 χρόνο και εν τέλει δεν επισκευαζοταν, οπότε πήγανε στο Parkside, δεν είναι τέλειο αλλά είναι αξιοπρεπές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PoliospA είπε

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός

Δεν εννοώ το δραπανο αλλά το τρυπάνι που βάζεις πάνω 5 -6 ευρώ κάνει

Αν δεν εχει δύναμη το τρυπάνι, ότι και να βάλεις επάνω... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Για πες κανένα φθηνό όπως λες με κρούση που ανοίγουν τα μπετά σαν βουτηρο, να πάρω και εγώ κανένα σαν επαγγελματίας του χώρου, έτσι από περιέργεια. 

Έχω Dewalt, makita, και 2 Milwaukee τα οποία πλήρωσα πανάκριβα. Αν υπάρχει κανένα με 50 ευρώ (φθηνό δηλαδή) που κόβει μπετά σαν βουτηρο, τότε θα ήθελα να το δω!!

😁

Ανέφερες τα Milwaukee και πεθανα που θυμήθηκα ένα σκηνικό. Σκάει μάστορας για κλιματιστικό με εργαλειοθήκη Milwaukee ώπα λέω αυτός είναι μέγας μάστορας ξέρει από σωστα εργαλεία κλπ χαλάλι τα λεφτά του. 
 

και πετάει από μέσα το parkside το σκαπτικό Και το παλμικο και πέφτω και λιώνω στα γέλια... ακόμα θα λέει σε τρελό πήγα...

 

επι του θέματος, το συγκεκριμένο parkside ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ στην Ελλάδα όποτε ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΔΕ ΤΟ ΕΧΕΙ εκτός αν το πήρατε (πρόσφατα μιας και γενικά είναι νέο μοντέλο) από εξωτερικό. Είναι brushless αλλά όχι κρουστικο. Προσωπικα έχω το προηγούμενο parkside σε κρουστικο και είμαι πολύ ευχαριστημένος, επίσης έχω και ένα φτηνιάρικο 20v (γιατί τα εργαλεία τα ψιλοκαταστρεφω από καταχρήσεις όποτε σταμάτησα να παίρνω ακριβά) που δεν είναι κρουστικο και την κάνει τη δουλίτσα του για μια τρύπα σε σοβά-τούβλο πολύ άνετα...

εν κατακλείδι για κάποιον που δε ξέρει τη διαφορά μεταξύ κρουστικου και απλού Και θέλει ένα δυνατό εργαλείο το συγκεκριμένο είναι μια καλή λύση αλλά όχι φθηνή... προσωπικα παντως δε θα το έπαιρνα 

3 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Αν δεν εχει δύναμη το τρυπάνι, ότι και να βάλεις επάνω... 

Συμφωνώ αλλά κι όμως κάνει διαφορά, ειδικά στα αδύναμα Ερασιτεχνικά εργαλεία ένα καλό τρυπάνι μπορεί να δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εργαλεία του λιτλ είναι καλά αλλά δεν είναι επαγγελματικά δεν συγκρίνονται με μακιτα ντεβαλτ μπος μετμβο κλπ

επαγκελματιες με εργαλεία παρκσιντε είναι μόνο κάτι ανατολικη ......

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά και επί του θέματος (sort of) το LIDL στην Σεβαστουπόλεως (κοντά στον Ερυθρό Σταυρό) έχει και το κρουστικό που κόστιζε 60 ευρώ από την προ-προηγούμενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο εδω τι λετε; https://www.lidl-hellas.gr/p/p51532?productId=51532&countryCode=GR&flyx=2c31a5a3-7357-11ea-9fa3-005056ab0fb6

Πηρα πριν λιγο καιρο το πιο μικρο μοντελο με 2αρα μπαταρια και κανει μια χαρα τη δουλεια του σε τοιχο για τρυπες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...