Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Gatilaras είπε

Δες αν εχει κανενα update το android στο box απο 'κει κ περα εγω το δουλευω αποκλειστικα με ote tv και με μια ψευτο24αρα με wifi και δεν εχω θεμα.Βεβαια η αληθεια ειναι οτι ενω εχει update το android δεν το εχω κανει γιατι ειμαι λιγο της αποψης οτι τα update ειναι για να διορθωσουν κατι οταν δεν δουλευει.Κανε το ενα factory reset και ξανα σεταρισε το.

ναι εκανε ενα update οταν το ανοιξα πρωτη φορα γυρω στα 430 ΜΒ. εχω κανει factory reset δεν αλλαξε κατι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, kokosxa είπε

ναι εκανε ενα update οταν το ανοιξα πρωτη φορα γυρω στα 430 ΜΒ. εχω κανει factory reset δεν αλλαξε κατι . 

Σε αλλες εφαρμογες τυπου youtube,netflix κλπ σου κολλαει? Παντως εαν το εχεις παρει προσφατα θα ελεγα να το αλλαξεις γιατι σαν ελαττωματικο μου μυριζει,ειδικα με τις επανεκκινησεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είμαστε πολλοί με αυτό το πρόβλημα, όχι ένας και δύο.

Νταξ Xiaomi είναι, όχι Apple, αλλά δε μπορεί να είναι τόσα πολλά ελαττωματικά.

Εγώ πήρα δεύτερο και μου κάνει τα ίδια.

Στατιστικά δε βγαίνουν τα νούμερα δηλαδή, πώς να το κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/3/2022 στις 4:07 ΜΜ, phanispal είπε

Ρε παιδιά είμαστε πολλοί με αυτό το πρόβλημα, όχι ένας και δύο.

Νταξ Xiaomi είναι, όχι Apple, αλλά δε μπορεί να είναι τόσα πολλά ελαττωματικά.

Εγώ πήρα δεύτερο και μου κάνει τα ίδια.

Στατιστικά δε βγαίνουν τα νούμερα δηλαδή, πώς να το κάνουμε.

Ναι και γω ρε γμτ έχω το ίδιο πρόβλημα. 

Μπορεί να βγάλει ματς χωρίς να κρασάρει, αλλά το πιο πιθανό είναι να κάνει 2-3 κρασαρίσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tonypapadovic είπε

Ναι και γω ρε γμτ έχω το ίδιο πρόβλημα. 

Μπορεί να βγάλει ματς χωρίς να κρασάρει, αλλά το πιο πιθανό είναι να κάνει 2-3 κρασαρίσματα

Το εχω εδω και εναμιση χρονο για κρεβατοκαμαρα. Tο 4k σε wifi 200αρας γραμμης,στην δευτερη μπαντα,στα 5ghz.

Χρηση πραγματικα πολυωρη.Λογω τηλε-εργασιας μπορει να το ανοιξω στις 14.00 και να το κλεισω στις 02.00 την αλλη μερα.

Cosmote tv, Eon tv μεσω browser,Netflix,Youtube,KODI κλπ κλπ. Οτι υπαρχει.Μεχρι και gaming απο περιεργεια.

Εχω κανει ολα τα updates,με το που βγαινουν.

Εχει κολλησει κατα την διαρκεια θεασης 10 φορες στον εναμιση χρονο και οταν συμβαινει το κοιταζω με απορια.

Το μονο που κανω οταν το ανοιγω καθε φορα,ειναι μια επανεκινηση.

Ειναι καθαρα θεμα τυχης,ποια δουλευουν σωστα και ποια κρασαρουν συνεχως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και από μένα. Χρήστης xiaomi tv usb stick με 2 συσκευές, αγόρασα μια τρίτη την περασμένη εβδομάδα. Δυστυχώς σε αυτή τη συσκευή η εφαρμογή της cosmote tv ενώ κατεβαίνει κανονικά και πραγματοποιω είσοδο μετά από λίγο κρασαρει κ κάνει επανεκκίνηση . Έχουμε καταλήξει τι ακριβώς δημιουργεί αυτό το πρόβλημα? Ή Κόμη καλύτερα έχει κατορθώσει κάνεις να το τακτοποιήσει?Είδα και στο forum αυτό κ σε άλλα ότι όλο και περισσότεροι χρήστες έχουν παρόμοιες εμπειρίες τόσο με το stick όσο και με το mi box.Η cosmote σε επικοινωνία που είχα δηλώνει αδυναμία εξυπηρέτησης. Όλες οι άλλες εφαρμογές, netfix, ertflix λειτουργούν κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

Κάτοχος του Skyworth, που δίνει η Cosmote, κι εγώ και έχω 2 θεματάκια αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.
1) Υπάρχει δυνατότητα να αλλάζει το σήμα της εικόνας που πάει στην τηλεόραση ανάλογα με το περιεχόμενο; Όταν βλέπω ταινίες για παράδειγμα, να γυρίζει η τηλεόραση σε 24hz αυτόματα; Άλλα TV Boxes όπως το Xiaomi Mi Box S το κάνουν, αλλά όχι το Skyworth.
2) Πως κάνουμε passthrough τον ήχο και ειδικά Atmos? Πάλι, σε άλλα TV Boxes γίνεται, αλλά όχι στο Skyworth.

Υπάρχει μήπως κάποια custom rom που να τα ξεκλειδώνει όλα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Kάτοχος απο εχτές του Cosmote TV ( SKYWORTH HY4415 Android Tv Box) το οποίο και εγκατέστησα σε μια παλαιότερη ΤV και παίζει. Γενικά ευχαριστημένος.

Εάν γίνει αγορά smart tv (με google store) θα μπορεί να παίξει και εκεί ;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

 

Επεξ/σία από kogasdrakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kogasdrakos είπε

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Kάτοχος απο εχτές του Cosmote TV ( SKYWORTH HY4415 Android Tv Box) το οποίο και εγκατέστησα σε μια παλαιότερη ΤV και παίζει. Γενικά ευχαριστημένος.

Εάν γίνει αγορά smart tv (με google store) θα μπορεί να παίξει και εκεί ;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

 

Εννοείς αν θα μπορεί να παίξει το boxάκι στην TV ή αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφαρμογη

 

14 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Εννοείς αν θα μπορεί να παίξει το boxάκι στην TV ή αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή;

εφαρμογη απο google store θα την βρω να την κατεβασω στην android tv ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kogasdrakos είπε

εφαρμογη

 

εφαρμογη απο google store θα την βρω να την κατεβασω στην android tv ;

Αν υποστηρίζεται από την εταιρεία ναι.

Εδώ είναι τα μοντέλα που το υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, kogasdrakos είπε

εφαρμογη

εφαρμογη απο google store θα την βρω να την κατεβασω στην android tv ;

Αν στην tv που θα πάρεις τρέχει Android tv 9 και πάνω τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

 

Επεξ/σία από nakata1954
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Αν στην tv που θα πάρεις τρέχει Android tv 9 και πάνω τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

 

Δηλαδή η Τηλεόραση Hitachi LED 32" FHD 32HAE4350 με android tv 9 θα έχει την εφαρμογή Cosmote Tv να την κατεβάσω; Δεν εννοώ προ εγκαταστημένη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...