Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια σημειωση σχετικα με το θεμα κρασαρισματος της εφαρμογης της cosmote tv σε mi box μηπως καποιος μπορει να βγαλει καποιο συμπερασμα  . ειχα το mi box για 1,5 μηνα  σε 55" τηλεοραση Samsung και το app κρασαρε καθε 15 με 20 λεπτα . το μετεφερα εδω και 25 μερες σε 32" toshiba και εχει κρασαρει 1 φορα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, kokosxa είπε

μια σημειωση σχετικα με το θεμα κρασαρισματος της εφαρμογης της cosmote tv σε mi box μηπως καποιος μπορει να βγαλει καποιο συμπερασμα  . ειχα το mi box για 1,5 μηνα  σε 55" τηλεοραση Samsung και το app κρασαρε καθε 15 με 20 λεπτα . το μετεφερα εδω και 25 μερες σε 32" toshiba και εχει κρασαρει 1 φορα........

Η αληθεια ειναι οτι κ εγω το εχω σε μια FU 27αρα στο δωματιο το box και ζητημα να εχει κρασαρει συνολικα η εφαρμογη εδω κ ενα 6μηνο 1-2φορες.Θα το δοκιμασω και εγω απο περιεργεια σε μια metz 50αρα που εχω στο σαλονι😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Νέος κάτοχος Cosmote tv box (Skyworth) αλλαγή από δοριφορικο. Η σύνδεση μου είναι γύρω στα 50mbps (10mbps adsl + Speed booster).

Όλα τα streaming στην Samsung tv παίζουν άψογα! Στο tv box έχω εκνευριστικο frame lag τόσο στο streaming όσο στο replay tv ακόμα και στις ταινίες από τον σκληρό δίσκο (με VLC)!

Άλλαξα Hdmi καλώδιο με 8k απόδοση, η σύνδεση γίνεται μέσω ethernet, στις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιημένο το Dolby Vision, το HDR στο αυτόματο και κατέβασα την ανάλυση στο 1080p/60hz (το χρώμα μου κλειδώνει μόνο του στο υψηλότερο επίπεδο). 

Καμία διαφορά πουθενά... 

Αν κάποιος έχει λύσει αυτό το πρόβλημα ή έχει εικόνα από το μπορεί να προκαλείται παρακαλώ ας με βοηθήσει!

 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από kritikos29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 ρε παιδιά θέλω ένα boxaki 4giga ram με ethernet και 4Κ και να παίζει όλες τις εφαρμογές να είναι δηλαδή πιστοποιημενο και ειδικά cosmote tv ποιο πρέπει να πάρω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί με έχει πιάσει ένας πονοκέφαλος 

Επεξ/σία από dimitris064
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dimitris064 είπε

 ρε φίλε είπαμε κάτι ποιο νορμάλ σε τιμη

Λυπάμαι αλλά όταν έχεις υψηλές απαιτήσεις ( 4giga ram με ethernet και 4Κ και να παίζει όλες τις εφαρμογές) θα πρέπει να περιμένεις και υψηλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/5/2022 στις 12:28 ΠΜ, dimitris064 είπε

 ρε παιδιά θέλω ένα boxaki 4giga ram με ethernet και 4Κ και να παίζει όλες τις εφαρμογές να είναι δηλαδή πιστοποιημενο και ειδικά cosmote tv ποιο πρέπει να πάρω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί με έχει πιάσει ένας πονοκέφαλος 

https://www.amazon.es/dp/B07Z7Y8QRT?tag=haggle-web-es-21&linkCode=ogi&th=1                                      και για το cosmote tv που το θελεις και παιζει τα παντα, και μην σε φοβιζουν τα 2gb, διαφορετικα παρε το mecool KM2.

Επεξ/σία από manoskost
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskost είπε

https://www.amazon.es/dp/B07Z7Y8QRT?tag=haggle-web-es-21&linkCode=ogi&th=1                                      και για το cosmote tv που το θελεις και παιζει τα παντα, και μην σε φοβιζουν τα 2gb, διαφορετικα παρε το mecool KM2.

Με 110 ευρώ το απλό shield, παύει να έχει λόγο ύπαρξης το τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2022 στις 8:31 ΜΜ, kritikos29 είπε

Καλησπέρα σας,

Νέος κάτοχος Cosmote tv box (Skyworth) αλλαγή από δοριφορικο. Η σύνδεση μου είναι γύρω στα 50mbps (10mbps adsl + Speed booster).

Όλα τα streaming στην Samsung tv παίζουν άψογα! Στο tv box έχω εκνευριστικο frame lag τόσο στο streaming όσο στο replay tv ακόμα και στις ταινίες από τον σκληρό δίσκο (με VLC)!

Άλλαξα Hdmi καλώδιο με 8k απόδοση, η σύνδεση γίνεται μέσω ethernet, στις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιημένο το Dolby Vision, το HDR στο αυτόματο και κατέβασα την ανάλυση στο 1080p/60hz (το χρώμα μου κλειδώνει μόνο του στο υψηλότερο επίπεδο). 

Καμία διαφορά πουθενά... 

Αν κάποιος έχει λύσει αυτό το πρόβλημα ή έχει εικόνα από το μπορεί να προκαλείται παρακαλώ ας με βοηθήσει!

 

Ευχαριστώ!

Δοκίμασες σε 50Hz ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Έχω σύνδεση 100mbps και όταν βλέπω το sports 4k από το app της τηλεόρασης "Samsung" όλα μια χαρά. Όταν το βάζω από το Chromecast with Google tv stick μου πετάει στο κάτω μέρος της οθόνης πράσινες γραμμές και καμία φορά η μισή ή ολόκληρη η οθόνη γίνεται πράσινη. Σαν artifacting.

Δεν το κάνει σε καμία άλλη εφαρμογή ούτε σε 4k content. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι bandwidth το θέμα καθώς το έχω παρακολουθήσει και από τα στατιστικά. 

Έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις από 4k/60hz σε 4k/50hz και hdr/sdr auto switch. 

Μήπως κάποιος που έχει Chromecast with Google tv έχει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή το έχει λύσει;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...