Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Smart tv εχω , 9 χρονων ομως , δοκιμασα εκει το netflix και εχω την μιση ταχυτητα ,6,45Mbps 

edit το ρουτερ συγχρονιζει upload 3 και download 30

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο  Fire TV?   στα  Fire TV Stick 4K MaxFire TV Cube 2nd GenerationFire TV Stick 3rd Generation και  Fire TV Stick Lite (OS 7.2.7.3) δούλευε ανέκαθεν, στο Fire TV Stick 4K (OS 6.2.8.7) όχι, δουλεύει τώρα?

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα στο 3rd Gen μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα δεν έπαιζε. Άνοιγε η εφαρμογή έκανε rotate και έκλεινε. Πλέον παίζει μια χαρά. Θα το δοκιμάσω και στο 4k και θα επανέλθω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2022 στις 1:32 ΜΜ, Dronegreece είπε

Στο καινούργιο TV Stick 4k της xiaomi με android 11 παίρνω αυτό το μήνυμα. 

Καμία βοήθεια; 

20220220_133045_copy_1235x1235.jpg

Βρήκες λύση; Την πρώτη φορά μετά από επανεκκίνηση παίζει μόνο ο ήχος χωρίς εικόνα και όταν επιλέξεις άλλο κανάλι εμφανίζεται αυτό το μήνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CleanthisD είπε

Βρήκες λύση; Την πρώτη φορά μετά από επανεκκίνηση παίζει μόνο ο ήχος χωρίς εικόνα και όταν επιλέξεις άλλο κανάλι εμφανίζεται αυτό το μήνυμα 

Ναι βρέθηκε η λύση. 

Το επέστρεψα στο mi Store και μου έδωσαν πίσω τα 80€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με το xiaomi mi box s θα παίζει το cosmote TV σωστά ή θα έχω προβλήματα πάλι; 

Πιο πάνω ένα παιδί έχει θέματα. 

Άλλος που να το λειτουργεί σωστά με cosmote TV? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα 26 σελιδες και απλα μπερδευτηκα...

προσωπικα εκανα υποβαθμιση υπηρεσιας στο πακετο με τα 33€, βλεπω μεσω δορυφορου στην τηλεοραση του σαλονιου και σκεφτομουν να παρω και ενα android tv box ( η το xiaomi η αυτο που δινει η nova) για να βλεπω στην τηλεοραση της κρεββατοκαμαρας και ταυτοχρονα.

μεσα στο my account της nova μου γραφει οτι δεν υπαρχουν ''συνδεδεμενες συσκευες σε μεγαλη οθονη'' 

θα δουλεψει η οχι?

Υ.Γ. τελικα η καλυτερη λυση πιστευω οτι ειναι η αγορα ενος mini pc windows αυτα που ειναι σε μεγεθος tv box και βλεπεις eon μεσω browser η μεσω της εφαρμογης EON απο microsoft store η οποια λειτουργει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2022 στις 6:00 ΜΜ, pkout είπε

διαβασα 26 σελιδες και απλα μπερδευτηκα...

προσωπικα εκανα υποβαθμιση υπηρεσιας στο πακετο με τα 33€, βλεπω μεσω δορυφορου στην τηλεοραση του σαλονιου και σκεφτομουν να παρω και ενα android tv box ( η το xiaomi η αυτο που δινει η nova) για να βλεπω στην τηλεοραση της κρεββατοκαμαρας και ταυτοχρονα.

μεσα στο my account της nova μου γραφει οτι δεν υπαρχουν ''συνδεδεμενες συσκευες σε μεγαλη οθονη'' 

θα δουλεψει η οχι?

Υ.Γ. τελικα η καλυτερη λυση πιστευω οτι ειναι η αγορα ενος mini pc windows αυτα που ειναι σε μεγεθος tv box και βλεπεις eon μεσω browser η μεσω της εφαρμογης EON απο microsoft store η οποια λειτουργει αψογα.

Χμμμμ. Σε eon tv εβαλα 2 φορες το τζαμπε που εδινε,ο μονος τροπος για να δω στην τηλεοραση και στην smart και στο mi box ηταν να το κανω cast απο το κινητο.Στην εφαρμογη στην τηλεοραση και στο box παρ'ολο που εβαζα στοιχεια κλπ δεν επαιζε με τιποτα.Το cosmote tv απο την αλλη δουλευει κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cosmote TV δεν έπαιξε ποτέ σωστά σε Mecool KM7! Το πρόβλημα είχε να κάνει πάντα με την μαύρη είκονα στην αναπαραγωγή (ενώ είχε ήχο)! Μέχρι και τις 24/2 περίπου βγάζαμε άκρη στα περισσότερα προγράμματα πατώντας το "από την αρχή" ωστόσο αυτό πια δεν λειτουργεί! Ο μόνος τρόπος να δείς είναι να βάλεις την εφαρμογή στο κινητό και να κάνεις cast μέσω τις εφαρμογής στην τηλεόραση. Και εκεί φυσικά τα πράγματα δεν δουλεύουν τέλεια....πολλές διακοπες (και μετά πρέπει να βάλεις το πρόγραμμααπό την αρχή) και μηνύματα ότι είστε ήδη συνεδεμένος! Νομίζω ότι δεν αξίζει σαν επιλογή...ειδικά όταν υπάρχουν άλλες πιο φθηνές iptv επιλογές ;)

 

Επεξ/σία από Bitaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2022 στις 5:40 ΠΜ, nakata1954 είπε

Ποιο  Fire TV?   στα  Fire TV Stick 4K MaxFire TV Cube 2nd GenerationFire TV Stick 3rd Generation και  Fire TV Stick Lite (OS 7.2.7.3) δούλευε ανέκαθεν, στο Fire TV Stick 4K (OS 6.2.8.7) όχι, δουλεύει τώρα?

Θεωρεις το Fire TV Stick 4K Max ειναι η καλυτερη επιλογη για Cosmote TV και μετα για Netflix,Amazon,HBO,Disney?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Θεωρεις το Fire TV Stick 4K Max ειναι η καλυτερη επιλογη για Cosmote TV και μετα για Netflix,Amazon,HBO,Disney?

Από απόψεως εικόνας δεν έχει καμιά διάφορα σε σχέση με τα υπόλοιπες εφαρμογές που αναφέρεις, άλλα έχει με διάφορα καλύτερή εικόνα σε σχέση με τα xiaomi, mecool κτλ, υστερεί όμως στο θέμα της εγκατάστασης της εφαρμογής η οποία δεν γίνεται μέσω του google play store αλλά μόνο μέσω του aurora store. Αν αποφασίσεις να το πάρεις θα προσπαθήσω να το κάνω extract και να στο δώσω έτοιμο για sideload εγκατάσταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...