Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, rus είπε

Είναι δικαιωμα μιας εταιριας να καθοριζει τις πολιτικες της. Αν διαφωνεις στειλτους email με τα παραπονα σου ή ακομα μπορεις και να προσφυγεις στη δικαιοσυνη όπως εκαναν αλλοι.  Ετσι μιλαει η δημοκρατια.

Το καλό της δημοκρατίας είναι πως οι νόμοι καθορίζονται από το κοινωνικό σύνολο.

Δεν είναι σταθεροί. Δημιουργούνται για να καλύπτουν ανισότητες, να φέρνουν πιο κοντά την ελευθερία και την δικαιοσύνη στους πολίτες , όταν υπάρχουν κάθε μορφής νέες απειλές ή στρεβλώσεις του συστήματος.

Αν λοιπόν είχα εγώ τέτοιο πρόβλημα με διαγραφές δικού μου υλικού και εντασσόμουν σε μια ομάδα της οποίας θέλουν να φιμωθεί ο λόγος έτσι απροκάλυπτα, ναι θα το έκανα, όσο βέβαια θα μπορούσα οικονομικά να το κυνηγήσω.

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 minutes ago, rus said:

... 3)Απαντησα, και οχι μονο μια φορα. ...

BS απάντησες ή ίσως μπερδεύτηκες ή δεν θυμάσαι σε ποιόν απάντησες. Γράφουν πολλοί εδώ, που να τους προλάβεις όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστή κίνηση. ο κάθε ανεγκέφαλος βλέποντας τις ειδήσεις που έβαλαν φωτιά στις κεραίες και το κάθε βούρλο που κάθετε μπροστά στην κάμερα διαδίδοντας ότι άσχετο έχει φτιάξει στο αρρωστημένο μυαλό του εύκολα θα μπορούσε και αυτός να γίνει κάποια στιγμή εμπρηστής και επικύνδινος και για τις εταιρίες που φαντάζομαι διαμαρτυρίθηκαν αλλά και για πυρκαγιές με κίνδυνο και ζωές που θα μπορούσαν να υπάρξουν.

ότι επικίνδυνο για την ζωή επηρεάζοντας αρρώστους πρέπει να το ξηλώνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Το YouTube δεν είναι κάποιο κοινωνικό αγαθό στο οποίο σου στερούν τη πρόσβαση.

Δεν παίζουμε με λέξεις όπως φασισμός για ανούσια πράγματα (προσωπική άποψη μου βέβαια).

Μου στερουν την ελευθερια του λογου, οπως κανουν και σε σενα, απλα δεν το ξερεις γιατι δεν ηρθε ακομα η σειρα σου και νομιζεις οτι δεν θιγεσαι.

Μετα που θα ερθει και η δικη σου σειρα να σε φιμωσουν θα λες διαφορα,αλλα δε θα σε ακουει κανεις.

1 ώρα πριν, rus είπε

Καμια σχεση δεν εχει εχει το καψιμο βιβλιων με τις πολιτικες του site που σε φιλοξενει, αν δε συμφωνεις απλα αποχωρεις.

Αντιδημοκρατικο είναι να μην ακολουθεις κανονες. Άλλο δημοκρατια, άλλο ασυδοσια, να ερθω εγω στην επιχειρηση σου να κανω κουμαντο?

Αυτο λεμε βρε καλε μου. Δεν εχει κανονες τα site και αν εχει τους τηρει κατα επιλογη.

Απλα το πιεσαν πεντε πολυεθνικες με...καποιο τροπο που μπορειτε να φανταστειτε και εγραψε τους κανονες του στα παλια του τα παπουτσια...

Αν ερθεις φιλε στην επιχειρηση μου και μου αρεσει πχ να σου βαραω φαπες, δε θα πεις δε μου αρεσει η επιχειρηση σου κε Ταδε και φευγω, θα διαμαρτυρηθεις για χρηση βιας κλπ.

Κατα τον ιδιο τροπο λεμε οτι αυτο που κανει το youtube στερει νβασικα ανθρωπινα δικαιωματα ,οπως η ελευθερια του λογου και ας ειναι σε βιντεο ο λογος...

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Αυτο λεμε βρε καλε μου. Δεν εχει κανονες τα site και αν εχει τους τηρει κατα επιλογη.

Απλα το πιεσαν πεντε πολυεθνικες με...καποιο τροπο που μπορειτε να φανταστειτε και εγραψε τους κανονες του στα παλια του τα παπουτσια...

