Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, POUARO είπε

H Cosmote μου έδωσε το δικο της tv box δωρεαν για ένα χρονο, και μετα θα το επιστρεψω. γιατι θα χρεωνεται με 7 € τον. Μήνα. Ισχχυει η με δουλέψανε?

Δώσε το πίσω από τώρα, γιατί είναι για τα σκουπίδια. Δεν ξέρω αν το χρεώνουν μετά τον πρώτο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 15/3/2022 στις 10:36 ΜΜ, HERTHAN είπε

Ναι εκτος απο αυτα που προανεφερα δεν θα προσθεσω κατι αλλο.

Ακομη και kodi να ηθελα να περασω στο ΜΑΧ καποια στιμγη και ν'ασχοληθω μια χαρα θα ειναι πιστευω απ'οτι εχω διαβασει.

Εφόσον δεν εγκαταστήσεις διάφορα έτοιμα builds αλλά φτιάξεις ένα δικό σου build με δυο τρία addons τότε ναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Εφόσον δεν εγκαταστήσεις διάφορα έτοιμα builds αλλά φτιάξεις ένα δικό σου build με δυο τρία addons τότε ναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Special.

Μια απορια.....το νεο Chromecast λειτουργει εντελως διαφορετικα απο το παλιο?

Εχω ενα το οποιο το δουλευει ο αδερφος μου για να βλεπει διαφορα απο το κινητο του.Το καινουριο ειναι σαν box που το δουλευεις με το τηλεκοντρολ του κι εχει μεσα μενου κλπ?

sorry δεν το εχω ψαξει καθολου γι'αυτο το ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι,άλλωστε το λέει και το όνομα του google chromecast with google tv, απλά διαφέρει από τα άλλα boxes ως προς το user interface   (google tv αντί για android tv) αλλά επειδή το google tv ειναι "χτισμενο" πανω στην πλατφόρμα του android tv υπάρχει πλήρης συμβατότητα  με τις εφαρμογές του android tv στην ουσία δηλαδή η μόνη διαφορά που έχει ειναι το διαφορετικό skin.

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Ναι,άλλωστε το λέει και το όνομα του google chromecast with google tv, απλά διαφέρει από τα άλλα boxes ως προς το user interface   (google tv αντί για android tv) αλλά επειδή το google tv ειναι "χτισμενο" πανω στην πλατφόρμα του android tv υπάρχει πλήρης συμβατότητα  με τις εφαρμογές του android tv στην ουσία δηλαδή η μόνη διαφορά που έχει ειναι το διαφορετικό skin.

Kαταλαβα....σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια nakata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nakata1954 είπε

Παιδικά μεταγλωττισμένα έχει? Συνθεάσεις 3 η 4?

Δεν ξερω καθολου αν εχει παιδικα.

Τρια ατομα μπορουνε να δουνε ταυτοχρονα σιγουρα.Για παραπανω δεν ξερω.Αν δεν κανω λαθος μπορεις να εχεις 4 προφιλ αλλα να βλεπουν οι 3 ταυτοχρονα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/3/2022 στις 6:09 ΠΜ, nakata1954 είπε

Με τη σειρά που στα γράφω.

Nvidia Shield pro 2019 (κορυφή!! DTS X και TrueHD atmos/dolby vision),  Chromecast with Google TV,   Xiaomi mi tv stick 4k και  Xiaomi mi tv box S, Mecool km2,  Ematic Jetstream,  Dinalink tv box,  Onn,

Αλλά αφού έχεις άκρες στην Γερμανία θα σου πρότεινα αντί να παρειάς το fire tv 4k max να παρεις το Amazon Fire TV Cube Box 4K απλά πες του φίλου σου να επιλέξει TOP πωλητή και να πληρώσει μόνο μέσω κανονικού paypal (οχι friendly) και ποτέ με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-fire-tv-cube/k0

H Cocmote TV διακόπτει το replay TV μέσω δορυφόρου, η τηλεόρασή μου (Samsung) δεν είναι smart, οπότε θα προμηθευτώ ένα Android box. Θέλω να παίζει ερτφλιξ, νετφλιξ, cosmote και ματρόσκες από το δικτυακό NAS, να έχει τηλεκοντρολ από το οποίο θα μπορώ να χειρίζομαι και την TV (ένταση φωνής κτλ) και voice control. Θα προτιμούσα Ethernet για να έχω σταθερό streaming, οπότε πάω για Mecool ΚΜ2 ? (το Nvidia Shield είναι ακριβό για τηνχρήση που το θέλω)

To banggood δεν το έχει, οπότε γιατί όχι κάποιο από τις μεταγενέστερες υλοποιήσεις του ? (ΚΜ3, ΚΜ6, ΚΜ7 κτλ) Μήπως λόγω των προβλημάτων που αναφέρουν με Cosmote TV ή Netflix κάποια reviews ?

https://www.skroutz.gr/s/27711376/Mecool-TV-Box-KM6-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-USB-3-0-4GB-RAM-και-64GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-10-0.html?from=catspan#reviews

https://www.skroutz.gr/s/32746304/Mecool-TV-Box-KM7-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-4GB-RAM-και-64GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-11-0-και-Google-Assistant.html?from=catspan#reviews

Επεξ/σία από iparou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος του Mi box s εδω και μια εβδομαδα και η εφαρμογη κρασαρει και το box κανει restart καθε 15 με 30 λεπτα. δεν ειναι δυνατη πλεον η θεαση . το rooter ειναι σε αποσταση 2 μετρων με wifi 5ghz σε 50αρα γραμμη.εχει βρει καποιος λυση για το προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν εχει κανενα update το android στο box απο 'κει κ περα εγω το δουλευω αποκλειστικα με ote tv και με μια ψευτο24αρα με wifi και δεν εχω θεμα.Βεβαια η αληθεια ειναι οτι ενω εχει update το android δεν το εχω κανει γιατι ειμαι λιγο της αποψης οτι τα update ειναι για να διορθωσουν κατι οταν δεν δουλευει.Κανε το ενα factory reset και ξανα σεταρισε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...