Αν ερθεις φιλε στην επιχειρηση μου και μου αρεσει πχ να σου βαραω φαπες, δε θα πεις δε μου αρεσει η επιχειρηση σου κε Ταδε και φευγω, θα διαμαρτυρηθεις για χρηση βιας κλπ.

Κατα τον ιδιο τροπο λεμε οτι αυτο που κανει το youtube στερει νβασικα ανθρωπινα δικαιωματα ,οπως η ελευθερια του λογου και ας ειναι σε βιντεο ο λογος...

Ναι φυσικα, τους τηρει κατ επιλογην του. Τι περιμενες, οτι θα τους τηρουσε κατ επιλογην σου?

Τι πιεσε ποιος και τι δε μπορουμε να το ξερουμε, αλλα δεν εχει και σημασια. Παντα υπαρχουν αντικρουομενα συμφεροντα που προσπαθουν να πιεζουν.

Φαπες στη επιχειρηση σου δεν εχεις δικαιωμα να μου βαρας, κι αν το κανεις θα καταφυγω στη δικαιοσύνη. Εχεις ομως δικαιωμα να θετεις το τροπο λειτουργιας της, παντα μεσα στο πλαισιο του νομου.

Άλλο ελευθερια λογου, άλλο ασυδοσια χωρις ορια και κανονες.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kokoviosR είπε

Μου στερουν την ελευθερια του λογου, οπως κανουν και σε σενα, απλα δεν το ξερεις γιατι δεν ηρθε ακομα η σειρα σου και νομιζεις οτι δεν θιγεσαι.

Μετα που θα ερθει και η δικη σου σειρα να σε φιμωσουν θα λες διαφορα,αλλα δε θα σε ακουει κανεις.

Κοίτα μην έρθει πραγματικά η ώρα να σου στερήσουν την ελευθερία του λόγου και δεν σε πιστεύει κανείς.

Το παραμύθι με τον ψεύτη βοσκό το ξέρεις;

https://paramythades.org/2012/09/19/ο-ψεύτης-βοσκός/

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mesqal είπε

Οι συχνοτητες μεχρι 300GHZ που θα εχει το 5G ειναι αθωες βρε κουτα, εξαλλου δεν θα ζησουμε και για παντα..


Η μέγιστη συχνότητα θα είναι 72Ghz , αν και κανένας δεν θα φτάσει τόσο ψηλά.
 

Τα 300Ghz που γράφεις είναι ένα νούμερο που αναφέρει ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας. Ο Π.Ο.Υ κάνει έρευνες από το 1996 σε συχνότητες μέχρι 300Ghz χωρίς να έχει βρει μέχρι στιγμής κάτι που να επηρεάζει την υγεία.  

Όποτε μπορεί να μην ζήσεις για πάντα αλλά μην φόβου το 5G 

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι κανείς δεν ξέρει πραγματικά και όλοι εκφέρουν γνώμη άποψη ...ενώ απλά αναζητούν λίγα ευρώ παραπάνω .... αρχίζει να γίνεται καφενείο και εκεί μέσα λογικό είναι να μπει μια τάξη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aypnia είπε

Το YouTube είναι υπηρεσία όχι κοινωνικό αγαθό για να κάνουμε επανάσταση.

Επηρεάζεται εν τέλη το κοινωνικό αγαθό στο σύνολο του αφού επηρεάζουν απόψεις και ψηφοφορικά σώματα όλες αυτές οι πλατφόρμες.

7 ώρες πριν, rus είπε

Είναι δικαιωμα μιας εταιριας να καθοριζει τις πολιτικες της.

Ο συμφορουμίτης σου εξηγεί ότι θα πρέπει αυτό το δικαίωμα να βρίσκεται υπό έλεγχο. Για παράδειγμα το Fb παραδέχεται στυγνά ότι υπάρχουν αλγόριθμοι ειδικά για την εξαφάνισή  των συντηρητικών απόψεων. Εν ολίγοις η πλατφόρμα λειτουργεί με πολιτικό πρόσημο και από την στιγμή που επηρεάζει μεγάλη μερίδα πολιτών ανά τον κόσμο θα πρέπει να ελέγχεται.

Για τους παραπάνω λόγους δεν υπάρχει η απλή επιλογή της αποχώρησης από όλες αυτές τις πλατφόρμες αν δεν συμφωνούμε με τις πολιτικές τους, οι ενεργοί πολίτες θα πρέπει να αγωνίζονται εναντίων αυτών των πολιτικών φίμωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...